TOFAŞ'tan "Ayıplı Egea" Hakkında olumlu yanıt

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayipliegea

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Ayıplı Egea
  • Marka: FİAT
  • Model: EGEA
  • Model Yılı: 2015
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
"Aşağıda belirtilen şikayet konusu Tofaş tarafından çözülmüştür"

Aşağıdaki fotoğraflar, Koç topluluğu şirketi olan BİRMOT’tan sıfır km olarak satın alınan 2015 model FİAT EGEA 1.6 Multijet Lounge araca ait.

Araç, bayiden teslim alındıktan 8 gün sonra karanlıkta aracı incelerken telefonun ışığını tuttuğumda sol ön kapıda daire şeklinde boyada farklılık olduğunu tespit ettim. Bunun üzerine aracın her tarafını detaylı bir şekilde inceledim ve aynı renk farklılığını sol ön çamurlukta da tespit ettim. Karanlıkta ışık tutulunca çıplak gözle fark edilebilen bu renk farklılığı, fotoğraf çekince çok daha net belli olmakta. Ertesi sabah, aracı satın aldığım bayiye müracaat ettim. Aracı incelediler, benim gösterdiğim fotoğraftaki renk farklılığını araçta göremediklerini söylediler. Israr edip aracı karanlık bir yere aldırdım ve orada çıplak gözle bu kusurları gösterdim. Kendilerinin bu konuda bir şey diyemeyeceklerini, TOFAŞ’a fotoğrafları iletip oradan gelecek cevabı bekleyeceğimizi söylediler. Onlara ilave olarak FİAT çağrı merkezi aracılığıyla ben de şikâyetimi TOFAŞ’a ilettim. 18 gün boyunca tarafıma hiçbir dönüş yapılmadı. 18’inci gün dönüş yapıldı ve şikâyetimin 30. gününde TOFAŞ’tan bir uzmanın servise gelip aracımı inceleyeceği ve ona göre araçla ilgili karar verileceği söylendi. Araç, TOFAŞ’tan gelen uzman tarafından incelendi. Uzman; müşteriye bir bilgi veremeyeceğini, raporu genel müdürlüğe sunacağını ve oradan müşteriye dönüş yapılacağını söyledi. İncelemeden 3 gün sonra TOFAŞ tarafından arandım. Arayan ürün kalite sorumlusu; kusurlu olduğu iddia edilen bölgenin boya kalınlıklarının FİAT İtalya’nın standartlarına uygun olduğunu, ayrıca gündüz çıplak gözle araçta kusur görülemediğini, aracı satarken de alıcı aracı gece fener tutarak incelemeyeceği için araçta değer kaybı yaşanmayacağını, bu sebeplerle araçta kusur görmediklerini ve dosyayı kapattıklarını söyledi.

Aracı gösterdiğim birkaç usta, görülen kusurun fabrikada meydana gelen boya hatası olduğunu ve bu kusurun zamanla daha belirgin hale geleceğini söyledi. Zaten sol ön çamurluktaki kusur, artık dikkatli bakılınca gündüz çıplak gözle de görülür hale geldi.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Geçmiş olsun.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Çok geçmiş olsun, tüketici mahkemesine başvurun bırakmayın işin peşini.. Benzer bir durum Mazda da yaşandı geçen yıl ve daha üst donanım 0 km yeni araçla değiştirildi, kalite farkı.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Çok geçmiş olsun. Benim asıl anlam veremediğim husus şu, Fiat nasıl olur da kendi kusurunu görmezden gelir? Fiat markasına yakıştıramadım.

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: emrah pamuk
  • Marka: kia
  • Model: sorento prestige
  • Model Yılı: 2009
şuraya bak ikinci elde bu tarz vakalar alıştık lakin sıfır araçta son dönemde buna benzer sıkıntıları yaşamaya başladık. artık kime güveneceğimizi bilemez olduk. aynı modeli bende almak istiyordum. şimdi bu durumu görünce açıkçası almaktan vazgeçtim. yapılan ayıp bir durum tüketici haklarına şikayet edin. aracı geri almak zorundalar bence.
daha önce volkswagen grubunda taşımada düşmüş arabaları alıp boyayıp sattığını duymuştuk. kesinlikle ayıp etmişler.
yetmedi biraz daha büyüsün kia sorento
oyuncaklar büyüdü 1.4 tsi passat
peugeot bipper tepeeee yeni oyuncağım...
206 roland garros yeşil kurbağa ilk göz ağrım

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Bu tip şeyler olabilir her markada, bir aracın böyle sorun vermesi firmanın tamamına maledilemez ama burada sıkıntı firmanın müşterisini mağdur etmesi, bu çok yanlış bir durum, o bakımdan size güzellikle yapılmayanı ben olsam mahkeme kararıyla zorla yaptırırdım.

Çevrimdışı hokans

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
Maalesef Türkiye'de tüketici hakları, özellikle otomotiv sektöründe, kanuni boşlukların rahatça kullanıldığı, bir oyun parkına döndü. Şirketlerin marka imajına olan bağlılıkları sayesinde birçok tüketici hakkını arayabiliyor. Volvo, Mazda, Honda, BMW, Mercedes Benz gibi karlılığın sürümden değil,  müşteri sadakatinden geldiğini anlamış,  olgun firmaların tavırları, gayet yerinde ve saygı hak eden derecede hızlı. Özellikle otomotivde başınız ağrımasın istiyorsanız, donanıma yatıracağınız miktarın bir kısmını marka imajına vermeyi göze alıp, sözde değil özde garanti haklarına sahip olmayı yeğleyeceğiz. Geçmiş tecrübelerimden şahsım adına çıkardığım budur.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Using Tapatalk

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
Sikayetvar.coma yazın yakında Fiat yetkilileri geri dönüş yapar

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

İşe yarıyor mu gerçekten, pek kaale aldıklarını sanmıyorum  (önyargılıyım)

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5

Ben Opelle ilgili araştırma yaparken oradaki şikayetlere baktım. Opel geri dönüş yapiyor..

Çevrimdışı Hamit

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +210/-0
  • Forum Otomobil
  • Marka: Ford
  • Model: Focus
  • Model Yılı: 2008
firma kısaca nasıl olsa gündüz belli olmuyor birine itelersin demek istemiş. halbuki çok zor birşey değil. müşteriyi mağdur etme aracı geri al test sürüşü yapılan araçların içine koy.müdürlerden birine tahsis et.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Haklısın ve ön yargılı olmaya lüzum yok, oradaki hile şu; firmalar belli bir ücret karşılığı istemediği yorumu sildiriyor. Bu yüzden oraya güvenmiyorum. Hemsiburada.com 'da aynı şekilde. Bir ürün hakkında olumsuz yorum yaptığında bu moderasyondan geçemiyor. Bu yüzden Hepsiburada.com'a güvenmiyorum. Troll hesapları olan bir grup var ve bunlar ürünlere sürekli olumlu yorum yazıp, olumlu puan verip ürün cazibesini artırıyor. İnternet dünyasının en kirli yüzü...

Çevrimdışı atlantis

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +10/-4
    • Truva Linux
  • Ad Soyad: Onur Özdemir
  • Marka: Honda
  • Model: Jazz
  • Model Yılı: 2003
Geçmiş olsun arkadaşım. Hak hukuk olmayan ülkede her şey normaldir. Belgelerini toparla direk Tüketici Hakları'na müracaat et. Muhtemelen inceleme sonrası seni bilirkişiye yönlendirecekler ve aracı inceleyip rapor yazacaklar. Bundan sonrası da ya para iadesi olur ya da sıfır araç değişimi.
Truva Linux - Türkiye'nin Linux Dağıtımı

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Daha önce Toyota'da buna benzer bir olay daha 8 aylık sıfır aracın yetkili serviste kaza yapmasıyla gerçekleşmişti. Fakat Toyota uzun uğraşlar sonucu fiyat farkıyla yeni araç vermişti. Mevcut aracı 2. elde geri almıştı. İnşallah öyle birşey önermezler.

Çevrimdışı ayipliegea

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Ayıplı Egea
  • Marka: FİAT
  • Model: EGEA
  • Model Yılı: 2015
Konuyla ilgili yeni gelişmeleri aktarıyorum:

Geçen hafta, durumu KOÇ Holding'e ilettim. TOFAŞ'ta benim dosyamla ilgilenen kişi hemen beni aradı ve "Konuyu holdinge yazmışsınız." deyip iki teklif sundu. "100 bin km'lik garantiyi 150 bin km yapabileceğini veya bir bakım hediye edebileceğini" söyledi. Bunları kabul etmeyeceğimi belirttim. Arkasından tekrar Koç Holding'i arayıp tekliflerin benim mağduriyetimi giderici olmadığını belirttim. Yine hemen TOFAŞ'tan dönüş oldu ve benim talebim soruldu. Aracın, ayıpsız yenisiyle değiştirilmesini istediğimi belirttim. Yetkili, birazdan arayacağım dedi ve bir süre sonra arayıp "Aracınızı çekiciyle Bursa'daki fabrikaya çektireyim. Robotlarla kusurlu noktalara müdahale ettireyim, kusur ortadan kalksın." dedi. Bunu kabul etmeyeceğimi, aracın yenisiyle değiştirilmemesi durumunda yargıya başvuracağımı belirttim. Kısa bir süre sonra tekrar arayıp araç değişim talebimin değerlendirilmesi için 1 haftalık süre istediğini belirtti, süre konusunda mutabık olduk. Bu süre içinde konuyu FİAT İTALYA'ya da yazdım, oradan da dönüş oldu ve araç bilgileri ile Türkiye'de yaptığım görüşmelerin detayları soruldu. Bir haftalık süre dolunca TOFAŞ'taki yetkili aradı ve değişim talebimi onaylayamayacaklarını, dilersem daha önceki tekliflerden yararlanabileceğimi, KOÇ Holding'e ve FİAT İTALYA'ya da bu cevaplarını ileteceklerini bildirdi. Ben de konuyu yargıya taşıyacağımı belirttim, süreci sonlandırdık.

Normalde aracın yenisiyle değişimini istiyordum. Ancak üretici firmanın takındığı tutum, beni araç bedelinin iadesi talebiyle dava açmaya sevk ediyor. Davayı, bedel iadesi talebiyle açacağım. Bundan sonra da ne TOFAŞ'ın ne de FİAT'ın yakınından geçerim.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33