Oktay Toker far stop konsol ve ev-ofis aydınlatma çalışmaları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oktay toker

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +13/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: oktay toker
  • Marka: Mazda
  • Model: 323 f hb otomatik
  • Model Yılı: 1991
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Geçtiğimiz aylarda Volvo s70 araç için yurtdışından mercekli versiyon Taiwan yapımı far getirtilerek memnun kalınmayınca .Mercek fevkalade geniş bir aydınlatmaya sahip olduğu için aracın önünü değilde uzayı aydınlatınca bi-xenon mercek için çalışma yapılmaya karar verildi.Rabbimin izni ile bitirildi ve kullanılıyor.

Hella İntemo bi-xenon,D2s set kullanıldı.Farlar çok hoşuma gitti.Hele fara özel yapılmış sinyal bölümü çok hoştu.

Fardaki Park bölümü tam gündüz farı çalışması için biçilmiş bir alandı.İç kısmı kesildi ve reflektöre 1 watt power led yapılarak içine montajı yapıldı.

Orijinal merceğin duvar çizgisi.

Farın dağılmış hali.

Park bölümünün kesilerek reflektör montajına uygun hale getirilmesi.

Gündüz farı için reflektörümüz.

Gündüz farı montajlı hali.

Merceğimiz biraz uzun gelince orijinal şeffaf çerçeveye degen cam için çerçevesi söküldü ve İntemo merceğin kendi şapkası buraya monte edildi.

Farların toplanmış hali.

Araç üzerinden görünüm.

Elimdeki gündüz vakti kendi çektiğim yakın plan duvar resmi.

Ankara'dan bir arkadaşımız daha önce mercek montajını yaptırmış.Lakin yapan arkadaşımız farın arkasını kapatmamış öylesine bant yağıştırıp bırakmış yaptırman lazım demiş.Farlar geldi.Arkadaşımıza güzel bir virüs enjekte ederek dedim bu şekilde bir projem var kabul edersen hem kusurlarını giderip hem daha iyi bir çalışma olarak bitirelim dedim.Onay alıncada geçtiğimiz aylarda Rabbimin izni ile güzel bir sonuç ile monajını yaptık.

Mevcut far son derece kirli idi.Elde yapılmış mercek kapagı ilavesi falan iptal edildi.Megan mercek kapagı ve Bmw U halka monte edildi.Sinyal kısmına sarı sinyal kapagı sabitledik ve 450 lümen günışığı Cob led sabitlendi.

Arkadaşımız çerçeveyi komple siyah yapalım demişti ben krom kalsın deyince ve resimleride görünce vazgeçti.

Farların ilk hali.

Xenon yine klasik şekilde sabitlenmişti.Açık bırakılan arka kısım.

Megan şapkası,U halka montajlı hali.5 watt coob ledler sürücü ile kullanıldı.

Sinyal bölümüne turuncu sinyal camı montajı.

İlk resimleme.

Farların kapalı halleri

Yanış halleri.Sinyal kısmına power ledlerden haricen American parkta yapıldı.

Farın arka kısmı.

Araç üzerinden görünüm.

Arkadaşımızın montaj sonrasında yüzündeki nefis tebessümü,hoş gülümseme ve heyecanı,defaatle teşekkürünü unutamıyorum.
[email protected] Ankara
5330363764   oktaytoker.com

Çevrimdışı oktay toker

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +13/-0
  • Forum Otomobil
Ankara'dan 98 Lantis Farları geçtiğimiz aylarda söktük ve Hella bi-xenon mercek montajını Rabbimin izni ile yaptık.D2s set kullanıldı.Farların biri orijinal,diğeri yan sanayi ve mercek çap farkı vesaire değişikti.Farın içi oldukça dardı.Mercek montaj kısmı beni epey terletti ama saglam bir montaj ile sonuc aldık.Eski mercekler nasılsa kullanılamayacaktı ve ayak kısmlarından kestim Hella merceğe sabitledim.Ayar vidlamaları aynen kullanıldı.Kırık olan vidalama kısımlaraı vesaire her kusuru onarıldı.Sonra birde arkadaşımız kendine özgü birde gündüz farı tarzı şekil oluşturmuş bahsetti resmi yolladı.Yurtdışında yapanların linklerinide verdi.Önce ben çok yanaşmadım ama yapılanları görünce ne olacak ki dedim ve elimdeki önceden kırılmış olan Bmw halka parçalarınıda bunda degerlendirdim.Oldu yarım ay şeklinde gündüz farı.

Farların dağılmış hali.

Hella mercekli yeni hali.

Kırıkların onarılması.

Montaj halleri.

Yarım halkanın montajı.iki kenardan 1 watt lık smd 3528 power ledler ile güzel bir netice alındı.

Kapanmış halleri

Yanış halleri

Araç üzerinden bir resim.

Cep teli ile çektiğim duvar resmi.

Ankara'dan bir arkadaşımız daha önce orijinal merceklerde sıkıntı yaşayınca mercek değişimini yaptırmış.Geçtiğimiz aylarda Arkadaşımız farları getirdi.Farlar içler acısı durumda idi.Valeo H serisi mercek takılmış ama ne takılış.Muayene içi ampul takacağız diye ampul takılan kısımlar darbelemeler ile sökülmüş halojenler japonla tutturulmuş.Mercekler abartmıyorum 10cm yakın vidalar ile kendi kasasını da aşarak dış kasayada sabitlemeyi başarmış.

Rabbimin izni ile oldukça güzel bir sonuç ile montajı bitirmek kısmet oldu.

Farın birisinin ise gereksiz iken mercek uzun geldiğinden sanırım çerçeve eritilerek genişletilmiş.Farlarının içindeki kiride anlatmaya gerek yok sanırım.

Hella mercek takıldı sabitlendi ve arkadaşımızın bahtsızlığı devam ediyor.Benimde son anda farkettiğim merceğin biri dot,biri ece neyse demekten başka yapacak bir şey yoktu.Arkadaşımıza mercekleri satan arkadaşımızın kusuru.Çerçevedeki berbat genişletme becerisi,ni her iki çerçevedeki düzeltmeler yaparak genişlettim.

Çap oldukça genişti ve yine siyah İntemo çerçevelerine müracat ederek arkadaşımızdan resimli onaydan sonra montajı yaptım.

Farların toplanmış hali.

Araç üzerinden bir görünüm.

Arkadaşımızın bahsızlığı hala devam etti.Farlar takılması için gitti ve takıldı.Far ayarını yapan arkadaşımız yükseklik motorlarını kontrol etmeden far ayarına girişmiş ve sağlam olan ayar vidalarını ve tamir ederek ayaralanabilir hale getirdiğim ayar vidasınıda dişlerini bozmak sureti ile arkadaşımızı ayar olmuyor diye yollamış.Önceki montajda dış kasaya sabitleme olduğu için motor bozulmuş bundan dolayı farın biri çok aşagıda kalmış.

Farları tekrar açsam bile ayar vidalarının değişimi maalesef hurda far alınsa bile mümkün değil.Presleme ile sökülüp değişme yolu kapalı hale getirilmiş.Şimdi motorları iptal edeceğim ve bu kısımlara aldığım aparatlar ile manuel ayar yapabilecek aparat için uğraşıyorum.Halledince takacağız.
[email protected] Ankara

Çevrimdışı oktay toker

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +13/-0
  • Forum Otomobil
Kırklareli ilimizden arkadaşımızın 2014 makyajlı kasa Fiesta aracı için haricen çıkma mercekli versiyon far alındı.Hella bi-xenon,Gen5 balast,Cbi Osram xenon takım ile montajını geçtiğimiz aylarda yapmak kısmet oldu.

Farlar 1 yıl veya biraz daha uzun kullanımış denilebilir ve halojen yapıda mercekteki islenme ciddi boyuta gelmiş.

Mercekler monte edildi.

Çerçeveyide siyah yapmak istedik ve krom halindeki köşe kısımlardaki şekillerin kromlu kalmasına dikkat ettim.Çerçeve tabanı orijinal parlak siyah çıktı ve boyamaktan kurtulduk.Kromlu kısımıda düzgünce şekillendirmek kolay oldu.Çok çabuk çıkan bir krom tabanı mevcuttu.

Merceklerin için her merceğe 2 tane 1 watt beyaz power led yerleştirdim.Parklara bağlandı.

Farların toplanmış hali.

Araç üzerinden görünüm.

Ankara'dan bir arkadaşımızın Focus F1 aracı için makyajlı kasa Depo marka sıfır farlar alındı.Hella bi-xenon mercek montajı yapıldı,Mercek şapkasını elde yapıp sabitledim.D2s set kullanıldı.

Araç üzerinden.

Ankara'dan bir arkadaşımızın Mondeo Mk3 mercekli farına Hella bi-xenon,uzun hüzmeyede h7 kısa tip mercek perde kaldırılarak uzun hüzme olarak sabitlendi.Bmw U halka,Sinyal ve park bölümü power led ile sinyal işlevini yapar hale getirildi.Elde orijinal mercek şapkalarını birleştirerek yaptığım mercek şapkaları ile geçtiğimiz aylarda montajını yapmak kısmet oldu.

Arka kapaklarda sadece birinde uzun hüzme merceği soket içten kablolara sarktığı için değdi ve soket sökülüp dışa alındı silikonlandı.Kapaklarda yükseltme kesme,biçme yapılmadı.

Araç üzerinden gece bir kaç görünüm.Gündüz resimleri gelince bilahire ekleyeceğim.

Duvar resmi.

[email protected] Ankara

Çevrimdışı oktay toker

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +13/-0
  • Forum Otomobil
Nazilli'den bir arkadaşımızın Focus 2.5 orijinal afl yapıda mercekli farı artık ilevini göremez hale gelmesi ve iç kısmında aşırı islenmeden dolayı bakım ve mercek değişimi için Hella bi-xenon,Gen5,4300k xenon kit ile değişimleri yapıldı.Temizlendi.Arkadaşımı zda bilahire tavsiyeme uyup güzelce pasta cila ve şeffaf film kapaltması yapatırarak Rabbimin izni ile geçtiğimiz ay montajını yaptırdı.

Daha önce Mercek montajı için aparat aşamasını bu defa Hella bi-xenon için biraz daha geliştirerek önden görünümü orijinal görünüme en yakın halde ve uzun hüzme kısmınıda içine alacak şekilde montajını yapmak kısmet oldu.

Farların ilk hali.

Cam içindeki ilk silmede oluşan islenmenin boyutu.

Kirlenen çerçevenin eski ve yeni halleri.

Mercekler aparatlara montajlı hali.

Camlar dışatan sararma yaptığı için ve sonradan temizlendi.Arkadaşımız cam temizlik sonrasında ilk günki gibi olduğunu belirtti.

Bu şekildeki toplanmış hali.

Belek'ten bir arkadaşımızın Astra F aracı için haricen depo marka mercekli versiyon angel halkalı far alınarak orijinal uzun hüzme kısmı iptal edilip kesilerek Hella intemo bi-xenon mercek montajı yapıldı.Orijinal H1 merceğin perdesi uzun hüzmeye sabitlendi.Orijinal angel halkaların her birinde 4 tane 2 watt ampul ile aydınlatması yapılmıştı,Ampuller iptal edilip halka içlerine 150ma 5630 ledler dizildi ve sürücü ile çalıştırıldı ve Rabbimin izni ile oldukça verimli güzel bir sonuç alınarak montaja hazır hale geldi.

Farların ilk hali ve dağılmış hali.

Uzun hüzme kısmı kesilerek iptal edildikten sonraki görünüm.

İntemo bi-xenon mercek montajı sonrası görünüm.

Ledlerin dizilimi sonrası görünüm.

Ampuller ile oldukça cılız bir aydınlatma mevcuttu.

Led sonrası görünümler.

Farların kapatılmış hali.

Araç üzerinden resimler gelince bilahire ekleyeceğim.

Ankara'dan arkadaşımızın Civic aracına yine çift mercekli çalışma sonrasında bu defa Passat gündüz farı parçası ile gündüz farı yapıldı.Mercek şapkası dahil parçalar dereceli siyah mat boya ile boyandı.Kenar reflektör kısmına smd5050 sarı led ile park modu yapıldı.

Araç üzerinden görünümler.Tampon sökülü olduğu için şimdilik bunlar var.Ledlerdeki parlama ön çerçevenin krom bölümü led hizasına geldiği için parlama yapmasından.Ne yatıysam net resim alamadım.Ledler orijinal Passat led sürücü ile çalışmaktadır.Park açılınca canlı yanıyor,Far açılınca kısılıyor.

Sinyal ile yanarken poz yakaladım.

[email protected] Ankara

Çevrimdışı oktay toker

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +13/-0
  • Forum Otomobil
Hayırlı,zevkli,bol paylaşımlı Forum günleri diliyorum.Geride bıraktığımız mübarek Ramazan'ı şerif bayramımız cümlemize hayırlar getirsin,Rabbim duaları,ziyaretleri kabul eylesin.
[email protected] Ankara

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Amin. Seninde geçmiş Ramazan bayramın mübarek olsun.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Hayırlı,zevkli,bol paylaşımlı Forum günleri diliyorum.Geride bıraktığımız mübarek Ramazan'ı şerif bayramımız cümlemize hayırlar getirsin,Rabbim duaları,ziyaretleri kabul eylesin.

Çevrimdışı Sezer Baki

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +18/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Sezer Baki Yurdakul
  • Marka: Mitsubishi
  • Model: Lancer
  • Model Yılı: 2011

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Çevrimdışı kırmızı şeytan

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: mustafa
  • Marka: hyundai
  • Model: accent
  • Model Yılı: 2002
  • Yakıt Tipi: Benzin
abi buraya bakınca kafam iyice karıştı oktay abinin bütün çalışmalarına baktım :)
Tövbe ettim tutamadım sözümü
Aşkla mı yoğurdun benim özümü
Güldürme Allahım artık yüzümü
Taş yağdır başıma sevdiğim için ... MÜSLÜM GÜRSES

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Ara konuş, bakalım ne fiyat çıkacak? Kargo ile iş yapıyor

abi buraya bakınca kafam iyice karıştı oktay abinin bütün çalışmalarına baktım :)

Çevrimdışı cihan14

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Çalışmalari çok beğendiğimi belirtmek isterim

tapatalk yaz kızım

Çevrimdışı turan

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: mehmet turan
  • Marka: ford
  • Model: ka
  • Model Yılı: 1998

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Abi ellerine saglik  fiyat sormak istesek burdan mi ulasicaz
Oktay bey arada giriyordu.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı focus 2626

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: selçuk ercan
  • Marka: ford
  • Model: focus
  • Model Yılı: 2009
  • Yakıt Tipi: Motorin
hocam iyi aksamlar bnm aracım ford focus 2009 model tıtanum x plas üzerinde mercekli motorlu far var eski bunların aynısından nasıl bulabilirim sasiden istedik bize orjınal xenon lu far geldi ama sanırım motorsuz bunlar araç arıza veriyor nasıl yapabilirm yardımlarınızı beklıyorum tsk edrm şimdiden

Çevrimdışı Hamit

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +210/-0
  • Forum Otomobil
  • Marka: Ford
  • Model: Focus
  • Model Yılı: 2008
hocam iyi aksamlar bnm aracım ford focus 2009 model tıtanum x plas üzerinde mercekli motorlu far var eski bunların aynısından nasıl bulabilirim sasiden istedik bize orjınal xenon lu far geldi ama sanırım motorsuz bunlar araç arıza veriyor nasıl yapabilirm yardımlarınızı beklıyorum tsk edrm şimdiden
0543 246 46 02 ford parçacısı. ankarada yerleri. durumu anlatın yardımcı olurlar. focuscu hamit akkuş derseniz bilirler  :D :D :D

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33