GönderenKonu: TOYOTA Yetkili Servisi Aracımızla Kaza Yaptı  (Okunma sayısı 3140 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışıriza_tbr

• Yeni Üye
  • *
  • r
  • Puan +0/-0
    • Ad Soyad: Rıza Ötenbülbül
    • Marka: Audi
    • Model: A6
    • Model Yılı: 2008
    • Yakıt Tipi: Motorin
    Ynt: TOYOTA Yetkili Servisi Aracımızla Kaza Yaptı
    « Yanıtla #10 : 31 Ağustos 2015, 22:30:13 »
    Fotoğrafta net değil ama her iki kapıda da yamulma var, çizikler arka çamurluğa kadar devam ediyor. Tekerlek bağlantı noktasında hasar var mı, şasi cihazına koydular mı onu da bilmiyoruz.

ÇevrimdışıBerat

• Sakarya Sorumlusu

• Üye'ye 41 defa
    • Puan +112/-0
      • Ad Soyad: Berat T
      • Marka: Fiat
      • Model: Doblo Elegance 1.3 M.Jet
      • Model Yılı: 2011
      « Yanıtla #11 : 31 Ağustos 2015, 22:39:53 »
      Valla abi çok sabırlı bir adammışsınız... Benim başıma böyle birşey gelse ki gözümden sakındığım aracımı bu hale getirecekler eyvah eyvah... Gözüm hiç birşeyi görmezdi herhalde... Çok geçmiş olsun. Bu yetkili servisleri oldum olalı hiç sevmedim iyiki sevmemişim.. Sanayideki ustalarımız bunlardan bin kat daha dürüst ve insancıllar... En azından yedikleri haltı kendisi temizliyor.. Bence açın davanızı..
      Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır!

ÇevrimdışıMaCReM

• FO-Kıdemli Üye
      • *

• Üye'ye 13 defa
      • Puan +66/-0
        • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
        « Yanıtla #12 : 31 Ağustos 2015, 22:49:10 »
        Hocam cok gecmis olsun yazdiklarinizi okudum gercekten cok uzuldum ama bencede dava acmak en mantiklisi sonucta sizi burada yani bu olayda baglayan bisey yok sonucta araci siz gidip carpmadiniz en guzel bi avukat ile detaylica gprusup dava ile olabilecek ihtimalleri konusmak ama ben bunun icin sahsen herseye basvurdum agzimi bpzmak istemiyorum aama kendilerini agirdan satiyolar serefsizler sanki iyilik yapiyolar size verdikleri teklif ile boyle durumlarda servisleri genellemeninde yanlis oldugunu dusunuyorum bu tavir musteriye bu yaklasim servisten servise degisir x sehirdeki bi toyota servisiyle baska bi toyota servisi ayni olmayabilir hatta konuya yaklasimlari arasinda daglar kadar fark da olabilir o yuzden genelleme bence yanlis ama tabiki size yapilan sey hepten yanlis ve kesinlikle bence geri adim atmamak gerekir diye dusunuyorum tabiki karar sizin tekrar gecmis olsun.

Çevrimdışıriza_tbr

• Yeni Üye
        • *
        • r
        • Puan +0/-0
          • Ad Soyad: Rıza Ötenbülbül
          • Marka: Audi
          • Model: A6
          • Model Yılı: 2008
          « Yanıtla #13 : 31 Ağustos 2015, 22:57:37 »
          Tanıdık avukat ile detaylıca görüştük.

Biz değer kaybı davasını en üst sınırdan açacağız, bunlar kabul etmeyecek, bu dava 3 yıl böyle sürünecek. Dava başlangıcında bizden yaklaşık 4.000 TL mahkeme masrafı çıkacak.

Diyelim ki 3 yılın sonunda mahkeme 7.000 TL'ye hükmedecek, onun da %15'ini avukat alacak. ülkenin bu şartlarında 3 yıl sonra o paranın değeri de düşmüş olacak. Bize kalacak hasarlı araç + 3 yıl sonra gelecek 5.000 TL. Başka bir şey çıkmayacak.

Dava yolunun varacağı noktanın bu olduğunu bildikleri için dava açmamızı istiyorlar zaten.

ÇevrimdışıAbdulsamet

• Tanışma Üyeliği
          • *

• Üye'ye 8 defa
          • Puan +0/-0
            • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
            « Yanıtla #14 : 31 Ağustos 2015, 23:10:12 »
            maalesef firma ne kadar büyük olursa olsun esnaflık bitti diyoruz ya sebep bu abi insanlık kalmadı ne demek nasılsa taş bana ulaşmaz sen çırpın dur kul hakkıdır bu ya dahası var mı Allah ıslah etsin 

Sent from my iPhone using Tapatalk

ÇevrimdışıYönetim

• Admin
            • *

• Üye'ye 1201 defa
            • Puan +605/-17
              • ForumOtomobil
            • Ad Soyad: Administrator
            • Marka: Renault
            • Model: Hafif Ticari
            • Model Yılı: 2017
            • Yakıt Tipi: Benzin
            « Yanıtla #15 : 01 Eylül 2015, 09:42:34 »
            Kabaca, sol far değişecek, sol ön çamurluk sacı değişecek, ön kaput düzeltilip lokal boya yapılacak, sol ön kapı dıştan boyanacak. sol dış ayna değişecek. tavan sol üst çıtası boyanacak. ön tampon değişecek, sol ön çamurluk davlumbazı değişecek. Sol ön lastiğe bağlı olarak amortisör, helezon, ön tabla, sol ön aks mili değişmesi gerekebilir. tabi hasarın ne kadar derinde olduğunu göremiyoruz. Sol çamurluğu olduğu bölgede hasar görmüş başka şeylerde olması olasılığı yüksek. Buradaki hasar 4.000 TL'den fazla tutar sanıyorum.
            Zaman en kıymetli hazinedir

Kiev Kiralık Ev
            Otomobil Teknik Terimler Sözlüğügarantiliarabam.com.tr