GönderenKonu: 2014 Yılı Arac Muayene Geciktirme  (Okunma sayısı 3809 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ÇevrimdışıKadir

• FO-Süper üye
  • *

• Üye'ye 46 defa
  • Puan +73/-0
    • -
  • Marka: Citroen
  • Model: C4 Picasso
  • Model Yılı: 2014
  • Yakıt Tipi: Motorin
2014 Yılı Arac Muayene Geciktirme
« : 02 Şubat 2014, 00:28:15 »
2918 sayılı karayolları trafik kanunu 34 maddesine göre araçların belli tarihlerde muayene istasyonundan muayenelerini yaptırmaları gerekmektedir. Buna göre 2918 sayılı kanunun 34 maddesine göre araçların muayene süresini geçiren sürücülere 01 Ocak 2014 tarihinden geçerli olmak üzere 80 TL para cezası kesilir. İlk seferinde araç sahiplerine 7 iş günü izin verilerek araç serbest bırakılır, İkinci kez muayene yaptırmadığı yapılan kontroller sırasında tespit edilen araç sürücüsüne yine 80 TL Ceza kesilir ve yönetmelik gereği araç çekici marifetiyle en yakın muayene istasyonuna gönderilir. Bu sırada sürücüden yada ruhsat sahibinden aracını trafikte kullanmayacağına dair taahütname alınır. Aracı kullanan sürücülerden 10 ceza puanı indirilir.

Erkeklik Alın yazısı olsa da, Adamlık her kula nasip olmaz ;)

ÇevrimdışıD@rk34

• Creative Member

• Üye'ye 5 defa
  • Puan +62/-2
    • Ad Soyad: Tansu
    • Marka: Hyundai
    • Model: Accent
    • Model Yılı: 2006
    Ynt: 2014 Yılı Arac Muayene Geciktirme
    « Yanıtla #1 : 02 Şubat 2014, 00:31:57 »
    Paylaşım için teşekkürler.

 Tapatalk aracılığı ile gönderildi 
    Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışıefsanea_06

• FO-Özverili Üye
    • *
    • e
    • Puan +21/-0
      • Yakıt Tipi: Benzin
      « Yanıtla #2 : 02 Şubat 2014, 01:50:31 »
      paylaşım için teşekkürler :) muayene geciktirme deyince yaşadığım bir olay aklıma geldi.geçen kış arkadaşın dükkanda oturuyoruz ertesi gün araba almaya gidecek.muayenesi var mı aracın bakalım tüvtürk ten dedim baktık aracın muayenesi geçmiş herhalde giriş tarihi yazıyor diye düşünüp  birde benimkine baktık ki benimki de 6 ay öncesinin tarihi e ben arabayı 6 ay önce muayeneye sokmadım ki :düşünüyor: ruhsata baktım ki muayene 6 ay geçmiş ama hiç farkında olmamışım o arada yakın zamanda 2 defa çevirmeye girdim polisler inceledi iki ekipte devam et demişti çok şanslıymışım :D ama iyi gülmüşlerdi bana :(
      « Son Düzenleme: 02 Şubat 2014, 01:51:56 Gönderen: efsanea_06 »

ÇevrimdışıD@rk34

• Creative Member

• Üye'ye 5 defa
      • Puan +62/-2
        • Ad Soyad: Tansu
        • Marka: Hyundai
        • Model: Accent
        • Model Yılı: 2006
        « Yanıtla #3 : 02 Şubat 2014, 01:54:43 »

paylaşım için teşekkürler :) muayene geciktirme deyince yaşadığım bir olay aklıma geldi.geçen kış arkadaşın dükkanda oturuyoruz ertesi gün araba almaya gidecek.muayenesi var mı aracın bakalım tüvtürk ten dedim baktık aracın muayenesi geçmiş herhalde giriş tarihi yazıyor diye düşünüp  birde benimkine baktık ki benimki de 6 ay öncesinin tarihi e ben arabayı 6 ay önce muayeneye sokmadım ki :düşünüyor: ruhsata baktım ki muayene 6 ay geçmiş ama hiç farkında olmamışım o arada yakın zamanda 2 defa çevirmeye girdim polisler inceledi iki ekipte devam et demişti çok şanslıymışım :D ama iyi gülmüşlerdi bana :(
        Hehehhe aynen iyi şans varmış sizde :)

 Tapatalk aracılığı ile gönderildi 

ÇevrimdışıYönetim

• Admin
        • *

• Üye'ye 1225 defa
        • Puan +614/-17
          • ForumOtomobil
        • Ad Soyad: Administrator
        • Marka: Renault
        • Model: Hafif Ticari
        • Model Yılı: 2017
        • Yakıt Tipi: Benzin
        « Yanıtla #4 : 02 Şubat 2014, 23:40:18 »
        İyi kurtulmuşsun :)

Zaman en kıymetli hazinedir

Kiev Kiralık Ev
        Otomobil Teknik Terimler Sözlüğügarantiliarabam.com.tr