HATALI FORD KUGA

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murdy

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Murat Diyarbakırlıoğlu
  • Marka: Ford
  • Model: Kuga
  • Model Yılı: 2014
  • Yakıt Tipi: Benzin
21 kasım 2014 tarihinde bulunduğum ilin ford bayisinden ford kuga marka araç satın aldım. aracın tüm satış işlemleri tamamlandıktan sonra, yetkili kişi tarafından araç tanıtımı yapılırken, panoramik tavan perdesinin bozuk olduğunu anlamamızla, karşılaşacağımız arızalar serisine başlangıç yapmış olduk. otomatik tavan perdesinin bir yayının eksik olduğunu ve 1 hafta içinde düzeltileceğini söylediler. iş işten geçmiş olduğu için peki öyle olsun dedik. hemen ardından aracı galeriden çıkartıp, ilk benzinini doldururken ikinci arızayla karşılaştık. depo benzini almayıp geri püskürtüyordu. doldurmaya çalıştığımız benzinin yarısı yerlere saçıldı neticede. ilgili kişiler "depo hava yapmış" gibi çırak ağzıyla bir açıklama yaptılar. bir iki defa depo tam doldurulursa sorun kalmayacağını söylediler. buna da tamam dedik, nitekim o an bekleyip görmekten başka bir çaremiz yoktu. zira satış işlemleri tamamlanmış ve aracı teslim almıştık. aracı benzin istasyonundan yola çıkardığımızda 15 dakika içinde üçüncü arızayı tespit ettik. araçta herkesin kolayca farkedebileceği bir titreme mevcuttu. balans ayarlarında sıkıntı olabileceğini düşündük fakat sıfır bir araçta bunun olması bile kabul edilemezdi.
ertesi gün araçla ilgili tüm şikayetlerimle tekrar bayiye gittim. burada şunu belirteyim ki o çok güvenilir bulduğumuz markaları ve tavırlarını, malla ilgili bir sıkıntı çıktığında görmek lazım bir de. adamların bana söylediği şu oldu: "depoyu tam doldurun, opet'te doldurun, depoyla ilgili problem de çözülür, titreme de geçer". daha önce de belirttiğim gibi bekleyip görmekten başka yapacak bir şeyimiz olmadığı için, söyledikleri gibi yaptık. tabi ki aynı holdingin malı olduğu için opet önerdiklerinin farkında olarak. neticede şikayetlerimizde tabi ki bir değişiklik olmadı. aracı bu 3 şikayetle götürüp bayiye bıraktım; servis kaydı açılmasını, hasarların tespit edilerek kayıt altına alınmasını istedim. ertesi gün bayiden arandım. titreme ve depo problemlerinin "programsal" olduğu ve düzeltileceği söylendi. aynı gün içinde bayiye gittiğimde bir başkası titremenin lastiklerden kaynaklandığını, depodaki sorunun programsal olduğunu söyledi. bir başkası ise titremenin lastiklerden kaynaklandığını, depodaki problemin ise hava tahliye probleminden kaynaklandığını ve küçük bir parça değişimiyle düzeltileceğini söyledi. en azından orta sınıf araçların önemli kabul ettiğimiz markalarından birindeki inanılmaz derecedeki ciddiyetsiz duruma dikkat çekmek isterim. (verdiğim tepkileri ve kurulan diyalogları burada yazmayı anlamsız buluyorum).
neticede 4 lastiğin değişeceğini söylediler, peki dedim. 2 gün sonra gelip aracı alabileceğim söylendi, bayiye gittim. kapıdan girer girmez "yanlış bilgi vermişiz araç hazır değilmiş, yarın aracı biz size getireceğiz" dendi, peki dedim. ertesi gün aracı evime getirdiler. istediğim servis raporunu hazırlamışlardı. aracın 4 lastiği değişmişti. tavan perdesi ve depoyla ilgili henüz hiçbir şey yapılmamıştı. verdikleri belgede "aracı eksiksiz teslim aldım" yazan kutucuğa imza atmamı istediler. "aracı eksiksiz teslim almadım" yazarak imza attım.
titreme de dahil problemlerin hiçbirinin çözülmemiş olduğunu ve 3 adet (küçük diyebileceğim) yeni problem olduğunu görünce aracımı "aynı model ve aynı paket ile değişme talebiyle" bayiye bıraktım. yerine geçici olarak tahsis edilen aracı aldım. talebim ford otosan'a iletildi. bundan yaklaşık 15 gün sonra da tarafıma bir an önce geri dönülmesi için ihtarname çektim.
bugün itibariyle ford otosan tarafından araç değişimi talebimin karşılanamayacağı, araçtaki problemlerin giderileceği ve tarafıma 5000 tl ödeme yapılabileceği söylendi. yanında bir de işkembe çorbası ısmarlasalardı kabul edecektim, fakat neticede hiçbir şekilde aynı aracı kabul etmeyeceğimi, aracın ayıplı mal olduğunu ve değişilmezse hukuki süreci başlatacağımı söyledim. zira aracın yakıt tankının değiştirileceği, tavan döşemesinin değişeceği gibi önemli tamiratlardan bahsediyorlar. bununla birlikte belirtmem gerekir ki ne bayiden ne de ford otosan'dan "aracın titreme sebebi" ile ilgili en ufak bilgi verilemiyor. bugüne kadar en az 5 kişiye "peki araç neden titriyor, sebebini söyleyebilir misiniz" sorusunu yöneltmeme rağmen doğru düzgün bir cevap alabilmiş değilim. yani ford otosan bana "aracınızın titremesi şundan kaynaklanıyor ve şu şekilde çözeceğiz" bile diyemezken bugün itibariyle ayıplı bir malı 5000 tl sadaka karşılığında tarafıma kakalamaya çalışmakta. neticede pazartesi itibariyle konuyu hukuki zemine taşıyarak sonuç bekleyeceğiz.

şimdi gelelim potansiyel ford müşterilerini ilgilendiren konuya;
buradan sonra yazacaklarım kesinlikle çamur atma değildir ve aynen yaşanmıştır. eğer ilgili firma tarafından anlatacaklarımın çamur atma olduğu düşünülürse, kim olduğum ve aşağıda ismini vermeyeceğim kişinin de kim olduğu bilindiğinden, doğrulanması da çok zor olmayacaktır;
aracı değişim talebiyle bayiye bıraktığımda, söz konusu bayinin satış müdürü bana ford otosan ile yapmış oldukları yazışmaları gösterdi. (kendisine konuya yeterli alakayı göstermediğini söylediğimden, ispatlama amacıyla yaptı bunu). kendisi tarafından ford otosan'a iletilen postanın son kısmını hatırladığım kadarıyla yazıyorum;
"müşterimiz m.d'nin ford kuga ile ilgili yaşamış olduğu sıkıntıların, yeni gelen kuga araçlarımızda da mevcut olduğu tespit edilmiştir. konuyla ilgili gerekli araştırmanın yapılmasını rica ederim" şeklinde sonlanan bir e-posta idi.
muhtemelen satışa sunulan seriden araç satın alan birçok insan benzer problemleri yaşayacak sevgili arkadaşlar. bu nedenle yazdıklarımın önemli olduğunu düşünmekteyim ve ulaşabileceğim her yere yazmaya da devam edeceğim.

Çevrimdışı Gençadam

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +99/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Murat L.
  • Marka: Peugeot
  • Model: 208
  • Model Yılı: 2015
  • Yakıt Tipi: Benzin
Malesef 0 araçlarda bu tarz sıkıntılar olduğu zaman insanın canı sıkılıyor bu ford değil bütün markalar için aynı umarım iyi bi sonuca bağlanır

Sent from my iPhone using Tapatalk
2015 PEUGEOT 208

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Geçmiş olsun. Sıfır araçlarda daha önce de 2 adet Ford Focus'ta komple boyalı durumuna şahitlik ettik. Ford'da sanırım daha sık oluyor.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33