VW Polo Eksantirik Aşınma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mayhem

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: gürkan işler
  • Marka: vw
  • Model: polo 1.2 tsi
  • Model Yılı: 2014
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
2014 polo 1.2 tsi aracım var. Sıfır almıştık ve ilk sene garantiden çıkmasın diye serviste (doğuş ankara etimesgut) bakım yaptırdım. Onun dışında bir defada 2015 te kronik bir sıkıntısı var demişlerdi, 1000 liralık bir motor parçası değişti garantiden değişti ücret alınmadı. (Tam olarak ne değişti hatırlamıyorum)

2020 yılında serviste buji değişimi yapıldı (ısparta başaran)

Onun dışında tüm yıllık bakımları kendim ve dışarda ustalara yaptırdım ve sürekli aracın başında durdum. Yıllık bakım dışında hiçbir şey yapılmadı.

Geçen aylarda ise ilk defa ağır bakım için servise (ısparta başaran ) götürdüm. Daha güvenilir olsun garantili olsun diye, triger set değişimi yaptırttım. Aracı teslim alırken eksantirik kısmında bir aşınma var bilginiz var mıydı dediler. Önemli bir sıkıntımı yaptıralım dedim şuan için bir sıkıntı çıkartmaz zaten biraz masraflı olur 9-10 bin lira gibi dediler. Sıkıntı çıkartmayacaksa dursun dedim. Servis dışında ağır bakım vs. yapılmadı ki nasıl olur dedim bir şey demediler. Ama sonradan şüphelendim. 1. sene ve bu sene dışında ve servis dışında hiç bir yere götürmedim aracı nasıl olabilir arkadaşlar? Bunlar yaptıysa bana neden söylediler gibi kendi kendime sorup duruyorum. Yardımcı olabilecek var mı? Bu parça eksantirik mi ve nasıl oluşmuş olabilir? Ne yapmam lazım? Sıkıntı çıkartırmı? Bana gösterilen fotoyu ekliyorum.

Teşekkürler.

Çevrimdışı Admin

• Admin
  • *
    • Puan +15/-1
    • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Bülent
  • Marka: Ford
  • Model: C-Max
  • Model Yılı: 2012
  • Yakıt Tipi: Motorin
Merhaba,
Usta arkadaşlar yorumlarsa daha iyi olur, Eksantrik gibi bir parça değil sanki.
Forum Sistem Yönetimi

Çevrimdışı mayhem

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: gürkan işler
  • Marka: vw
  • Model: polo 1.2 tsi
  • Model Yılı: 2014
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Hocam olabilir benim çok bilgim yok malesef. Yanlış hatırlamıyorsam öyle demişti danışman arkadaş.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33