Son İletiler

1
Teknoloji haberleri / Ynt: Otomobil Dünyasını Nasıl Bir Gelecek Bekliyor?
« Son İleti Gönderen: hikmetdag 18 Kasım 2022, 10:43 »
Teknoloji kolaylığın yanında insan hayatına olumsuz etkilerde sunabiliyor.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
2
2 memur olarak toggu alıcağız galiba bu fiyatta olursa makalede 800 900 bin oalcağı yazıyor inşallah :)

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
3
İnternet / Alüminyum doğrama
« Son İleti Gönderen: pcshift 31 Ekim 2022, 21:44 »
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap 6 metreye kadar uzunlukta yer alan farklı alüminyum profillerin kesilerek işlenmesi ve bu ürünlerin kapı, pencere, cam balkon sistemi olarak hayatımızda işlevsel bir yer alması işlemidir. Alüminyum doğrama ısı yalıtımlı ve ısı yalıtımsız olarak farklı şekillerde üretilebilmektedir. C60 yalıtımsız profiller, aldoks yalıtımsız profiller gibi farklı alüminyum profillerinden meydana gelmektedir. Günümüzde maliyeti biraz yüksek olduğu için genellikle evler dışında iş yerlerinde tercih edilmektedir. Alüminyum doğrama çeşitlerinin özellikle inşaat sektörünün temel öğelerinden birisi olması, sektörün üretim ve montaj aşamasında daha nitelikli işlem yapılması gerekliliğini artırmıştır. Sert hava koşullarına ve korozyona karşı dayanıklı olan alüminyum doğrama, doğal korozyon önleyici bir yapıya sahiptir. Ayrıca eloksal denilen kontrollü oksitlendirme ile korozyon oluşturması engellemektedir. Bu nedenle uygulanan alüminyum doğrama ürünlerinin ömrü ortalama olarak 40 sene gösterilir. Ülkemizde en gelişmiş sektörlerin başında inşaat sektörünün olduğunu ve alüminyum doğrama sektörünün de bu gelişmişlik nispetinde artış gösterdiğini düşündüğümüzde, alüminyum doğrama sektörü ile inşaat sektörü arasındaki bağlantı, daha net bir şekilde anlaşılacaktır. Bütün iklim şartlarına dayanıklı olan alüminyum doğrama, konforlu ve şık çözümler sunmaktadır. Kullanılan diğer malzemeler belirli mevsimlere uygun iken, alüminyum doğrama hem yaz hem de kış aylarında rahatlıkla kullanılmaktadır. Alüminyum doğrama çeşitli avantajlar sunmaktadır.

Yapılarınız için çok çeşitli çözümler sunabilmekteyiz. Özellikle binanızın dış cephesindeki yaptırmayı düşündüğünüz pencereler ve kapılar için ısı yalıtımlı doğrama sistemlerini öneririz.  Binalarda ısı yalıtımlı Alüminyum doğramalar kullanılarak ısıtılan mahallerden dışarıya ısı kaçması azalmaktadır. Alüminyum profillerin yüzeyi istenilen renkte elektrostatik toz fırın boya veya eloksal kaplamalı olabilmektedir. Alüminyumun sınırsız şekillendirme ve tasarım olanağı, çok karmaşık yalıtım detaylarının ekonomik çözümünü sağlamaktadır. Yalıtımlı ve yalıtımsız doğramaların teknik detayları aşağıda verilmiştir inceleyebilirsiniz. Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap özellikleri ile diğer çerçeve ve sistemlerden ayrılır. Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap, alüminyum çerçeve, alüminyum cam balkon sistemleri gibi kullanım alanları vardır. En çok tercih edilen kullanım alanı ise, cam balkon ve cam çerçevesi alanlarıdır. Üstelik sistemin ısı yalıtımı olanağı da bulunur.

Alüminyum doğrama görselliği açısında da çok daha estetiktir. Üstelik talep edildiği gibi ölçülendirme ve şekillendirme yapılabildiği için tercih edilmektedir. Alüminyum doğrama sistemlerinin diğer pek çok özelliği de, aslında kullanıldıkça fark edilir. Alüminyum hammaddesinin ekstrüzyon gibi yöntemler ile farklı ve arzu edilen geometri şekillerinin verilmesiyle başlayan üretim süreci, elde edilen ürünlerin sektördeki iş koluna göre daha küçük atölyelerde şekillenmesiyle devam etmektedir. Gerek pencere ve kapı imalatı, gerek dış cephe giydirme gibi işlemlerde yaygın bir şekilde kullanılan alüminyum doğrama, aynı zamanda çeşitli korkuluk sistemlerinde de en fazla tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır. Üretim aşamasında olduğu gibi, montaj aşamasında da önemli inceliklerin kullanılması gereken işlerden birisidir. Bu sebeple basit gibi görünse de, üretimden montaja kadar geçen sürecin tamamı oldukça önemli olup, titizlikle yerine getirilmelidir.

Alüminyum malzeme kullanılarak yapılan kapı, pencere, sineklik, oda bölme vb. gibi sistemlerdir. Alüminyumun avantajlı özellikleri kapı, pencere vb yerlerin doğramasında alüminyumun tercih edilmesini kolaylaştırmaktadır. Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap diğer bir doğrama sistemi olan PVC doğramaya göre daha estetik bulunabilmektedir. Alüminyum doğrama uygulamaları, yapı sektörü için son yılların en cazip seçeneklerinden olmuştur. Birçok yönden diğer malzemelere göre daha uygundur. Çevreci ve estetiktir. Dönüşüm oranının yüksekliği nedeni ile alüminyum malzeme her zaman tercih sebebi olmalıdır. Doğa ile dost olmanın yanı sıra yapılara estetik bir görünüm katar. Modern yapı uygulamalarından birisi olarak alüminyum doğrama; kapı uygulamaları, vitrin uygulamaları, pencere uygulamaları ve diğer çeşitli uygulamalarda öne çıkan bir seçenektir.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap firması çeşitli metrelerde farklı ve türlerde alüminyum profillerin kesilerek modellenmesi veya işlenmesi ve bu ürünlerin pencere, kapı, cam balkon, korkuluklar ve sair aksesuarlar olarak hayatımızda önemli bir yer alması sanatıdır. Alüminyum doğrama ısı yalıtımlı ve ısı yalıtımsız olarak farklı şekillerde üretilebilmektedir. Alüminyum doğramada bölgemizde temiz ve dürüst işçilikle müşterilerimizden tam not almış durumdayız. Sizler de sınırsız seçeneklerimizden faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçiniz.
4
Xantia / Citroen Xantia kullanan var mı?
« Son İleti Gönderen: kapadok 30 Ekim 2022, 11:58 »
Merhaba arkadaşlar bir xantia buldum ve çok temiz. Ancak araba hakkında hiçbir bilgim yok. Bende almak istiyorum. Siz ne diyorsunuz.
1- kronik sorunları var mı? Çünkü fransız otomobilleri için çok arıza çıkartıyor diyorlar
2- Xantia'nın yedek parça sıkıntısı var mı?

İnternette hakkında pek bir şey bulamadım ama burada bir soruyum dedim. Kullanan veya xantia hakkında bilgisi olan birisi varsa yardımcı olursa sevinirim. Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap burada alınabilir yazıyor siz ne diyorsunuz.
5
Murat / HABERLERE KONU OLAN O NOSTALJİ ETİKET MURAT 124 (15 AR 419)
« Son İleti Gönderen: sinankor 17 Ekim 2022, 20:59 »
HABERLERE KONU OLAN O NOSTALJİ ETİKET MURAT 124 (15 AR 419)


Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/"><b>Giriş Yap</b></a>
6
Key Museum İzmir © 2021 MİLYON DOLARLIK KLASİK ARABA MOTORSİKLET GARAJI

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/"><b>Giriş Yap</b></a>
7
ZR626'ya Ses sistemi, Bagaj Pandizotu, Polisaj, Alpina Koltuk Döşeme Uygulaması #4
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/"><b>Giriş Yap</b></a>
8
Doğan / Tofaş Murat 131 Doğan'a 20.000 ₺ JANT & Coilover Taktırdık ! #3
« Son İleti Gönderen: sinankor 17 Ekim 2022, 20:56 »
Tofaş Murat 131 Doğan'a 20.000 ₺ JANT & Coilover Taktırdık ! #3

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/"><b>Giriş Yap</b></a>
9
Merhabalar Değerli Forum Otomobil Üyeleri

Aracımı restore ederken çektiğim  videoları sizlerle paylaşmak istedim 0dan araba toplamak isteyenler için yararlı bir video olacağını düşünüyorum

Teşekkürlerimi Sunuyorum Hayırlı Forumlar Dilerim :)

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/"><b>Giriş Yap</b></a>
10
Teknik&Mekanik Problemler ve Çözümler / Adblue Nasıl Doldurulur?
« Son İleti Gönderen: alikara 04 Ağustos 2022, 14:19 »
Herkese merhaba, dizel araçlarda kullanılan adblue'yu aracımıza nasıl doldururuz konusunu anlatmak istedim. Adblue'yu hem kendimiz doldurabiliyoruz hem de istasyonlardan aracımıza temin edebiliyoruz. Kendi dolduran arkadaşlara da yardımcı olmak için bu konuyla ilgili bir yazıyı aşağıya bırakıyorum. Umarım işinize yarar :)

AdBlue tankınızı bulun

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap tankının bulunduğu en yaygın yer dizel depo kapağının hemen yanıdır.

Huniyi AdBlue kabınıza ekleyin

AdBlue kaplarının çoğu, doldurmayı kolaylaştırmak ve dağınıklığı önlemek için takılacak bir huni ile birlikte gelir.

AdBlue miktarını belirleyin

AdBlue tanklarının boyutu üreticiden üreticiye değişir. Bu nedenle ne kadar Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap ’ ya ihtiyacınız olacağını öğrenmek için el kitabınıza bakabilirsiniz. Bizim önerimiz ise, aracınızdaki AdBlue tankı tamamen bittiyse; aracınızın yeniden çalışacağından emin olmak için 5 -6 litre AdBlue koymanız yeterli olacaktır.

Son olarak ellerinizi yıkayın ve dökülenleri silin

Arabanızın yüzeyine AdBlue döktüyseniz, boyaya zarar verebileceği için nemli bir bezle silmeniz ya da dökülen kısmı yıkamanızı öneririz. Ellerinizdeki olası bir tahrişi önlemek için ellerinizi iyice yıkayınız

AdBlue Nereden Doldurulur?
AdBlue sıvısını aracınıza nasıl dolduracağınızı adım adım anlattık. Peki AdBlue nereden doldurulur? AdBlue tankınız azaldı ya da tamamen boşaldıysa AdBlue ünitesi bulunan istasyon noktalarından dolum sağlayabilirsiniz.