Steam Nedir ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ÖmerÜ.

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +83/-0
  • Arabada Alman'dan, hatunda Rus'tan şaşmayacaksın..
    • Facebook
  • Ad Soyad: Ömer Üzümcü
  • Marka: Skoda
  • Model: Octavia
  • Model Yılı: 2007
  • Yakıt Tipi: Benzin
Kendimin de 5 yıldan fazla bir süredir kullandığı dünyanın en büyük oyun satın alma platformu olan Steam'ı sizlere tanıtmak istedim. Güvenliğin en üst seviyede olduğu, oyunlarda hileyi en alt seviyeye indiren oyun platformu.

Steam Nedir ?
Steam, Valve firması tarafından geliştirilmiş bir arabirim programıdır. Eski WON sisteminin yerini almaktadır.

Steam;
Steam'ı ücretsiz indirebilirsiniz hatta çoğu oyunu ücretsiz indirip oynayabilirsiniz.
Oyunları İnternet üzerinden anında satın almanıza ve indirmenize yarar, ya da oyunun orijinal cd'sini aldığınızda oyunu direk buraya kurabilirsiniz. çeşitli Valve oyunları versionlarını kayıt edebilmenize yarar,sunuculara ve oyunlara herhangi bir PC üzerinden özel hesabınızla birlikte bağlanmanızı sağlar,oynadığınız tüm Valve oyunlarını bug, hata, yeni version vb. güncellemelere karşı yeni tutar (update),oyun esnasında Steam network'e bağlı tüm arkadaşlarınızla sohbet edebilmenizi sağlar,bazı oyunlar için LAN sunucularını listeleme ve bağlanabilme imkanı sağlar, hangi arkadaşlarınızın hangi Valve oyununu oynadığını görmenizi ve onlara katılmanızı sağlar.Bir Steam hesabınız olduğunda size onlarca oyunu orjinal hesabınızla kaliteli ve sorunsuz şekilde oynayabilme imkanınız olur. Tüm bu oyunlarda Steam hesabı kullanabilirsiniz ve kaliteli bir platform üzerinde oyun oynamanın tadına varabilirsiniz...
Ekstra'dan başka kullanıcılarla alışveriş yapabilir, kendi itemleriniz takas edebilirsiniz...

Steam size bulut (icloud) özelliğide sunuyor;
Bulut (icloud) Yeni bir bilgisayar satın aldınız ya da başka bir bilgisayara kuracaksınız. Steam’i yeni bilgisayarınıza kurduğunuzda, oyunlarda kazandığınız madalyalar, ödüller, geliştirmeler aynen korunuyor. Tüm kayıt dosyalarınız buluta atılıyor ve aynı şekilde devam ediyor.

Yukarıda hesapta kütüphane benimdir, alacak arkadaşlarım eğer bu oyunları oynamak isterlerse beraber oynarız, bu sadece buzdağının görülen tarafıdır, diğer oyunlarımı gizledim :D

İndirdiğiniz oyunların Dosyasını yedekleyebilirsiniz;
Ülkemizde malum fiber internet bile alsak, Adil Kullanım Kotası adı altında değişik bir kota sistemi uygulanıyor. Bu yüzden indirdiğiniz her oyunu, yeni bir sisteme taşırken indirmek yerine, yedekleyip aktarım yapmanızı sunuyor.

Mac desteğide sunuyor;
Örneğin Half Life 2’nin Mac desteği de bulunuyor. Taşınabilir bilgisayarınızda Half Life 2’yi oynayıp, aynı şekilde Windows tabanlı bilgisayarınızda da aynı oyunu kurabiliyorsunuz. Ayrıca Steam’in bulut desteği sayesinde, her oyundaki kayıtlarınız, aynı şekilde diğer bilgisayara da aktarılıyor ve oyuna kaldığınız yerde devam edebiliyorsunuz.

Daha uygun fiyatlar ve özel gün indirimleri;
Kutulu oyunlardan daha uygun fiyatlara sahip olan dijital oyunlar, çeşitli indirimleri takip ederek, çok daha uygun fiyatlara alınabiliyor. Örnek vermek gerekirse normalde 60TL olan bir oyun, bazı kampanyalarla belli bir süreliğine 10TL-15TL seviyesine düşebiliyor. Dijital olarak oyun satın almanın en büyük avantajları olarak bu indirimler görülüyor. Şuanda başlayan 4 Ocak'a kadar sürecek olan kış indirimde oyunlarda %75'e kadar varan indirimler devam ediyor...

Yukarıda hesap benimdir bu arada :D

Steam'da Güvenlik;

Steam oyun satın alıp (Kredi kartı,vb...) oynayabileceğiniz en güvenilir yerdir, başkası sizin hesabınıza girmek istese bile karşısına güvenlik kodu çıkar o güvenlik kodunu isterseniz sizin e-posta adresinize gelir ya da telefonunuza kuracağınız Steam programına gelir. Telefonunuza kuracağınız steam programında kod 10 saniyede bir değişir en güvenilir yol budur (Ben kendim bunu kullanıyorum)
Eğer hesabınız çalındı ve burada sizin hatanız yok, Steam size en kısa çalınan eşyalarınızı ve hesabını geri veriyor...

STEAM Server Nedir?
Steam sunucuları, sadece orjinal STEAM hesabı yani kendisine özel bir ID'ye olan oyuncuların girebildiği sunuculardır. Giren herkesin STEAM_ID'si görünmektedir. Türkiye'de ve dünyada NONSteam sunucu yoğunluğu kadar STEAM sunucuları da bulunmaktadır.
"Arabada Alman'dan, hatunda Rus'tan şaşmayacaksın.."
By Ömer :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Ömer yeni NFS'yi ücretsiz çekebiliyormuyuz? :D

Asus Zenfone 6 ile Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ÖmerÜ.

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +83/-0
    • Facebook
Yok abim, yeni çıkan çoğu oyunlar 160TL'den aşağı olmuyor, Dolar kuruyla satıldığı için. Normalde daha ucuz olması lazım ama iki tane şirket yüzünden stream dolar kurunu sabitlemişti şirketler biz TR'de kâr edemiyoruz dediler kuru yükseltiler :)

 iPhone 5'ten Tapatalk aracılığı ile gönderildi.

Çevrimdışı Gençadam

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +99/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Murat L.
  • Marka: Peugeot
  • Model: 208
  • Model Yılı: 2015
Faydalı konu emeğine sağlık kardeşim :kucakla:
2015 PEUGEOT 208

Çevrimdışı ÖmerÜ.

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +83/-0
    • Facebook
Faydalı olduysa ne mutlu bana :) Eğer oyun satın alıp oynamak isteyen olursa daha da yardımcı olabilirim, hatta online oynayabiliriz :)

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Faydalı konu emeğine sağlık kardeşim :kucakla:

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Yok abim, yeni çıkan çoğu oyunlar 160TL'den aşağı olmuyor, Dolar kuruyla satıldığı için. Normalde daha ucuz olması lazım ama iki tane şirket yüzünden stream dolar kurunu sabitlemişti şirketler biz TR'de kâr edemiyoruz dediler kuru yükseltiler :)

Yerin dibine batsın o zaman :D

Çevrimdışı Mutlu

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +16/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mutlu
Beni de GTA 5 son zamanlarda çok cezbetmeye başladı.Müsait bir zamanda şu yazıyı ayrıntılı okuyayım bir.Paylaşım için teşekkürler.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Web adresini de yazalım Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı User19

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +45/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mustafa N. Can
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent Milenyum
  • Model Yılı: 2003
Öyle deme abi, Steam en âlâ korsancının bile girdikten sonra "ulan orijinal gibisi yokmuş" diyeceği bir platform. İşlerini aşırı profesyonel bir şekilde yapıyorlar... Birkaç tane oyun aldıktan sonra korsanla felan kimse uğraşmak istemez... Sahsen ben çok memnunum verdikleri hizmetten [emoji4]

VIA_V8C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ÖmerÜ.

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +83/-0
    • Facebook
+1
Oyunu online oynadıkça, oyunda olan hatalar güncellemelerle düzeltildikçe insan oyundan daha fazla zevk alıyor, ben steam'a üye olduktan sonra korsan oyunla bağımı kestim

Öyle deme abi, Steam en âlâ korsancının bile girdikten sonra "ulan orijinal gibisi yokmuş" diyeceği bir platform. İşlerini aşırı profesyonel bir şekilde yapıyorlar... Birkaç tane oyun aldıktan sonra korsanla felan kimse uğraşmak istemez... Sahsen ben çok memnunum verdikleri hizmetten [emoji4]

Çevrimdışı User19

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +45/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mustafa N. Can
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent Milenyum
  • Model Yılı: 2003
Aynen öyle. Oyun oynadığının farkına varıyorsun. GTA V, FM16 gibi oyunlar az daha hesaplı olsa o zaman daha bir sarılıcaz Steam'e [emoji4]
+1
Oyunu online oynadıkça, oyunda olan hatalar güncellemelerle düzeltildikçe insan oyundan daha fazla zevk alıyor, ben steam'a üye olduktan sonra korsan oyunla bağımı kestim

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
Ömer bu yararlı paylaşım için ellerine sağlık diyorum. Merak ettiğim bir konuydu. detaylıca inceledim. Euro truck sim 2 için kullanabilirim bunu. Paylaşım için teşekkürler

Çevrimdışı canergkts

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Caner Göktaş
  • Marka: Opel
  • Model: Astra

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33