Son İletiler

1
Serbest Kürsü / Magosa Zindanında Namık Kemal İle Birlikteyim
« Son İleti Gönderen: Hüseyin120 10 Haziran 2024, 00:43 »

MAGOSA ZİNDANINDA NAMIK KEMAL İLE BİRLİKTEYİM
Zaman gezgini olarak 150 yıl önceye gitmeyi düşledim ve Kıbrıs'ta bulunan Magosa zindanında olmayı istedim. Namık Kemal yerde, taş üstünde oturuyordu ve beni görünce ayağa kalktı. İlerici, çağdaş fikirlerle donanmıştı ve bir devlet yönetiminin tek bir kişinin tekelinde olmasını istemezdi. Bana seslendi: " Dur bakalım, aslanım, sen de kimsin böyle? Burada ne işin var? "
" Ben, gelecekten geldiğimi, söyledim. Tarih 9-2-2024. Adım Serdar Yıldırım, dedim.
Namık Kemal: " Bak bu çok iyi. Yüz bilmem kaç yıl sonrasından geçmişe dönülüyorsa insanlık çağ atlamış demektir. Ben şimdi burada olmamı özgürlük, bağımsızlık, halkın kendi kendini yönetmesi dememe borçluyum. Arkadaş, sen boş biri değilsin ama dolu biri de değilsin. Senden şüphelendim. Doğrusu ne ise, sen onu söyle. "
Serdar: " Her sözünüzün altına imzamı atarım. Hepsi doğrudur. Boş değilim ama dolu da değilim. Bir gün dolduğumda dinamit gibi patlayacağım. "
Namık Kemal: " Ben patladım da ne oldu? Sonradan kendimi bu zindanda buldum. Sen patlama. Sessiz ve derinden git. Bakışlarından anladım. Sen bana saygı duyuyorsun. "
Serdar: " Sizin fikirleriniz gelecek nesilleri etkiledi. Bu fikirlerden etkilenen çağdaş özgürlük savaşçıları, Anadolu'da Türkiye Cumhuriyeti'ni kurdu. Mustafa Kemal ve arkadaşları, bunu başardı. Osmanlı sizden 35 yıl sonra Türkiye Cumhuriyeti oldu. "

Namık Kemal: " Kardeşlik, gel yamacıma sokul biraz. Ben aylardır bu taş üstünde yatıyorum. Sen bir süre burada otursan güç kaybına uğramazsın. "
Serdar: " Vatan Yahut Silistre adındaki tiyatro oynanırken, sizi yakaladılar ve göz hapsine aldılar. Senaryosunu sizin yazdığınız bu oyun neden bazı kesimlerin işine gelmedi? "
Namık Kemal: " Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Padişah 1. Abdülaziz'in hafiyeleri geldi ve seni bu oyundan ötürü tutuklamak zorundayız, dedi. Ben bağırarak oynanan tiyatronun konusu hakkında konuşmaya başlayınca iki adım gerilediler. Konuşmam bitince bileklerime kelepçe takmadılar. Öylesine karakola götürüp gözaltına aldılar. Sonrası işte bu Magosa ve zindan. "

Serdar: " Ben padişahın yerinde olsam, sizi yönetim üstünde tutar, devlet yapardım. Değişen çağa ayak uydurur, Osmanlı İmparatorluğu'na çağ atlatırdım. Böyle gelmiş böyle gider olmaz. Diğer devletler koşarken, Osmanlı'ya yürümek yakışmaz. Yakışmadı zaten. "
Serdar: " Ey vatan ve özgürlük şairi Namık Kemal. Gelin şöyle dışarı çıkalım. Çayırda yürüyelim. "
Namık Kemal: " Aman Serdar, sen ne diyorsun? Burası babanın çiftliği değil. Öyle istediğin zaman dışarı çıkamazsın. Sen istedin diye bu iş olmaz. "
Serdar: " Sayın Namık Kemal, ben istediğim zaman biz dışarı çıkarız. Ben istemedikçe onlar bizi göremezler. Buyrun önden siz yürüyün. Ben sizi takip ederim. "

Serdar Yıldırım'ın öz benliği, Namık Kemal'in silüeti dışarı çıktı. Magosa Zindanı' nın karşısı çayırlık, çimenlikti. O yöredeki veya o ülkedeki güç sahipleri, defalarca uyarılmalarına karşın, yanlışlarından dönmüyorsa bunda bir sorun var demektir. Cumhuriyet ve özgürlük demeleri için, daha bir süre beklemek gerekir. Bunlar sonradan Cumhuriyet'in ve kişisel özgürlüklerin rahatını gördükçe biz neden bu fikirlere karşı çıktık diye kendilerine kızacaktır.
Namık Kemal çayırda, çimende yürüdü, koştu. Bazı zamanlar, ben O' na yetişmekte zorlandım. Sonra bir ağacın dibine oturduk.
Ben: " Sayın Namık Kemal, ben gelecekten geldiğime göre, sizin daha sonraki  yaşantınız hakkında bilgi sahibiyim. Siz isterseniz bunları anlatayım. "
Namık Kemal: " Aman Serdar, ne demek? Kim öğrenmek istemez geleceğinin nasıl olacağını? Anlat bakalım, ben hep burada mı kalacağım? "
" Siz ne kadardır buradasınız? "
" 2.5 yıl oldu. "
" Burada 8 ay daha kalacaksınız. Sonrasında kurtulacaksınız. "
" Neden? "
" Çünkü sizi buraya atan padişah 1. Abdülaziz tahttan indirilip yerine 5. Murat gelecek. O da pek çok tutuklu gibi sizi serbest bırakacak. Midilli Adası'na mutasarrıf tayin edileceksiniz. "
" Bak bu çok iyi. Demek ki, ben bu zindanda çürümeyeceğim. "
" Siz Kıbrıs'a sürgün edildikten sonra da Vatan Yahut Silistre sahnelenmeye devam etti. İlk 2 ay süresince bu oyun 47 defa oynandı.  Daha sonra İzmir ve Selanik'te üç yıl içinde 500 defa sahnelendi. "
" Ya Serdar, biliyor musun, iyi ki geldin. Bana sevinç ve huzur verdin. Buradan kurtulup özgürlüğe adım atacağım günleri bekler oldum. "

Daha sonra Namık Kemal'e yaşadığım güne gitmeyi teklif ettim. Saniyesinde evet dedi ve evimde belirdik. Namık Kemal evin salonunda sağa sola bakındıktan sonra, Serdar, bu ne değişik bir ev?  Bu, şu, o bunlar nedir?
" Bu buzdolabı, şu çamaşır makinesi, o  televizyon. Şaşırmakta haklısınız. Bunlar sizin zamanınızda yoktu. Hepsi sonradan icat edildi. Buyurun bu odaya geçelim. Orada internet var.
" Geçelim bakalım. Yeniliğe meraklıyım. Sen de beni şaşırtmaya devam et. "
" Sayın Namık Kemal, bu internet. Televizyon gibi. Televizyonda başkaları oynatır, sen seyredersin. İnternette sen oynatırsın başkaları seyreder. Bakın az sonra ekranda görünecek. Namık Kemal yazıyorum. Görüyor musunuz, sizin resimleriniz ve hayat hikayeniz çıkıyor. Ben sizin kadar meşhur olsam başka ne isterim. "
" Gerçeği söylemek gerekirse sen benim kadar meşhur olamazsın. Gelecek nesillerin beyninde benim kadar iz bırakamazsın. Sen bir kartal olsan her yıl aynı yerde yuva kurardın. Ben her yıl değişik bir yerde yuva kurdum ve ilk yuvamı özlemedim. "
" Görsellere giriyorum,  resimleriniz çıkıyor. Sizden 150 yıl sonra resimleriniz gözlerde, gönüllerde. "
" Aradan bir buçuk asır geçmiş. Dünya eskiyi özler, geleceği gözler olmuş. Ey Serdar Yıldırım, senin amacın nedir? Neden beni rahatsız ettin? "
" Benim amacım, yaşadığım çağ insanına Namık Kemal adındaki kaliteli bir beyin yapısının tanıtımını yapmaktı. O yüce bir beyindir ki, şiirden kapı açmış, hikaye derken, roman yazmaya yönelmiş. Ben de işe şiirden başladım. Şiir öksüzdür, arayan soran olmaz. Sonra masal, hikaye yazmaya yöneldim. Ben roman yazmaya yönelmeyeceğim. Anlatılmak istenen, kısa ve öz olarak anlatılmalı. "

" An geliyor ki, 5-10 sayfa hikaye yazmak yetmiyor. Olayı kesin, kati ve detaylı anlatmak gerekiyor. Belki okuyucu hikayedeki karakterin saç şeklini, şapkasını, giyimini, kuşamını merak edecektir. Sen hikaye yazarken bunları aklına getirmez misin? "
" Tabii ki getirmem. Konuyu kısa keserim. Sonuçta, okuyucunun beyninde ne, neden, niçin ve sebep kalır. Bence 4 sayfalık hikaye 200 sayfalık romana bedeldir. "
" Eee sıktın ama? Durup dururken kendini övüyorsun. Konu ben değil miyim? Aynı davranışı tekrar edersen, seninle öyle bir kavgaya tutuşurum ki, dünya gelse seni kurtaramaz. Padişah bile benden korktuğundan bu zindana attırdı. "

Aradan bir dakika geçti. Sertleşen havayı Namık Kemal yumuşattı: " Evde çay var mı, çay? Bir çay demle de içimiz ısınsın. "
" Evet var. Beş dakikada çayınız hazır olur. Yanında yiyecek bir şeyler de getiririm. Şu an evin ikinci katındayız. Siz isteyin ben pencereden aşağı atlarım. "

Dünya tarihi boyunca pek çok fikir ve düşünce sistemi insanları etkilemiştir. Bunların bazıları kısa ömürlü olmuştur. Bazıları ise, uzun ömürlü olmuştur. Gelecek yüzyılları şekillendirmiştir. Fakir biri, çağının çok ilerisinde fikirler öne sürse de taraftar bulamamıştır. Tarihin karanlıkları arasında kaybolup gitmiştir. Adam zengindir.  Taraftarı, inananı çoktur. Bunların fikirleri bin yıl sonrasına bile ulaşır.  Böyleleri dünya tarihinde vardır. İnsanlar, zengini sever. Zenginlik hayranlık uyandırır. Saraylar, köşkler, yalılar vardır. Bunlar hayatlarını sorunsuz yaşar. Alamama durumları yoktur. Parasıyla değil mi, her şeyi alırlar. Gün gelir geleceklerini satın alırlar. Sonunda bize ayrılan zaman doldu. Ayrılık vakti geldi. Magosa zindanına geri döndük. 

Namık Kemal: " Serdar, gel gitme, dedi. Burada benimle kal. "
Serdar: " Ama, dedim, Sayın Namık Kemal burada kalamam. Daha önce de bizimle burada kal diyenler oldu.  Onlarla birlikte kalsaydım, size gelemezdim. Şimdi burada kalırsam geleceğe gidemem. En uzun paylaşımım sizinle olan olacak. Varın izin verin ben gideyim ve yaşadıklarımızı insanlara ulaştırayım. İnanın sevenleriniz milyonları aşacaktır. "
Namık Kemal: " Dediğin gibi olsun, varsın taraftarım çok olsun. Özgürlük ve bağımsızlık savaşçısı Namık Kemal diye araştırma yapsınlar. Acısını biz çektik sefasını onlar sürsün. O dediğin Mustafa Kemal ve  Türkiye Cumhuriyeti vizyonunu kaybetmesinler. "

Bebeklik çağları hariç ağlamayan Namık Kemal'in göz pınarlarından iki damla yaş süzüldü:
" Ama, dedim, ağlıyorsunuz? "
" Yok be Serdar, gözüme bir şey mi kaçtı, nedir? Beni rahatsız etti. Ben aylardır bu Magosa zindanındayım. Hep aynı gardiyan ve aynı sessiz gemi. Bu gardiyan benimle bir kelime konuşmadı. Yasakmış! Var git yoluna internet midir nedir, bu hikayeyi hazırla ve okuyucunun ilgisine sun. "
Sonunda Namık Kemal ile vedalaştık. Evime geri döndüm.  Şimdi tarih: 9-5-2024. Ben 90 gün uğraştım bu hikayeyi hazırladım. Okurlar, en çok  9 dakikada okur, bitirirler. Bu onların çabukluğundandır. Onların arasından çıkanlar, Namık Kemal'i benden çok daha iyi anlatacaklardır.

SON

2
Yeni Citroen e-C3 Türkiye'ye Ne Zaman Geliyor, Fiyatı Ne Kadar ?Citroen, mobilite dünyasında herkesin erişebileceği modeller sunmaya devam ediyor. Markanın tamamen elektrikli yeni e-C3 modeli, Eylül ayında Türkiye yollarında olacak. Sıfır emisyonlu mobilitenin tadını uygun fiyata yaşamak isteyen kullanıcılar için tasarlanan bu model, Akıllı  Otomobil Platformu ile rakiplerinden ayrışıyor. B segmentinde Citroen Advanced Comfort süspansiyon ve yeni Citroen Advanced Comfort koltuklarla donatılan e-C3, tamamen elektrikli altyapısıyla sıfır gürültü ve titreşim sunarak daha sakin bir sürüş deneyimi sağlıyor. 440 km’ye kadar WLTP şehir içi sürüş menzili sunan 44 kWsa LFP batarya paketi ve yalnızca 26 dakikada %20’den %80’e şarj olabilen 100 kW DC hızlı şarj özelliği ile e-C3, elektrikli araç kullanımını kolaylaştırıyor. 2024’ün başında ise ürün gamına hibrit model 1.2 PureTech 100 HP eDCT6 MHEV versiyonu da eklenecek.


Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, yeni C3’ün Türkiye lansmanının sadece elektrikli güç ünitesine sahip versiyonla yapılacağını belirtti. Alkım, “Başlangıç seviyesinden itibaren sunduğu güvenlik ekipmanları, teknolojik donanımları, çarpıcı tasarımı ve segmentinin en konforlu aracı olma iddiasıyla rakiplerinden ayrışıyor. Eylül ayında sadece elektrikli modeli ile yollarda olacak Citroen e-C3’ün, planladığımız fiyat seviyesi ile de ne kadar iddialı bir model olduğunu göstereceğini düşünüyorum” dedi.


Citroen, yenilikçi ve yüksek teknolojili modelleriyle otomotiv tarihinin en köklü üreticilerinden biri. B segmentindeki başarılı modeli yeni C3’ü Türkiye’de satışa sunmaya hazırlanıyor. Karakteristik görünümü, sınıfının üzerinde boyutları ve markaya özgü yüksek konfor özellikleriyle dikkat çeken 4. nesil C3, ilk aşamada elektrikli versiyonuyla yollara çıkacak, ardından 2024 yılının başında hibrit versiyonuyla da satışta olacak.


Citroen C3, ilk jenerasyonu 2002 yılında piyasaya sürüldüğünden beri büyük bir başarı yakaladı. 5,6 milyon adedin üzerinde satış performansı ile markanın en popüler modeli olan C3, Citroen’in Avrupa’daki satış hacminin %29’unu temsil ediyor. Yeni e-C3, sıfır emisyonlu mobilitenin keyfini uygun fiyatla yaşamak isteyen kullanıcılar için tamamen elektrikli olarak tasarlandı. Bu yeni model, Avrupa’da tamamen elektrikli bir güç-aktarma sistemi barındıracak bir platformla geliştirildi. Otomobilin temeli, küresel Stellantis “Akıllı  Otomobil Platformu”nun bir versiyonuna dayanıyor, bu da yeni e-C3’ün geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor.


Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, “Yeni e-C3, elektrikli C4 ve elektrikli C4 X’ten sonra elektrikli araç ürün gamımızdaki 3. model olacak. Yeni aracımızla birlikte elektrikli araçların toplam satışlarımız içindeki payını %15 seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki yıl ise bu oranı %20’lere yükseltmek istiyoruz” dedi.


Yeni C3’ün tasarımı baştan aşağı yenilendi. Citroen’in cesur yeni marka tasarımını temsil eden 4. nesil C3, daha uzun ve daha dikey bir ön cepheye, merkezi olarak konumlandırılmış parlak siyah yatay ızgaraya ve çift şeritli yeni marka logosuna sahip. Özgün ön ve arka aydınlatma tasarımı, bıçak gibi görünen dikey ve yatay unsurlarla dikkat çekiyor. Kısa, yüksek ve yatay motor kaputu, teknik olarak şekillendirilmiş yüzeylere sahip, bu da dikey ön profille ışığı ve kontrastı yakalıyor.


Aracın profili, kemer hattı boyunca yeni imza aydınlatma kümelerine ve kapı panellerindeki ince kıvrımlara doğru akan teknik ve alttan kesik çizgilerle dikkat çekiyor. Bagaj kapağının altında, aerodinamiğe yardımcı olan ve aracın iddialı duruşunu güçlendiren gösterişli bir tampon yer alıyor. 17 inçlik elmas kesim alaşım jantlar güçlü duruşu destekliyor.  Otomobil, 4,01 m uzunluğu ve 1,76 m genişliği ile kompakt bir ayak izine sahip.


Citroen, mobilite dünyasında herkesin erişebileceği modeller sunmaya devam ediyor. Markanın tamamen elektrikli yeni e-C3 modeli, Eylül ayında Türkiye yollarında olacak. Sıfır emisyonlu mobilitenin tadını uygun fiyata yaşamak isteyen kullanıcılar için tasarlanan bu model, Akıllı  Otomobil Platformu ile rakiplerinden ayrışıyor. B segmentinde Citroen Advanced Comfort süspansiyon ve yeni Citroen Advanced Comfort koltuklarla donatılan e-C3, tamamen elektrikli altyapısıyla sıfır gürültü ve titreşim sunarak daha sakin bir sürüş deneyimi sağlıyor. 440 km’ye kadar WLTP şehir içi sürüş menzili sunan 44 kWsa LFP batarya paketi ve yalnızca 26 dakikada %20’den %80’e şarj olabilen 100 kW DC hızlı şarj özelliği ile e-C3, elektrikli araç kullanımını kolaylaştırıyor. 2024’ün başında ise ürün gamına hibrit model 1.2 PureTech 100 HP eDCT6 MHEV versiyonu da eklenecek.


Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, yeni C3’ün Türkiye lansmanının sadece elektrikli güç ünitesine sahip versiyonla yapılacağını belirtti. Alkım, “Başlangıç seviyesinden itibaren sunduğu güvenlik ekipmanları, teknolojik donanımları, çarpıcı tasarımı ve segmentinin en konforlu aracı olma iddiasıyla rakiplerinden ayrışıyor. Eylül ayında sadece elektrikli modeli ile yollarda olacak Citroen e-C3’ün, planladığımız fiyat seviyesi ile de ne kadar iddialı bir model olduğunu göstereceğini düşünüyorum” dedi.


Citroen, yenilikçi ve yüksek teknolojili modelleriyle otomotiv tarihinin en köklü üreticilerinden biri. B segmentindeki başarılı modeli yeni C3’ü Türkiye’de satışa sunmaya hazırlanıyor. Karakteristik görünümü, sınıfının üzerinde boyutları ve markaya özgü yüksek konfor özellikleriyle dikkat çeken 4. nesil C3, ilk aşamada elektrikli versiyonuyla yollara çıkacak, ardından 2024 yılının başında hibrit versiyonuyla da satışta olacak.


Citroen C3, ilk jenerasyonu 2002 yılında piyasaya sürüldüğünden beri büyük bir başarı yakaladı. 5,6 milyon adedin üzerinde satış performansı ile markanın en popüler modeli olan C3, Citroen’in Avrupa’daki satış hacminin %29’unu temsil ediyor. Yeni e-C3, sıfır emisyonlu mobilitenin keyfini uygun fiyatla yaşamak isteyen kullanıcılar için tamamen elektrikli olarak tasarlandı. Bu yeni model, Avrupa’da tamamen elektrikli bir güç-aktarma sistemi barındıracak bir platformla geliştirildi. Otomobilin temeli, küresel Stellantis “Akıllı  Otomobil Platformu”nun bir versiyonuna dayanıyor, bu da yeni e-C3’ün geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor.


Yeni e-C3’ün iç mekan tasarımı, rakiplerinden en az 20 mm daha fazla arka diz mesafesi sunarak geniş bir alan sağlıyor. Citroen Advanced Comfort Koltukları, ekstra konfor ve yumuşaklık sunmak üzere özel olarak tasarlandı ve ilave köpük kullanıldı. 1,57 m yüksekliği ile daha fazla baş mesafesi ve kontrol sağlayan bu tasarım, yolculara daha geniş bir görüş açısı sunuyor. Ayrıca, arka yolcu dirsek mesafesi 19 mm, ön yolcu dirsek mesafesi ise 21 mm ile pazar ortalamasının üzerinde. Bagaj kapasitesi de oldukça geniş; 60/40 oranında yatan arka koltuk sırtlıkları ve 1015 mm’lik genişlik ile büyük nesnelerin taşınmasını kolaylaştırıyor. Standart konumda 310 litre bagaj hacmi sunan e-C3, günlük yaşamın gereksinimlerini fazlasıyla karşılıyor.

Yeni e-C3, 26 dakikada %80’e kadar şarj olabilen 100 kW DC hızlı şarj özelliği ile dikkat çekiyor. BEV’e özel Akıllı  Otomobil Platformu ile 440 km şehir içi, 324 km karma kullanım menzili sağlayan 44 kWsa LFP bataryayı kullanıyor. Ayrıca, 83 kW (113 HP) elektromotoru ve tam otomatik şanzımanı ile 0-100 km/s hızlanmasını yaklaşık 11 saniyede tamamlayabiliyor, 135 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor.

Yeni C3, 48V hibrit teknolojisiyle de donatılarak elektrikliye geçişi daha erişilebilir hale getiriyor. 48V hibrit sistemi, benzin ve elektriğin avantajlarını bir arada sunarak şehir yolculuklarının %50’ye kadarını elektrikli modda yapabilmeyi sağlıyor. Hibrit sistemde, 100 hp (75 kW) gücündeki 3 silindirli benzinli motor ile 21 kW gücündeki elektromotor, yeni e-DCS6 çift kavramalı şanzımana entegre edilmiştir.

Yeni e-C3’ün tasarım ve mühendislik ekipleri, sınıfının en iyi konfor ve rahatlık seviyesini sunmayı hedefledi. Bu doğrultuda araç, geniş ön cam, dikey havalandırma kanalları ve grafik öğelerle yatay bir ön konsol mimarisi oluşturularak tasarlandı. Citroen Head-Up Display, aracın bilgilerini sürücünün göz hizasında yansıtarak geleneksel gösterge panelinin yerini alıyor. 10,25 inçlik renkli bilgi-eğlence ekranı ve My Citroen Play uygulaması ile kullanıcılar müzik, radyo, çağrı ve navigasyon işlevlerine kolayca erişebiliyor.

Yeni e-C3, güncel Citroen sürüş destek teknolojileri ile donatılarak sürüş güvenliği ve konforunu en üst düzeye çıkarıyor.

Citroen, yeni e-C3 modelinde birçok ileri güvenlik ve konfor teknolojisi sunarak segmentinde iddialı bir seçenek oluşturuyor. İşte yeni e-C3’ün öne çıkan özellikleri:

Güvenlik ve Sürüş Destek Sistemleri
Aktif Güvenlik Freni: 5 ile 135 km/s arasında gece ve gündüz çalışan bu sistem, araçtaki yolcuların yanı sıra yayalar ve bisikletlilerin yaralanmalarını azaltmaya yardımcı oluyor.
Aktif Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi: 60 ile 180 km/s arasında çalışan bu sistem, araç şeritten çıkarken direksiyonu hafifçe düzelterek veya sürücüyü uyararak aracın yol şerit işaretleri arasında doğru konumda kalmasını sağlıyor.
Sürücü Dikkat Uyarısı: Aracın şerit içindeki konumu doğru olmadığında sürücüyü uyararak güvenli sürüşü teşvik ediyor. İki adımlı bu uyarı sistemi, aracın sallanmasını algılayarak sürücüyü sesli ve yazılı mesajlarla bilgilendiriyor.
Kahve Molası Uyarısı: 65 km/s’nin üzerinde 2 saatlik sürekli sürüşten sonra sürücüye mola vermesini tavsiye ediyor ve mola verilmediğinde her saat başı tekrar uyarıyor.
Hız Sınırı Tanımlama: Hız sınırı işaretlerini okuyarak bu bilgileri Citroen Head-Up Display’de gösteriyor. Sistem, navigasyon verilerinden yararlanarak geçici hız sınırlarını da algılayabiliyor.
Elektrikli Park Freni (EPB): Motor stop edildiğinde otomatik olarak etkinleşiyor ve gaz pedalına basıldığında devreden çıkıyor. Ayrıca, %3’ün üzerindeki eğimlerde yokuş kalkış desteği sunuyor.
Akıllı Far Asistanı: Karşıdan gelen araç algılandığında kısa ve uzun farlar arasında otomatik olarak geçiş yaparak güvenli bir sürüş sağlıyor.
Arka Park Sensörleri ve Geri Görüş Kamerası: Geri manevralarda sürücüyü engeller konusunda sesli olarak uyarıyor ve 10,25 inç renkli ekranda görüntü sağlıyor.
Konfor Özellikleri
Citroen Advanced Comfort Süspansiyon: Progressive Hydraulic Cushions ile yolda “Uçan Halı” hissi veren bu süspansiyon sistemi, bozuk yol yüzeylerinde bile yüksek konfor sunuyor.
Citroen Advanced Comfort Koltuklar: Ekstra konfor ve yumuşaklık sağlayan koltuklar, uzun yolculuklarda bile destekleyici bir sürüş sunuyor.
Geniş İç Mekan: Yeni e-C3, rakiplerinden en az 20 mm daha fazla arka diz mesafesi sunarak geniş ve konforlu bir iç mekan sağlıyor.
Kullanışlı Saklama Alanları: Kapı panelleri, orta konsol ve orta kol dayamanın altında yer alan saklama alanları, kablosuz telefon şarj sistemi ile günlük ihtiyaçlara yönelik pratik çözümler sunuyor.
Geniş Bagaj Hacmi: 310 litrelik bagaj kapasitesi, 60/40 oranında yatan arka koltuk sırtlıkları ve 1015 mm’lik genişlikle büyük nesneleri taşıma kolaylığı sağlıyor.
Performans ve Teknoloji
Elektrikli Güç Ünitesi: 44 kWsa LFP batarya ile 440 km şehir içi, 324 km karma kullanım menzili sunuyor. 100 kW DC hızlı şarj ile 26 dakikada %80’e kadar şarj olabiliyor.
48V Hibrit Teknolojisi: 100 hp benzinli motor ve 21 kW elektromotor kombinasyonu ile yüksek verimlilik ve düşük emisyon sağlıyor.
Citroen Head-Up Display: Araç bilgilerini sürücünün göz hizasında yansıtarak güvenli sürüşü destekliyor.
10,25 İnç Renkli Dokunmatik Ekran: My Citroen Play uygulaması ile müzik, radyo, çağrı ve navigasyon işlevlerine kolayca erişim sağlıyor.
Tasarım ve Renk Seçenekleri
Dış Tasarım: 17 inç elmas kesim alaşım jantlar, LED farlar, LED arka stop lambaları ve iki tonlu gövde renkleri gibi özelliklerle modern ve çekici bir görünüm sunuyor.
Renk Seçenekleri: Beyaz, Mavi, Kırmızı, Gri ve Siyah olmak üzere beş farklı gövde rengi ile sunuluyor. Çift renkli kontrast tavan seçeneği de mevcut.
Yeni e-C3, Citroen’in ileri teknolojilerini ve yenilikçi tasarımını bir araya getirerek hem konfor hem de güvenlik açısından sınıfının en iddialı araçlarından biri olmayı hedefliyor. Bu özelliklerle yeni e-C3, kullanıcılarına benzersiz bir sürüş deneyimi sunuyor.


Yeni Model Otomobiller için otomobilforumu com

Otomobil Kampanyaları için otomobilforumu com

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
3
Otomobil Kampanyaları / Opel Güncel Sıfır Faizli Araba Kampanyaları
« Son İleti Gönderen: Admin 26 Mayıs 2024, 22:15 »
Opel Güncel Sıfır Faizli Araba KampanyalarıOpel’in güncel 0 faizli araba kampanyaları
 Opel Corsa Corsa; 97.000 TL, 12 ay, %0 faizli kredi kampanyası
 Opel Corsa Corsa, Mayıs ayı kampanyası ile 200.000 TL kredi için 12 ay %2,49 faiz oranı veya 97.000 TL için 12 ay %0 faiz seçeneğiyle satışa sunuluyor. Opel Corsa Ultimate donanımında Mayıs ayına özel metalik renk ve Grafik Gri renk hediye ediliyor. Opel Corsa Ultimate donanımı online rezervasyona özel 1.347.000 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.


Kampanya 3 Mayıs 2024 – 31 Mayıs 2024 tarihleri arasında Opel Corsa Ultimate model aracın online rezervasyon aracılığıyla kampanyaya katılım sağlayan bayilerde satın alımında geçerlidir. Belirtilen tavsiye edilen fiyat sadece, ön rezervasyonu yapılan Corsa Ultimate aracın rezervasyon tarihindeki opak renk ve opsiyonsuz standart paket alımlarında uygulanmaktadır. Kampanya stoklarla sınırlıdır.


 Opel Corsa Corsa Elektrik; 97.000 TL, 12 ay, %0 faizli kredi kampanyası
 Opel Corsa Corsa Elektrik modelinde, 200.000 TL kredi için 12 ay %2,49 faiz oranı veya 97.000 TL kredi için 12 ay, %0 faiz seçeneği ile ödeme imkanı bulunuyor. Opel Corsa Elektrik online rezervasyona özel 1.270.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.


Kampanya 3 Mayıs 2024 – 31 Mayıs 2024 tarihleri arasında Opel Corsa Elektrik GS model aracın online rezervasyon aracılığıyla kampanyaya katılım sağlayan bayilerde satın alımında geçerlidir. Belirtilen tavsiye edilen fiyat sadece, ön rezervasyonu yapılan Corsa Elektrik GS aracın rezervasyon tarihindeki opak renk ve opsiyonsuz standart paket alımlarında uygulanmaktadır. Kampanya stoklarla sınırlıdır.


 Opel Mokka Mokka; 146.000 TL, 12 ay, %0 faizli kredi kampanyası
Mayıs ayında  Opel Mokka Mokka 300.000 TL kredi için 12 ay %2,49 faiz veya 146.000 TL kredi için 12 ay, %0 faiz seçeneğiyle Opel yetkili satıcılarında. Opel Mokka GS donanımında Mayıs ayına özel metalik renk hediye. Opel Mokka GS donanımı online rezervasyona özel 1.591.000 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.


İlgili kampanya 3 Mayıs 2024 – 31 Mayıs 2024 tarihleri arasında Opel Mokka GS model aracın online rezervasyon aracılığıyla kampanyaya katılım sağlayan bayilerde satın alımında geçerlidir. Belirtilen tavsiye edilen fiyat sadece, ön rezervasyonu yapılan Mokka GS aracın rezervasyon tarihindeki opak renk ve opsiyonsuz standart paket alımlarında uygulanmaktadır. Kampanya stoklarla sınırlıdır.


 Opel Mokka Mokka Elektrik; 146.000 TL, 12 ay, %0 faizli kredi kampanyası
 Opel Mokka Mokka Elektrik, 300.000 TL kredi için 12 ay %2,49 faiz oranı veya 146.000 TL kredi için 12 ay %0 faizli kredi fırsatıyla ve online rezervasyona özel 1.475.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.


Kampanya 3 Mayıs 2024 – 31 Mayıs 2024 tarihleri arasında Opel Mokka Elektrik Ultimate model aracın online rezervasyon aracılığıyla kampanyaya katılım sağlayan bayilerde satın alımında geçerlidir. Belirtilen tavsiye edilen fiyat sadece, ön rezervasyonu yapılan Mokka Elektrik Ultimate aracın rezervasyon tarihindeki opak renk ve opsiyonsuz standart paket alımlarında uygulanmaktadır. Kampanya stoklarla sınırlıdır.


Opel Crossland; 97.000 TL, 12 ay, %0 faizli kredi kampanyası
Opel Crossland, 200.000 TL için 12 ay vade ve %2,49 faizli kredi veya 97.000 TL için 12 ay vade ve %0 faizli kredi seçenekleriyle müşterilerin beğenisine sunuluyor. Opel Crossland Essential AT donanımı online rezervasyona özel 1.218.000 TL başlangıç fiyatına sahip.


Belirtilen kampanya 3 Mayıs 2024 – 31 Mayıs 2024 tarihleri arasında Crossland Essential AT model aracın online rezervasyon aracılığıyla kampanyaya katılım sağlayan bayilerde satın alımında geçerlidir. Belirtilen tavsiye edilen fiyat sadece, ön rezervasyonu yapılan Opel Crossland Essential AT aracın rezervasyon tarihindeki opak renk ve opsiyonsuz standart paket alımlarında uygulanmaktadır. Kampanya stoklarla sınırlıdır.


Opel Astra; 146.000 TL, 12 ay, %0 faizli kredi kampanyası
Opel’in C segmentinde başarılı hatchback modeli Astra, 300.000 TL kredi için 12 ay %2,49 faiz oranı veya 146.000 TL için 12 ay vade ve %0 faizli finansman seçenekleriyle Opel showroomlarında. Opel Astra GS donanımı online rezervasyona özel 1.591.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.


Kampanya 3 Mayıs 2024 – 31 Mayıs 2024 tarihleri arasında Opel Astra GS model aracın online rezervasyon aracılığıyla kampanyaya katılım sağlayan bayilerde satın alımında geçerlidir. Belirtilen tavsiye edilen fiyat sadece, ön rezervasyonu yapılan Astra GS aracın rezervasyon tarihindeki opak renk ve opsiyonsuz standart paket alımlarında uygulanmaktadır. Kampanya stoklarla sınırlıdır.

Opel Astra Elektrik; 146.000 TL, 12 ay, %0 faizli kredi kampanyası
Opel Astra Elektrik modeli, 300.000 TL kredi için 12 ay %2,49 faiz oranı veya 146.000 TL için 12 ay vade ve %0 faiz seçeneği ile satışa sunuluyor. Opel Astra Elektrik online rezervasyona özel 1.645.000 TL’den başlayan fiyatlarla sahiplerini bekliyor.

Bu kampanya 3 Mayıs 2024 – 31 Mayıs 2024 tarihleri arasında Opel Astra Elektrik Ultimate model aracın online rezervasyon aracılığıyla kampanyaya katılım sağlayan bayilerde satın alımında geçerlidir. Belirtilen tavsiye edilen fiyat sadece, ön rezervasyonu yapılan Astra Elektrik Ultimate aracın rezervasyon tarihindeki opak renk ve opsiyonsuz standart paket alımlarında uygulanmaktadır. Kampanya stoklarla sınırlıdır.

 Opel Grandland Grandland; 146.000 TL, 12 ay, %0 faizli kredi kampanyası
 Opel Grandland Grandland modelinde 300.000 TL kredi için 12 ay %2,49 faiz veya 146.000 TL kredi için 12 ay %0 faiz seçeneği ile ödeme imkanı sağlanıyor. Mayıs ayında Opel Grandland 1.2 GS donanımı online rezervasyona özel 1.690.000 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.

Kampanya 3 Mayıs 2024 – 31 Mayıs 2024 tarihleri arasında Grandland 1.2 GS model aracın online rezervasyon aracılığıyla kampanyaya katılım sağlayan bayilerde satın alımında geçerlidir. Belirtilen tavsiye edilen fiyat sadece, ön rezervasyonu yapılan Grandland 1.2 GS aracın rezervasyon tarihindeki opak renk ve opsiyonsuz standart paket alımlarında uygulanmaktadır. Kampanya stoklarla sınırlıdır.

Opel Combo modellerinde; 118.000 TL, 12 ay, %0 faizli kredi kampanyası
Opel Combo Life, yeni Opel Combo ve yeni Combo Cargo modelleri Mayıs ayında 200.000 TL kredi için 12 ay %1,99 faiz oranı veya 118.000 TL için 12 ay %0 faizli kredi kampanyası ile satışa sunuluyor.

Opel Zafira Life; 118.000 TL, 12 ay, %0 faizli kredi kampanyası
Opel Zafira Life, 300.000 TL kredi için 12 ay vade %1,99 faiz oranı veya 118.000 TL kredi için 12 ay vade ve %0 faiz seçeneği ile Opel yetkili satıcılarında.

Opel Vivaro modellerinde; 118.000 TL, 12 ay, %0 faizli kredi kampanyası
Opel Vivaro City Van ve Opel Vivaro Cargo modelleri Mayıs ayında 200.000 TL kredi için 12 ay %1,99 faiz oranı veya 118.000 TL için 12 ay %0 faizli kredi seçenekleriyle satışa sunuluyor.Otomobil Kampanyaları için :
Otomobilforumu com
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
4
Otomobil Kampanyaları / BYD Atto 3 Sıfır Faizli Kredi Kampanyası
« Son İleti Gönderen: Admin 26 Mayıs 2024, 22:14 »
BYD Atto 3 Sıfır Faizli Kredi KampanyasıBYD Atto 3 modeli, elektrikli araç tercih eden müşterilere özel sıfır faizli kredi ve takas indirimi kampanyası sunuyor. İşte detaylar:

Kampanya Detayları
Model: BYD Atto 3
Tavsiye Edilen Takas Kampanyası Fiyatı: 1.740.000 TL
Kredi Miktarı: 200.000 TL
Faiz Oranı: %0
Vade Süresi: 12 ay
Finansman Seçenekleri
Akbank:
Yıllık Maliyet Oranı: %1.1835

Tahsis Ücreti: 1.150 TL (BSMV dahil)
Rehin Tesis Ücreti: 119,40 TL
Garanti BBVA:
Efektif Yıllık Maliyet Oranı: %1.20

Tahsis Ücreti: 1.150 TL (BSMV dahil)
Rehin Tesis Ücreti: 137,31 TL
Ek Avantajlar
Takas İndirimi: 50.000 TL
Kampanya Koşulları
Geçerlilik Süresi: Mayıs ayı boyunca geçerlidir.

Katılım Şartları: Bireysel müşterilere yöneliktir.
Kredi Onayı: Anlaşmalı finans kuruluşlarının belirlediği şartlar geçerlidir. Finans kuruluşu, kredi başvurusunu reddetme hakkına sahiptir.

Tahsis Ücreti: Kullandırılan kredi tutarının binde beşi + BSMV olacak şekilde hesaplanır.
Kampanya Sınırlamaları: Stoklarla sınırlıdır.

Değişiklik ve İptal Hakkı: ALJ Pazarlama ve Satış A.Ş., kampanya şartlarını değiştirme veya kampanyayı tamamen sonlandırma hakkını saklı tutar.
Bu kampanya kapsamında BYD Atto 3 sahibi olmak isteyenler, belirtilen finansman ve indirim fırsatlarından yararlanmak için en yakın BYD yetkili satıcısına başvurabilirler.

Otomobil Kampanyaları :
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
5
Otomobil Kampanyaları / Renault Fıfır Faizli Güncel Otomobil Kampanyaları
« Son İleti Gönderen: Admin 24 Mayıs 2024, 14:23 »
Renault Fıfır Faizli Güncel Otomobil KampanyalarıRenault’un sıfır faizli güncel otomobil kampanyaları arasında şunlar bulunmaktadır:

1. Renault Megane Sedan
Kredi Fırsatı: 200.000 TL için 12 ay %0 faiz oranı
Aylık Ödeme: 16.667 TL
Kampanya Koşulları:
Kampanya tarih aralığı: 31.05.2024 tarihine kadar
Renault Finans’ın şartlarına bağlıdır
Finansman kampanyaları birleştirilemez
Kredi tahsis ücreti kredi bedeline dahil değildir
Kampanya, Renault yetkili satıcılarında geçerlidir
2. Renault Austral
Kredi Fırsatı: 200.000 TL için 12 ay %0 faiz oranı
Aylık Ödeme: 16.667 TL
Kampanya Koşulları:
Kampanya tarih aralığı: 31.05.2024 tarihine kadar
Renault Finans’ın şartlarına bağlıdır
Finansman kampanyaları birleştirilemez

Kredi tahsis ücreti kredi bedeline dahil değildir
Nakit alım desteği ve finansal kampanya birlikte kullanılamaz
3. Renault Captur
Kredi Fırsatı: 200.000 TL için 12 ay %0 faiz oranı

Aylık Ödeme: 16.667 TL
Kampanya Koşulları:
Kampanya tarih aralığı: 31.05.2024 tarihine kadar

Renault Finans’ın şartlarına bağlıdır
Finansman kampanyaları birleştirilemez
Kredi tahsis ücreti kredi bedeline dahil değildir

Nakit alım desteği ve finansal kampanya birlikte kullanılamaz
4. Renault Megane E-Tech
Kredi Fırsatı: 200.000 TL için 12 ay %0 faiz oranı

Aylık Ödeme: 16.667 TL
Kampanya Koşulları:
Kampanya tarih aralığı: 31.05.2024 tarihine kadar

Renault Finans’ın şartlarına bağlıdır
Finansman kampanyaları birleştirilemez
Kredi tahsis ücreti kredi bedeline dahil değildir
Önemli Notlar:
Belirtilen kampanyalar sınırlı sayıdaki araçlar için geçerlidir ve 31.05.2024 tarihine kadar sürebilir.

Kredi tahsis ücretleri kredi bedeline dahil değildir ve kampanyalar Renault Finans’ın şartlarına bağlıdır.
Herhangi bir modelin nakit alım desteği ile finansal kampanya aynı anda kullanılamaz.Otomobil Kampanyaları
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
6
Fiat’ın Sıfır Faizli Kampanya Modelleri
Mayıs 2024 boyunca Fiat, çeşitli modellerinde sıfır faizli kredi ve indirim fırsatları sunuyor. İşte detaylar:

Fiat Egea Modellerinde Sıfır Faizli Mayıs Ayı Kampanyası

Kampanya Detayları: Mevcut aracını değerinde satıp yeni bir Fiat Egea almak isteyenler için, 250.000 TL’ye kadar 12 ay vade ve %0 faizli finansman kampanyası sunuluyor.

Fiyatlar:
Fiat Egea Sedan: 969.900 TL
Fiat Egea Cross: 1.052.900 TL
Fiat Egea Cross Wagon: 1.311.900 TL
Alternatif Kredi Seçeneği: 250.000 TL için 12 ay vade ve %2,99 faiz oranı.
Geçerlilik Süresi: 03.05.2024 – 04.06.2024 tarihleri arasında geçerlidir. Kampanya, yalnızca perakende (bireysel) alımlarda ve takas avantajı ile sınırlıdır.
Fiat 500e: 250.000 TL İçin 12 Ay %0 Faiz veya 100.000 TL Nakit İndirimi

Fiat 500e:

Kampanya Detayları: Eski aracını Fiat yetkili satıcılarına getirip yeni bir Fiat 500e satın almak isteyenler için iki seçenek sunuluyor:
250.000 TL Kredi, 12 Ay %0 Faiz: Aylık maliyet oranı %1,3700, yıllık toplam maliyet oranı %17,7173. 250.000 TL kredi için bir defaya mahsus 1.556,90 TL kullandırım ücreti talep ediliyor.
100.000 TL Nakit İndirimi: Peşin alımda indirim fırsatı.
Geçerlilik Süresi: 03.05.2024 – 04.06.2024 tarihleri arasında geçerlidir. Kampanya, anlaşmalı finans kuruluşlarının belirlediği şartlarda geçerli olup, stoklarla sınırlıdır.
Fiat Fiorino: 150.000 TL İçin 12 Ay %0 Faizli Kredi Kampanyası

Fiat Fiorino Cargo ve Combi:

Kampanya Detayları: 0 km 2024 model yılı Fiorino modellerinde geçerlidir.
150.000 TL Kredi, 12 Ay %0 Faiz: Aylık ödeme 12.500 TL, aylık maliyet oranı %0,16, yıllık maliyet oranı %1,96.
400.000 TL Kredi, 18 Ay %4,0741 Faiz: Aylık ödeme 32.314,92 TL, aylık maliyet oranı %4,39, yıllık maliyet oranı %67,54.
Kredi Tahsis Ücreti: 200.000 TL kredi için 1.575 TL, 400.000 TL kredi için 4.200 TL.
Geçerlilik Süresi: 03.05.2024 – 04.06.2024 tarihleri arasında geçerlidir. Kampanya, Fiat ve Koç Fiat Kredi onayı ile geçerlilik kazanır.
Fiat Doblo: 150.000 TL İçin 12 Ay %0 Faiz veya 75.000 TL İndirim

Fiat Doblo Combi:

Kampanya Detayları: 0 km 2024 model yılı Doblo modellerinde geçerlidir.
150.000 TL Kredi, 12 Ay %0 Faiz: Aylık ödeme 12.500 TL, aylık maliyet oranı %0,16, yıllık maliyet oranı %1,96.
400.000 TL Kredi, 18 Ay %4,0741 Faiz: Aylık ödeme 32.314,92 TL, aylık maliyet oranı %4,39, yıllık maliyet oranı %67,54.

Peşin İndirim: Peşin alımlarda 75.000 TL indirim.
Geçerlilik Süresi: 03.05.2024 – 04.06.2024 tarihleri arasında geçerlidir. Kampanya, Fiat ve Koç Fiat Kredi onayı ile geçerlilik kazanır.
Bu kampanyalar hakkında daha fazla bilgi almak ve başvuruda bulunmak için en yakın Fiat yetkili satıcısına uğrayabilirsiniz. Fiat, kampanya şartlarını değiştirme veya kampanyayı sonlandırma hakkını saklı tutar.Otomobil Kampanyaları
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
7
Otomobil Kampanyaları / SEAT’ın Sıfır Faizli Finansman Kampanyası
« Son İleti Gönderen: Admin 24 Mayıs 2024, 14:19 »
SEAT’ın Sıfır Faizli Finansman KampanyasıSEAT’ın sıfır faizli finansman kampanyaları şu şekildedir:


SEAT Ibiza ve Arona Kampanyası
Araç Modelleri: SEAT Ibiza ve SEAT Arona (2024 model yılı)

Kredi Seçenekleri:
200.000 TL için 12 ay, %1,99 faiz
125.000 TL için 12 ay, %0 faiz (sıfır faiz)

Kampanya Koşulları:
Kampanya tarih aralığı: 01.05.2024 – 31.05.2024
Sadece taşıt kredisi için bireysel başvurularda geçerlidir

Tüm SEAT Yetkili Satıcılarında geçerlidir
SEAT Leon Kampanyası
Araç Modeli: SEAT Leon (2024 model yılı)

Kredi Seçenekleri:
300.000 TL için 12 ay, %1,59 faiz
200.000 TL için 12 ay, %0 faiz (sıfır faiz)

Kampanya Koşulları:
Kampanya tarih aralığı: 01.05.2024 – 31.05.2024
Sadece taşıt kredisi için bireysel başvurularda geçerlidir

Tüm SEAT Yetkili Satıcılarında geçerlidir
Cupra’nın Avantajlı Bahar Kampanyası
Araç Modelleri: Cupra Formentor ve Cupra Leon (2024 model yılı)

Kredi Seçenekleri:
300.000 TL için 12 ay, %1,59 faiz
200.000 TL için 12 ay, %0 faiz (sıfır faiz)

Kampanya Koşulları:
Kampanya tarih aralığı: 01.05.2024 – 31.05.2024
Sadece taşıt kredisi için bireysel başvurularda geçerlidir

Tüm Cupra Yetkili Satıcılarında geçerlidir
Bu kampanyalar, belirtilen tarihler arasında sıfır araç alımlarında geçerli olup, farklı faiz oranları ve ödeme seçenekleri sunmaktadır.


Otomobil Kampanyaları
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
8
Mercedes-Benz’in 0 faizli otomobil ve hafif ticari araç kampanya detayları
Mercedes-Benz EQA ve EQB Modelleri
Kampanya Detayları:

EQA ve EQB modelleri için 12 aya kadar %0 faiz fırsatı
Kurumsal müşteriler, Mercedes-Benz Kasko tercih etmeleri durumunda 500.000 TL’ye kadar krediye 12 ay vadede %0 faizle araç alabilirler.

EQA 250+ AMG+ ve EQB 250+ AMG+ için 18 ayda 500.000 TL %0,99 faizli kredi imkânı da mevcut.
Diğer faiz oranları: 24 ay %1,59’dan başlayan, 36 ay vadeli kredilerde ise %2,19’dan başlayan faiz oranları geçerlidir.

Kampanya Tarihi: 31.05.2024’e kadar geçerlidir.
Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar
Vito Kampanyası:

Mercedes-Benz Kasko tercih edilmesi durumunda 4×4 çekiş tipindeki araçlar için 450.000 TL krediye 5 ay vadede %0 faiz avantajı.
4×4 çekiş tipli modeller için 1.000.000 TL kredi kullanımında ve 12 ay vadede %3,59 faiz oranı.

Sprinter Kampanyası:
Mercedes-Benz Kasko tercih edildiğinde 450.000 TL kredi için 5 ay vadede %0 faiz avantajı.

Tüm modellerde Mercedes-Benz Kasko tercih edilmesi durumunda 1.000.000 TL kredi kullanımında ve 12 ay vadede %3,59 faiz oranı.
Kampanyalar, 31.05.2024 tarihine kadar geçerlidir. Ancak, Mercedes-Benz Finansman Türk A.Ş., piyasa koşullarına göre faiz oranlarını değiştirme hakkına sahiptir. Bu kredi olanakları Mercedes-Benz Finansman Türk A.Ş. tarafından sağlanmaktadır ve Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş. kredi başvuru ve değerlendirme sürecinde sorumlu değildir.


Otomobil Kampanyaları
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
9
Otomobil Kampanyaları / KIA’nın sıfır faizli finansman kampanyası
« Son İleti Gönderen: Admin 24 Mayıs 2024, 14:16 »
KIA’nın sıfır faizli finansman kampanyası şu şekildedir:


Kredi Fırsatı: 750.000 TL için 12 ay %0 faiz oranı (250.000 TL indirime ek)

Kampanya Koşulları:
Kampanya tarih aralığı: 01-31 Mayıs 2024
Sadece 2023 model yılı Kia EV6 satın alımlarında geçerlidir

Kampanyalı krediler, Kia Kasko poliçesi yaptıran müşteriler için geçerlidir
Kredi kampanyası sadece tüzel kullandırımlarda geçerlidir
Tüzel kampanyalarda kullandırımlar Garanti Bankası, Koç Finans ve TEB ile yürütülecektir
Bu kampanya, Mayıs 2024 boyunca sıfır araçlar için geçerlidir ve 750.000 TL’ye kadar kredi için %0 faiz oranı sunmaktadır.Otomobil Kampanyaları
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
10
Otomobil Kampanyaları / Honda Faizsiz Sıfır Araç Kampanyaları
« Son İleti Gönderen: Admin 22 Mayıs 2024, 09:33 »
Honda Faizsiz Sıfır Araç Kampanyaları


Honda’nın Faizsiz Sıfır Araç Kampanyaları

Mayıs 2024 boyunca Honda, müşterilerine cazip kampanyalar sunarak çeşitli modellerde sıfır faizli kredi ve indirim fırsatları sağlıyor. İşte detaylar:


Honda Civic: 120.000 TL İndirim veya 175.000 TL İçin 12 Ay %0 Faiz Kampanyası
Honda Civic Executive+:

Kampanya Detayları: Honda Civic Executive+, etkileyici tasarımı ve üstün performansıyla dikkat çekiyor. Bu model, iki farklı kampanya seçeneği sunuyor:

120.000 TL İndirim: Nakit alımda büyük indirim fırsatı.
175.000 TL Kredi, 12 Ay %0 Faiz: Akbank A.Ş. aracılığıyla sağlanan bu kredi, belirtilen koşullarda sunuluyor. 200.000 TL, 12 ay vadeli bireysel taşıt kredisi için %0 faiz oranı uygulanıyor. Tahsis ücreti (BSMV dahil) 1.006 TL, rehin tesis ücreti 119,40 TL ve yıllık maliyet oranı %1,1993 olarak belirlenmiştir. Aylık taksit tutarı ise 14.583,33 TL’dir. Sigorta masrafları bu maliyet hesaplamalarına dahil edilmemiştir.

Geçerlilik Süresi: Kampanya, 1-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında geçerlidir. İndirim ve kredi desteği birleştirilemez.
Honda HR-V: 140.000 TL İndirim veya 175.000 TL İçin 12 Ay %0 Faiz Kampanyası

Honda HR-V e:HEV:

Kampanya Detayları: Yeni nesil Honda HR-V, şarja gerek duymayan akıllı hibrit teknolojisi ile öne çıkıyor. Bu modelde de iki farklı kampanya seçeneği bulunuyor:

140.000 TL İndirim: Nakit alımda büyük indirim fırsatı.
175.000 TL Kredi, 12 Ay %0 Faiz: Akbank A.Ş. aracılığıyla sağlanan bu kredi, belirtilen koşullarda sunuluyor. 200.000 TL, 12 ay vadeli bireysel taşıt kredisi için %0 faiz oranı uygulanıyor. Tahsis ücreti (BSMV dahil) 1.006 TL, rehin tesis ücreti 119,40 TL ve yıllık maliyet oranı %1,1993 olarak belirlenmiştir. Aylık taksit tutarı ise 14.583,33 TL’dir. Sigorta masrafları bu maliyet hesaplamalarına dahil edilmemiştir.

Geçerlilik Süresi: Kampanya, 1-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında geçerlidir. İndirim ve kredi desteği birleştirilemez.
Her iki modelde de Honda Türkiye A.Ş., kampanya içeriği ve koşulları hakkında önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bu cazip fırsatlardan yararlanmak için en yakın Honda showroom’una uğrayabilirsiniz!

Yeni Model Otomobiller - Otomobil Kampanyaları - Otomobil Forumu
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap