Rezervuar Köpekleri (1991 imdb:8,2)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
Dün aksam pazar gecesi film keyfi yapayim dedim ve listemden bu filmi seçtim. Oncelikle sunu belirteyim filmde surekli dialog var. Ve cogu konusma gereksiz. Bugun vizyona girse 1 puan bile alamayacak  senaryoda bir film. Fakat 1991 yilinda izleyenler icin başyapit diyebiliriz. Ben izlerken o yillarda izliyormus gibi izledim ve sonuna kadar sıkılmadan izleyebildim ama film bitipte normal moda gecince en azindan listemden çıkmış oldu merak edip duruyordum diye yorum yaptim. Bu filmi tercih etmemdeki tek sebep hayrani oldugum quentin tarantinonun ilk filmi olmasiydi. Filmden kisaca bahsedersek.
Puanım 6/10

Rezervuar Köpekleri orijinal bir soygun hikayesini konu alıyor. Büyük bir hırsızlık olayı için bir araya gelen bir ekip, birbirlerinin isimlerini bile bilmeyen bir grup hırsızdan oluşuyor. Soygunda yaşanan bir aksaklık nedeniyle kan gölüne dönen atmosferde polisten kaçmaya çalışan ekip, aralarında bir polis casusunun olduğunu öğreniyorlar ve bu kanlı mücadele fiziksel şiddeti de anbean artan psikolojik bir savaşa dönüşüyor. Büyük bir kısmı tek bir mekanda geçen klostrofobik filmin oyuncu kadrosu, Harvey Keitel, Tim Roth, Freddy Newandyke, Michael Madsen ve Quentin Tarantino gibi önemli isimlerden oluşuyor.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Quentin Tarantino filmlerinden Kill Bill, Sin City, Desperado ve The Rock filmlerini izledim. İçlerinde en beğendiğim film The Rock filmiydi. Kill Bill bile o kadar sarmadı. Sin City zaten fiyasko. Desperado filmi de fena sayılmaz. Lakin Rezervuar Köpekleri'ni seyretmedim. Galiba seyretmem. :)

Quentin Tarantino döneminin en güzel filmlerine imza atmış olabilir ama benim pek tarzım değil. Bu yorumu yapman çok iyi oldu. Acaba büyük bir kayıpmı diye düşünürdüm bende. Bu yorumunla cevabımı aldım. Kalsın abi ;)

Bende haftasonu akşam nostalji takıldım. Yüzüklerin efendisi 2 kule'yi izledim. Frodo'nun ağlamaklı dilenci bakışları ve Gollum'un uzaylı görüntüsü :) Ak sakallı Saruman :) Hem güldüm hem izledim. Tekrar izleyince bazı kaçırdığım detaylarıda farketme fırsatı buldum. Geçtiğimiz haftalarda da yine nostalji kuşağında Geleceğe Dönüş serisi vardı :) Tüm seriyi haftasonuna sıkıştırmıştım. Harika olmuştu. Sizlere de tavsiye ederim.

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
Tarantino filmlerini herkes sevmez . Old school takılan bir yönetmen. Eski şarkıları ön plana cikaran geçmişe saygı duyan ender insanlardandır. Kill bill filmlerinin yeri bende ayrıdır. Soundtrack Müziklerini hala açip dinliyorum. Soysuzlar çetesi filminde cristhoper waltz'ın rolü hafizamdan gitmez.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Mother gibi ilginç filmlere olan merakımdan sonra :) Tarantino filmlerinin bana kasıntılı gelmesi herhalde anormal değildir. :D

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Tarantino filmlerini herkes sevmez . Old school takılan bir yönetmen. Eski şarkıları ön plana cikaran geçmişe saygı duyan ender insanlardandır. Kill bill filmlerinin yeri bende ayrıdır. Soundtrack Müziklerini hala açip dinliyorum. Soysuzlar çetesi filminde cristhoper waltz'ın rolü hafizamdan gitmez.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33