Son İletiler

81
Isuzu Trooper / Ynt: Isuzu Trooper kullanma klavuzu - Servis klavuzu FULL
« Son İleti Gönderen: tasp34 30 Haziran 2022, 20:53 »
Merhaba, sanırım güncelleme gerekiyor yada dosya kaybolmuş, otomatik ısuzu bighorn um var, farklı ülkelerde trooper olarakta geçiyor, bu klavuzu nasıl bulabilirim acaba?
82
Kaporta&Boya / Ynt: 24 YILLIK PROFOSYONEL BİR OTO BOYA USTASIYIM SORULARINIZI BEKLİYORUM.
« Son İleti Gönderen: fiyaka17 20 Haziran 2022, 20:49 »

teşekkür ama sen yapılan aşamaları yazılı olarak vermişsin sorum bu değilki boyama tecrübem var
sadece kullanılan boya ve en son atılan mavi alt zemini kapatırmı diye düşündüm acaba mavi transparanmı
kullanılan boya akrilikmi yoksa metalikmi

Slm kullanılan boyada metalik, Sedef renkler, vernik katları var.
83
Kaporta&Boya / Aracimin üstüne taş düştü ne yapmalıyım?
« Son İleti Gönderen: hudddo 09 Haziran 2022, 19:45 »
Merhaba. Aracımın (fiesta) üstüne resimde gördüğünüz gibi taş düştü ve parmak kadar bir yer ice girdi ama delinmedi. Kaportacilar biz yapamayiz boyasiz göçük düzeltmeye götür dediler . Onlar da 1000 tl masraf cikardilar. Daha ucuza mal ederek nasil yaptirabilirim ya da kendim bir sekilde yapabilir miyim ? Aracin icinden bir sekilde vursam biraz da olsa duzelebilir mi?  Çözüm onerileriniz nedir? Teşekkürler
84
Öneri ve Şikayet / Ynt: yardım lütfen opel corsa
« Son İleti Gönderen: dBr 26 Mayıs 2022, 16:29 »
benzer sorunu yaşadım ama kış yazın farklılığı var mı?
85
Teknik&Mekanik Problemler ve Çözümler / Ynt: Direksiyondan gelen gıcırtı sesi
« Son İleti Gönderen: dBr 26 Mayıs 2022, 16:28 »
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Saydıklarınla uğraşma hocam, direksiyon kutusu çok belli :)
86
Otomobil Kampanyaları / Yeni Model Dacia Duster Kampanyası
« Son İleti Gönderen: Admin 19 Nisan 2022, 15:41 »
Yeni Model Dacia Duster Kampanyası

Nisan ayında Yeni Dacia Duster modelleri 394.900 TL’den başlayan fiyatlarla müşterilerin beğenisine sunuluyor. Daha yüksek güç ve dört çeker özelliğiyle Yeni Duster Comfort 1.3 Turbo 150 bg EDC 4×2 versiyonu ise 479.900 TL fiyatıyla sahiplerini bekliyor.

2022 model Yeni Dacia Duster, 227.900 TL’den başlayan ÖTV muafiyetli fiyatlar
İlgili fiyat, sınırlı sayıdaki 2022 model Yeni Dacia Duster Comfort 1.0 Turbo 90 bg 4×2 otomobilin, perakende satın alımında geçerli, ÖTV muafiyetli satışlar için tavsiye edilen anahtar teslim fiyatıdır. Belirtilen fiyata kasko ve trafik sigortası dahil değildir.

İlgili fiyat, tercih edildiği taktirde Dacia Kafam Rahat kampanyası ile birlikte kullanılabilir. Dacia Finans’tan kredi kullanılması koşuluyla geçerli olan Kafam Rahat kampanyası kapsamında 1.500 TL yakıt hediyesinden yararlanabilmektedir. Kampanyalı ve indirimli araç fiyatına dahil olarak, +1 yıl Uzatılmış Garanti ve ilk Periyodik Bakım paketleri fırsatlarından faydalanabilmektedir.

Kafam Rahat kampanyası Dacia Finans’tan Maxxi Koruma, Maxxi Warranty (+1 yıl Uzatılmış Garanti) ve Maxxi Bakım (İlk Periyodik Bakım) alımıyla birlikte geçerlidir.

Yeni Dacia Duster Comfort 1.0 Turbo 90 bg 4×2’nin ortalama CO2 salımı 143 (g/km); yakıt tüketimi 6,4 (l/km)’dir.Temsili model üzerinde gösterilen aksesuarlar farklılık gösterebilir. Kampanya, stoklarla sınırlı ve 04.04.2022-30.04.2022 tarihleri arasında katılımcı yetkili satıcılarda geçerlidir. ÖTV muaf satış koşulları ve detayları için Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap sayfasını ziyaret edebilirsiniz. MAİS’in, kampanya bitiş tarihini ve kapsamını değiştirme hakkı saklıdır.

Dacia’dan Nisan ayına özel 4.000 TL takas indirimi
Sınırlı sayıdaki 2021 ve 2022 model tüm Dacia model araçların perakende satın alımında uygulanan kampanyadan, mevcut aracını takasa vererek, 2021 ve 2022 model Dacia yeni araç alanlar faydalanabilecektir. İlgili kampanya kapsamında, 4.000 TL’lik ekstra takas indirimi uygulanacaktır. Takasa verilecek araç, yeni araç alımı tarihinde, en az son 3 aydır, yeni araç alacak müşteri veya 1.derece yakını üzerine kayıtlı olmalıdır. Takasa gelen araç sahibi ile yeni araç sahibi 1.derece akraba (anne, baba, eş, kardeş, çocuk) olabilir. Soy ismi değişen kız çocukları da dahil edilebilir.

Yeni Dacia Duster’ın karma CO2 salımı 129-155 (g/km); yakıt tüketimi 4,9-7,4 (l/km) aralığındadır. Yeni Dacia Sandero Stepway’in karma CO2 salımı 105 – 119(g/km); yakıt tüketimi 4,9 – 6,7 (l/km) aralığındadır. Yeni Dacia Sandero’nun karma CO2 salımı 103 -117(g/km); yakıt tüketimi 4,1 – 8,4 (l/km) aralığındadır. Temsili modeller üzerinde gösterilen aksesuarlar farklılık gösterebilir. Kampanya, stoklarla sınırlı ve 30.04.2022 tarihine kadar katılımcı Dacia yetkili satıcılarında geçerlidir. MAİS’in, kampanya bitiş tarihini ve kapsamını değiştirme hakkı saklıdır.

Online satışa ilk bakım hediye ayrıca dosya masrafsız kredi kampanyası
satinal.dacia.com.tr’den yeni satın alınacak araç modellerinde geçerli olan ilgili kampanya kapsamında, Dacia Finans’tan kullanılan kredilerde kredi tahsis ücreti (dosya masrafı) alınmamakta olup, aracın ilk periyodik bakımını kapsayan Maxxi Bakım ürünü hediye olarak sunulmaktadır. Kampanyadan, satinal.dacia.com.tr üzerinden araç alan ve Dacia Finans’tan kredi kullananlar yararlanabilir. Ruhsat sahibi, satinal.dacia.com.tr üzerinden işlemleri yapanın kendisi olmalıdır. İlgili hak, aynı soyadına sahip olunsa dahi bir başkasına devredilemez.

Finansman kampanyaları anlaşmalı finans kuruluşunun şartlarına bağlıdır. Kampanyalı faiz oranları Maxxi Koruma (Kredi Koruma Sigortası) ile birlikte geçerlidir. Maxxi Koruma ürününün satın alınmadığı durumda, anlaşmalı finans kuruluşunun baz faiz oranı uygulanır. Finansman kampanyaları birleştirilemez. Kampanya, stoklarla sınırlı ve 30.04.2022 tarihine kadar satinal.dacia.com.tr’de geçerlidir.

Yeni Dacia Duster fiyat listesi 2022
Yeni Dacia Duster 2022 model fiyatları
Comfort 1.0 Turbo 90 bg 4×2 394.900 TL
Comfort ECO- G Turbo 100 bg 4×2 433.000 TL
Prestige ECO- G Turbo 100 bg 4×2 454.900 TL
Comfort 1.3 Turbo 150 bg EDC 4×2 479.900 TL
Comfort 1.3 Turbo 150 bg 4×4 476.900 TL
Comfort 1.5 Blue dCi 115 bg 4×2 484.900 TL
Comfort 1.5 Blue dCi 115 bg 4×4 599.000 TL
Prestige Plus 1.3 Turbo 150 bg EDC 4×2 520.000 TL
Yeni Dacia Duster 2022 MY anahtar teslim kampanyalı 0 km fiyat listesi
Yeni Dacia Duster 2021 model fiyatları
Comfort 1.3 Turbo 150 bg 4×4 402.000 TL
Comfort 1.5 Blue dCi 115 bg 4×4 486.000 TL
Yeni Dacia Duster 2021 MY anahtar teslim kampanyalı 0 km fiyat listesi
Yeni Dacia Duster Comfort donanım paketi opsiyon fiyatları
8″ Multimedya sistemi, Bluetooth, USB bağlantısı, Apple CarPlay 7.500 TL
Metalik Renk 3.750 TL
16″ Aluminyum jantlar 7.000 TL
Arka Park Sensörü 2.000 TL
Yeni Dacia Duster Prestige donanım paketi opsiyon fiyatları
Metalik Renk 3.750 TL
Yeni Dacia Duster Prestige Plus donanım paketi opsiyon fiyatları
Deri döşeme 11.250 TL
360′ Kamera 6.000 TL
Metalik Renk 3.750 TL
Eller Serbest Dacia Kart Sistemi 4.750 TL
Isıtmalı ön koltuklar 2.750 TL
Yeni Dacia Duster modellerinin karma CO2 salımı 129-155 (g/km); yakıt tüketimi 4,9-7,4 (l/km) aralığındadır.
87
Arkadaşlar, Ankara İvedik Hurdacılar sitesinde bulunan birkaç Hyundai çıkma yedek parçası satan firmanın adresleri ve telefonları aşağıda yazılıdır. İlgilenen arkadaşlara duyurulur. Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Firma:  DEMİR KARDEŞLER
Yetkili: SADIK-BURHANETTİN-ERKAN  DEMİR   
Cep:  0 535 247 22 49
Telefon: 0 312 396 32 22   
Adres: Hurdacılar Sitesi C 3 Blok No : 136 ivedik Ankara

Firma:  SITKI OTOMOTİV
Yetkili: SITKI ÖZMEN   
Telefon: 0 312 396 47 74   
Adres: Hurdacılar Sitesi 9.Cad. B-10 Blok No: 478  ivedik / Ankara

Firma: YILMAZLAR OTO
Yetkili: İBRAHİM YILMAZ   
Gsm: 0 533 429 21 56
Telefon: 0 312 396 46 90   
Adres: Hurdacılar Sitesi C/3 Blok No:114 ivedik Ankara

Firma: ZAFER OTO
Yetkili: ZAFER YONCALIK   
Gsm: 0 538 847 73 77
Telefon: 0 312 354 78 28   
Adres: Yıldız Sanayi Sitesi 2. Blok No:29 Ostim /Ankara 06370
88
Hyundai STARIA MPV’nin Yeni Model Otomobili

Hyundai STARIA, üst düzey tasarım öğeleriyle MPV sınıfına farklı bir bakış açısı getiriyor. STARIA’nın genel tasarım özellikleri arasında “içten dışa” bir yaklaşım bulunuyor. Hyundai’nin iç mekân kullanımına öncelik verdiği STARIA’daki oturma sistemi, ihtiyaca bağlı olarak düzenlenebiliyor.

Uzay gemisine benzeyen geleceğe yönelik bir tasarım
STARIA’nın dış tasarımı, sade ve modern çizgilerden oluşuyor. Uzaydan bakıldığında, gün doğarken oluşan dünyanın silüeti, yeni MPV’nin tasarımına da ilham kaynağı oldu. Önden arkaya doğru uzanan akıcı tasarım, burada modern bir ambiyans oluşturuyor. STARIA’nın ön tarafında ise yatay gündüz farları (DRL) ve aracın genişliği boyunca uzanan uzun ve kısa farlar bulunuyor. Şık desenlere sahip geniş ızgara, otomobile sofistike bir görünüm kazandırıyor.

Hyundai, aracın modern görünümünü zirveye çıkarmak için ön kısmı aynı gövde rengi ile hazırlamış. Alçaltılmış gövde yapısı ve yanlardaki geniş panoramik camlar, genel görüşü destekliyor. Bu camlar araca genişlik hissi sağlıyor ve ciddi anlamda içerideki ferahlığı artırıyor. “Hanok” olarak bilinen geleneksel Kore mimari tarzı, STARIA’nın iç mekanında kendisini fazlasıyla gösteriyor. Araç içindeki yolcuların dışarıdaymış gibi rahat ve ferah bir sürüş keyfi yaşamalarını sağlıyor.

Arka kısımdaysa göz alıcı diklemesine yerleştirilmiş stop lambaları bulunuyor. Geniş bir cam ile desteklenen arka kısımda sade ve saf bir görünüm bulunuyor. Arka tampon ise yolcuların bagajlarını kolayca yüklemesine ve boşaltmasına yardımcı oluyor. Bu sebeple, yükleme eşiği düşük seviyede bırakılmış.

STARIA Premium ise lüks bir görünüm sunmak için daha özel tasarım öğelerine sahip. Premium versiyonun ön ızgarası, örgü deseni ile hazırlanmış. Küp tipi LED farların etrafındaki krom çizgi, Hyundai amblemi, jantlara, yan aynalara ve kapı kollarına uygulanan renkli pirinç parçalar, aracın adı gibi premium havasını da gözler önüne seriyor. Bu versiyona özel 18 inç jantlar, elmas desenler ve sportif grafikler içeriyor. Stop lambaları ise Hyundai’nin Parametrik Piksel tasarımıyla birlikte hazırlanmış.

İşlevsel ve birinci sınıf iç mekan
Dış tasarımında uzaydan etkilenen STARIA, iç mekanında da bir yolcu gemisinin salonundan esinlenmiş. Daha alçak bir konumda bulunan emniyet kemerleri ve geniş panoramik pencerelere sahip yenilikçi tasarım mimarisi, araç içindekilere ferah ve sakin bir ortam sunuyor. Sürücü odaklı kokpitte 10,25 inç dijital gösterge ve dokunmatik orta ön panel bulunuyor. Düğme tipi elektronik vites kolu ile modern hava devam ettirilirken aynı zamanda sürücü için engelsiz bir düzlük oluşturuluyor.

STARIA Premium versiyonunda ise kusursuz mobilite deneyimini yaşatacak çeşitli ek donanımlar var. Araç içerisinde 11 koltuk (normal versiyonda 7) bulunurken, hepsinde de tek dokunuşla çalışan rahatlama ve gevşeme modu bulunuyor. Böylece yolcunun ağırlığına göre koltuk yumuşayarak günlük stres alınırken ayrıca uzun yolculuklarda rahatlık sağlanmış oluyor. Yüzyüze seyahat imkanı tanıyan bu koltuklar, 180 derece dönme özelliğine de sahip. Ayrıca, Premium versiyonda 64 farklı renge sahip ambiyans aydınlatması da var.

89
Teknik&Mekanik Problemler ve Çözümler / Direksiyondan gelen gıcırtı sesi
« Son İleti Gönderen: mtoprak 24 Mart 2022, 15:38 »

Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere elektrik destekli hidrolik direksiyon mevcut.Direksiyonumdan sanki plastik gıcırtısı gibi çok hafif çevirirken sesler geliyor.

Ses » Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Hidrolik yağı eksilmemiş
Motor kaputundaki 10 amperlik sigortaları kontrol ettim sağlam.(Bir şema buldum 10 amperlik sigorta diye yazıyordu.Doğru şemayı bulamadım için bende tek tek kontrol ettim.)
wd40 ile kaputun içinden amortisör başlarından bolca sıktım.
Direksiyon milini içeriden bağlantı noktalarına wd40sıktım

Sizce sorun nereden kaynaklanıyordur ?
90
C2 / Direksiyondan gelen gıcırtı sesi
« Son İleti Gönderen: mtoprak 23 Mart 2022, 18:47 »

Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere elektrik destekli hidrolik direksiyon mevcut.Direksiyonumda son zamanlarda sertleşme ve sanki plastik gıcırtısı gibi çok hafif çevirirken sesler geliyor.
Gıcırtı sesini biraz daha betimlemek gerekirse , sanki plastik trim sesi gibi bir ses çıkıyor.2 sert plastik birbirine sürtüyormuş gibi
Ses » Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

• Hidrolik yağı eksilmemiş
  • Motor kaputundaki 10 amperlik sigortaları kontrol ettim sağlam.(Bir şema buldum 10 amperlik sigorta diye yazıyordu.Doğru şemayı bulamadıüım için bende tek tek kontrol ettim.)
  • wd40 ile kaputun içinden amortisör başlarından bolca sıktım.
  • Direksiyon milini içeriden bağlantı noktalarına wd40sıktım

Sizce sorun nereden kaynaklanıyordur ?