Uygulamalar ve Bilgi Paylaşımı > Özgür modifiye, Bireysel uygulama örnekleri

Bagaj pandizot yapımı

(1/13) > >>

D@rk34:
Bagajımın pandizotu çok ince olduğundan ve ben genelde yüklü gezdiğimden pandizot artık pandizotluktan çıkmıştı bende yenilemeye karar verdim ilk olarak bauhaus'tan 2 farklı ölçüde 8mm lik sunta kestirdim
Malzemeler şöyle
2 sunta 8.50 tl tuttu
2 kalın menteşe 7 tl
Suntaya uygun uzunlukta vida pul ve somon

Evet çıkan pandizotumuz resmen gazi

Yeni kestirdiğim sunta ile eskisinin kalınlık farkı bile bariz belli çok inceymiş diğeri hakaten

İlk olarak eski pandizotun süngerlerini ve halıflexini çıkartıyoruz zaten suntaya plastik kancalarla tutturulmuş kolayca çıkartılıyor halıflex

Kestirdiğimiz suntaları yere yatırıp menteşe işin delik işareti atıcaz fakat  menteşeyi sağlam tutturmak için büyük pul ve altında somon olacağı için stepneye denk gelmemesi için ben önceden stepne boşluğunun ölçüsünü almıştım o boşluk içersinde koydum menteşeleri yoksa alttan kastırma yapabilirdi.

Deliklerimizi deldik menteşeleri taktık iyice sıktık

Geldik halıflexi sabitlemeye ama halıflexin ön tarafına dikilmiş plastik tutmaç (artık ne denir bilmiyorum ) yeni suntaya geçemediği için kesmek zorunda kaldım sadece çıkıntı tarafını kesiyoruz.

Halıflexi isterseniz yapıştırıcı yardımı ile de sabitliyebilirsiniz.Ben vidalamayı tercih ettim arka kancalarından birer tane ön tutup kaldırma yerine de 3 tane vida ile tutturdum.

Menteşelerimizi arkadan tutturulmuş hali

Geldik uygulamamızın sonuna bagaja takıp metale deyebilecek kenar taraflarına eski pandizottan çıkarttığım ses yapmasını önliyen süngercikleri taktım ve yapana kadar hava karardığından fotolar biraz kötü çıktı bugün tekrar çeker koyarım şimdilik idare edin :)

Buda açılmış hali

Birde ses yapıyor mu diye tur attım acayip sis vardı

Çok şükür ses flan yoktu

Yanlış anlattığım bir yer varsa kusura bakmayın.

 Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap aracılığı ile gönderildi 

D@rk34:
Saolasın Yasin Abi.

 Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap aracılığı ile gönderildi 

FO-Admin:
Tansu;
Ellerine kollarına sağlık. Bu işi mutfağından servis masasına, oradanda neredeyse hazmına kadar anlatmışsın. Yapı marketten ürünleri almışsın, eskisi ile arasındaki farkı göstermişsin, kullanılan malzemeyi ve nasıl yapılacağını anlatmışsın, bunların hepsi bir kenarda dursun! Birde çıkıp test etmişsin ses yapıyor mu diye! Valla helal olsun birader. On numara çalışmaya +10 Puan benden!   :-3 Bravo

D@rk34:

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş YapTansu;
Ellerine kollarına sağlık. Bu işi mutfağından servis masasına, oradanda neredeyse hazmına kadar anlatmışsın. Yapı marketten ürünleri almışsın, eskisi ile arasındaki farkı göstermişsin, kullanılan malzemeyi ve nasıl yapılacağını anlatmışsın, bunların hepsi bir kenarda dursun! Birde çıkıp test etmişsin ses yapıyor mu diye! Valla helal olsun birader. On numara çalışmaya +10 Puan benden!   :-3 Bravo

--- Alıntı sonu ---
Saolasın Abi yapmışken elimden geldiğince anlatıyım kimsenin kafasında soru işareti kalmasın dedim :)

alis_09:
Ellerine sağlık tansu süper bir uygulama olmuş +5 benden sana

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 
Tam sürüme git