Cinsel yaşamın aile üzerindeki önemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aile_koçu

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Gamze Boz
  • Marka: Toyota
  • Model: auris
  • Model Yılı: 2007
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Sayın Forum Otomobil sakinleri;

Cinsel yaşamın aile üzerindeki olumlu ve olumsuz etkilerini dile getirmekte yarar var. Çünkü başarılı bir cinsel yaşam, huzurlu bir aile yaşamı anlamına gelmektedir.

Günümüzde çiftlerin boşanmasına neden olan en önemli faktörlerden biriside cinsel yaşamda uyumsuzluk ve çiftlerin bu konuda birbirlerini yeteri kadar tanıyamamasıdır.

Partnerinizle cinsel ilişki öncesi mutlaka konuşun. Soru sormaktan çekinmeyin. Çünkü sizin hayat arkadaşınızın mutluluğu, ailenizin huzurlu ambiansını zirveye taşımanıza yardımcı olacaktır.

Birleşme öncesi tavsiyeler

- Aktiviteye hazırlık için partnerinize güzel sözler, iltifatlar ve erotik sözler söyleyin.

- Mutlaka ama mutlaka temizlik en önemli kural. Aktivite öncesi mutlaka duş alın.

- Birleşme öncesi parfüm ve deodorant kullanmayın. Bu gibi örtücüler vücudun doğal kokusunu gizleyerek doyuma ulaşmayı engelleyecektir.

- Partnerinizin bedeninde yolculuk yapın. İnsanların tahrik ve zevk noktaları farklıdır.

- Tabularınızı yıkın. Yatak odanızda fantazilerden vazgeçmeyin. Özellikle erkekler daha fazla tabulara sahiptir. Zevk aldığınız her noktayı partnerinizle paylaşın.

- Orgazmda sıra olmadığını unutmayın. Genellikle erkekler kadınlardan önce doyuma ulaşır ve kadının orgazmı göz ardı edilir. Bu kadın partnere yatak odasında yapılabilecek en büyük saygısızlıktır.

- Erkekler geç boşalmak için egzersiz yapmalı, kadın orgazmından sonra doyumu beklemelidir. Bunun için kegel egzersizi yapmalı, yada boşalma anı hissedildiğinde ya ara verilmeli, yada düşsel ortamda beyin farklı konuya yönlendirilerek boşalma geciktirilmeye çalışılmalıdır.

- Erkeklerin yeniden şarj olması vakit alacaktır fakat unutulmamalıdır ki, kadınlar bir cinsel birleşmede 4'ten fazla orgazm olabilecek biyolojik yapıya sahiptirler.

- Orgazm sonrası mutlaka aktivite hakkında konuşun. Olumlu ve olumsuz geçen yönlerini konuşun.

- Tek eşli cinsel yaşama özen gösteriniz. Çağımızda HIV, bel soğuklu, hepatit ve frijit gibi hastalıklara yakalanma riski çok yüksektir.

- Partnerinizi zevkin uç noktalarını yaşatmak için elinizden geleni yaptığınızda, hayatınız daha renkli olacaktır.

Yukarıda belirttiğim tavsiyelere özen gösterdiğinizde mutlu bir cinsel yaşamın ilk adımını atmış olacaksınız. Bunun akabinde cinsel yönden tatmin olmuş çiftlerin birbirine olan güveni ve sevgisi artacaktır.

Saygılarımla.
İdeallerinizi bizimle gerçekleştirin

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Gamze hanım, öneriler için teşekkürler. Gerçekten önemli bir konu. Cinsellik bizim toplumumuzda baştan sona bir tabu zaten. Önce bunu aşmamız gerek. Eğitimsiz insanlar sonra taciz tecavüz yoluyla hataya düşüyor ve yıllarca ceza evlerinde sürünüyor. Halbuki iyi eğitilmiş bir toplumda bu gibi sorunlara daha az rastlamak mümkün.

+1 Puan

Çevrimdışı aile_koçu

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
Kesinlikle haklısınız. Eğitim düzeyinin yüksek olmasıda bir yerde etkisiz kalıyor. Bu konunun bir tabu olmaktan çıkması gerek. Bu sebeple lise düzeyi okullardan başlanmak suretiyle bu eğitimin insanlara verilmesi bizce şart.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bunun için biraz daha zamana ihtiyaç var sanırım.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Kesinlikle haklısınız. Eğitim düzeyinin yüksek olmasıda bir yerde etkisiz kalıyor. Bu konunun bir tabu olmaktan çıkması gerek. Bu sebeple lise düzeyi okullardan başlanmak suretiyle bu eğitimin insanlara verilmesi bizce şart.

Çevrimdışı uyelik1

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Yakıt Tipi: Benzin
Gelenek gorenek o  e der bu ne der vs vs etkenleri egitimin onune geciyor cogu zaman ..

Çevrimdışı aile_koçu

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
Gelenek gorenek o  e der bu ne der vs vs etkenleri egitimin onune geciyor cogu zaman ..

Kesinlikle hak veriyorum. Özellikle kadınlara bu konuda baskı oldukça fazla. Halbuki hayatlarını birleştiren çiftlerin her anı müşterektir ki zaten bu nedenle aile kurumu adını alıyor. Kadının sosyal hayattaki yeri hep perde arkasında. Yıllarca bunu anlatmaya ve insanları eğitmeye çalıştık. Ama yeni jenerasyon, yani 80'li ve 90'lı ebeveynler özellikle bu konularda çok bilinçli artık. Eskisi gibi değil.

Çocukları ile cinsellik hakkında daha özgür konuşabiliyorlar ve onları eğitebiliyorlar. Örneğin bir baba oğlunu eğitirken bir anne kızını eğitebiliyor. Bu konuda biz aile koçları ahlaksız olarak çok sopa yedik. Sebebi tabularımız. Yok efendim olur mu? Bir anne-baba çocukları ile nasıl cinsellik üzerine konuşur? Peki birde şöyle düşünün "Çocuklarınız hiç tanımadığı insanlardan öğrense" daha mı iyi olur dediğimizde ise bu sorumuza suskunlukla cevap veriyorlar.

Bu çekirdekten başlayan bir sorun. Kadın ağırbaşlı olmalı, asla cinsel ilişki istememeli ki kata isterse "hafif kadın" (sözüm meclisten dışarı) olarak adlandırılacağı gibi önyargılar malesef toplumumuzu içine kapanık bireyler haline getiriyor.

Erkeklerdede durum farklı sayılmaz, cinsel haz noktaları konusunda erkek hep kendini dizginlemek zorunda kalmıştır. Hala bu sorunu bize gelen erkeklerde görüyorum. Örneğin cinsel olarak haz aldığı noktaları incelediğimizde eşinin ondan biseksüel olabileceği yaftasını vurmasından çekindiği için saklı tuttuğunu belirtenler var.

Yatak odası bir ailenin strese girdiği değil, aksine stresten uzaklaştığı ve nötr olduğu yer olmalıdır.

Çevrimdışı uyelik1

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Kesinlikle katiliyorum. Evet haklisiniz yeni nesil daha bilincli. Ama dediginiz gibi aileden ogrenmeli. Internet ortamindan yada olmicak kisilerden ogrenmesi olayin vahimiyetini arttirir diye dusunuyorum.

Çevrimdışı aile_koçu

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
Aslında internetten eğitim ailelere kontrolleri dahilinde önerdiğimiz bir yöntem. Bunun için eğitici videoları bizde öneriyoruz. Bu konuda kötü niyetli insanların olduğunuda düşünecek olursak, başka insanların öğretmesinden yana değiliz.

Kesinlikle katiliyorum. Evet haklisiniz yeni nesil daha bilincli. Ama dediginiz gibi aileden ogrenmeli. Internet ortamindan yada olmicak kisilerden ogrenmesi olayin vahimiyetini arttirir diye dusunuyorum.

Çevrimdışı uyelik1

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Aslında internetten eğitim ailelere kontrolleri dahilinde önerdiğimiz bir yöntem. Bunun için eğitici videoları bizde öneriyoruz. Bu konuda kötü niyetli insanların olduğunuda düşünecek olursak, başka insanların öğretmesinden yana değiliz.

Evet Aile kontrolunde olursa tabiki farkli olur.

Çevrimdışı aile_koçu

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
Sonra görüşürüz, saat 14.00 olmak üzere

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Gamze hanım. Forumotomobil.com ailesine renk kattınız. Faydalı bilgiler. Size +1 puan gönderiyorum.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Gerçekten önemli bir konu. Ve bayanlar evlilikte hiç bir zaman cinsel obje  olmamalılar. Çinsel hazlarınız için kullanılmamalı..

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
Aferin len Hüseyin... Evliliğe işte böyle ufak ufak hazırla kendini.. Tecrübe ediniyorsun ne güzel...  :iyi:

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
Aferin len Hüseyin... Evliliğe işte böyle ufak ufak hazırla kendini.. Tecrübe ediniyorsun ne güzel...  :iyi:
Hiç bir kıza bu gözle bakmadım saten.. Bakmamda...

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Hiç bir kıza bu gözle bakmadım saten.. Bakmamda...

Aferin +5 Puan ve teşekkür geliyor hemen  :iyi:

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33