Samsun'dan esenlikler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Han Mergen

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +11/-0
  • Forum Otomobil
    • Lepistes Kulübü
  • Ad Soyad: Onur G. HİTİT
  • Marka: Dacia
  • Model: Sandero Stepway
  • Model Yılı: 2017
  • Yakıt Tipi: Motorin
Herkese merhaba.

Adım Onur. Samsun'dan katılmaktayım. 40 yaşındayım. Evliyim. Psikolojik danışman olarak çalışmaktayım. İlgi alanlarım; akvaryum (hastalık derecesinde), savunma ve saldırı sporları (uzun zaman kickboks, muay thai, wing tsun, wushu eğitimi aldım ama 3 yıldır ilgilenemiyorum), vücut geliştirme (yaklaşık iki yıldır ilgileniyorum), Türk kültürü ve tarihi, doğa fotoğrafçılığı, heavy/rock müzik ve son 3-4 yıldır da otomobiller...

İlk otomobilim 2000 model Opel Corsa B 1.2 Swing idi. Yaklaşık 3 yıl kullandık ve 2 ay önce kendisiyle vedalaşarak sıfır kilometre (2017) Dacia Sandero Stepway 1.5 turbo dizel otomatik aldık. Şu an için yeni arabamızdan fazlasıyla memnunuz. Bir otomobilden beklentilerimizi fazlasıyla karşılamakta.

Forumu Google arama motorunda otomobillerle ilgili bir şeyler araştırırken buldum. Üye olmak istedim. Üyeliğimi kabul ettikleri için yönetici arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım.

İlgim ve bilgim dâhilinde, zaman buldukça paylaşım yapmaya gayret göstereceğim.

Teşekkür ederim.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Aileye hoşgeldin Onur. Maşallah 10 parmağında 10 marifet. Şimdi Bruce Lee geldi aklıma [emoji4]
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Herkese merhaba.

Adım Onur. Samsun'dan katılmaktayım. 40 yaşındayım. Evliyim. Psikolojik danışman olarak çalışmaktayım. İlgi alanlarım; akvaryum (hastalık derecesinde), savunma ve saldırı sporları (uzun zaman kickboks, muay thai, wing tsun, wushu eğitimi aldım ama 3 yıldır ilgilenemiyorum), vücut geliştirme (yaklaşık iki yıldır ilgileniyorum), Türk kültürü ve tarihi, doğa fotoğrafçılığı, heavy/rock müzik ve son 3-4 yıldır da otomobiller...

İlk otomobilim 2000 model Opel Corsa B 1.2 Swing idi. Yaklaşık 3 yıl kullandık ve 2 ay önce kendisiyle vedalaşarak sıfır kilometre (2017) Dacia Sandero Stepway 1.5 turbo dizel otomatik aldık. Şu an için yeni arabamızdan fazlasıyla memnunuz. Bir otomobilden beklentilerimizi fazlasıyla karşılamakta.

Forumu Google arama motorunda otomobillerle ilgili bir şeyler araştırırken buldum. Üye olmak istedim. Üyeliğimi kabul ettikleri için yönetici arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım.

İlgim ve bilgim dâhilinde, zaman buldukça paylaşım yapmaya gayret göstereceğim.

Teşekkür ederim.

^^^^^^^^^^^^^^^^^

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
Hoşgeldiniz Onur bey. Ailemize sizin gibi üst profil bir abimizi görmekten mutluluk duydum. Keyifli forumlar dilerim.

Psikolojik danışmansınız demek. Size birşey danışmak isterim. Oğlumla problemimiz var.ilkokul 4.sınıf öğrencisi. Hiç ders çalışmak istemiyor. Ne gibi önerilerde bulunabilirsiniz biz aile babalarına. Ders deyince köşe bucak kaçıyor resmen. Sürekli tabletiyle oyun oynamak istiyor. minecraft diye bi zıkkım oyuna dadandı. hastalık derecesinde bağımlılık yaptı. evde fırtınalar kopuyor. Yardımlarınız için çok teşekkürler şimdiden.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
Hoşgeldiniz

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Han Mergen

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +11/-0
  • Forum Otomobil
    • Lepistes Kulübü
Hoş buldum arkadaşlar.

Hoşgeldiniz Onur bey. Ailemize sizin gibi üst profil bir abimizi görmekten mutluluk duydum. Keyifli forumlar dilerim.

Psikolojik danışmansınız demek. Size birşey danışmak isterim. Oğlumla problemimiz var.ilkokul 4.sınıf öğrencisi. Hiç ders çalışmak istemiyor. Ne gibi önerilerde bulunabilirsiniz biz aile babalarına. Ders deyince köşe bucak kaçıyor resmen. Sürekli tabletiyle oyun oynamak istiyor. minecraft diye bi zıkkım oyuna dadandı. hastalık derecesinde bağımlılık yaptı. evde fırtınalar kopuyor. Yardımlarınız için çok teşekkürler şimdiden.

Aslında bu konuyu oğlunuzun sınıf öğretmeniyle ve varsa okuldaki rehber öğretmeniyle görüşürseniz daha sağlıklı olur.

Günümüzdeki çocukların işi çok zor. Biz çocukken bizi derslerimizden uzaklaştıracak çok fazla etken yoktu. En fazla koca kasabada bir atari salonu veya bilardo salonu olurdu. İki tane televizyon kanalı vardı. Televizyonda güzel programlar vardı. Şimdi ise binlerce kanal var. Çocuklar istedikleri an internete giriyorlar. Bir sürü kötü örnek de var. Televizyonların laçkalığına değinmiyorum bile.

Eskiden sistem bu kadar sık değişmezdi. Şimdi ise sürekli bir şeyler değişiyor. Belirsizlikler var. Bu da çocukları ve gençleri karamsarlığa sürüklüyor. Oyunu ve sosyal medyayı bir kaçış olarak görüyorlar.

Biz ufak şeylerden memnun olurduk. Günümüzde ise çocuklarda ve gençlerde bir tatminsizlik var. Kolay kolay memnun olmuyorlar.

Günümüzde çok fazla eğlenceli şey var. Bu da çocukları ve gençleri sorumluluklarından ciddi anlamda uzaklaştırıyor.

Lafı da uzatmayayım. Bir planlama yapabilirsiniz çocuğunuzla. Birlikte yapın planlamayı. Ne zaman ders çalışacağı, ne zaman eğleneceği belli olsun. Ödüllendirmeye giderken maddi ödüllendirmeden uzak durun. Mesela "Ödevini yaparsan sana falan oyunu alırım." demek yerine "Ödevlerini yaptığında seninle hafta sonu balık avlamaya gidelim." gibi bir yaklaşım daha olumlu sonuçlar verecektir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
Değerli tavsiyeleriniz için Çok sağolun hocam. Rehberlik servisiyle bi görüşelim. Apartmanda yaşıtı arkadaşı var. çocuk zehir zemberek . nasıl oluyorda bizimki öyle olmuyor anlamıyorum. bizimkide zeki ama tembel işte. nerde yanlış yaptığımızı bilmiyorum

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
İşi baştan sıkı tutunca faydasını görmüşsün üstadım. Senin şanslı olduğun yer aralarında birer yaş fark olması ve yalnız olmamaları. bizimki birazda oyuna yalnızlıktan müptela oldu . Çocuğada hak veriyorum empati yapıyorum. akşama kadar okul ve etüt merkezinde akşam eve gelincede dersin yüzünü açmak istemiyor haliyle.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Bıkıyor çocuk. Bende olsam bende çıldırırım yalan yok.

İşi baştan sıkı tutunca faydasını görmüşsün üstadım. Senin şanslı olduğun yer aralarında birer yaş fark olması ve yalnız olmamaları. bizimki birazda oyuna yalnızlıktan müptela oldu . Çocuğada hak veriyorum empati yapıyorum. akşama kadar okul ve etüt merkezinde akşam eve gelincede dersin yüzünü açmak istemiyor haliyle.

Çevrimdışı Mutlu

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +16/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mutlu

Çevrimdışı Han Mergen

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +11/-0
  • Forum Otomobil
    • Lepistes Kulübü

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33