accent era vites sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erden_15

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Rıdvan erden
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent era
  • Model Yılı: 2010
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Merhabalar 2010 model hyundai accent era aracım var dizel aracımda 3 üncü vitesten 2 ye takmak istiyorum o hızla geçmiyor hız dedigimde çok yavas gidiyorum zaten motor teklemeye baslıyor deviri düşüyor vitesi 2 ye al diye bagırıyor resmen ama illa çok yavaslıyınca geçiyor 2 dem 1 e takarlende durup takmak gerekiyor bide araba devri kaybettiğinden içeri çok titriyor yanında bi bayan varken insan nasıl sessiz süreyim diye zorluyor kendini, usta telefoda senkromenç dedi sonra baskı balata değişecem diyor oda (1000 tl) nette bia abi vites halat ayarı yapmış düzelmiş diye okudum usta sorun o değil diyor. Daha önce aynı konu açılmıştı baya eski ama ordaki arkadaş sorunu  çözdümü merak ediyorum sizce ne yapılmalı.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Bu sıkıntı benim aracımda da var. Servise bırakacağım. Baskı balatanın zayıfladığını biliyorum. En son 110.000 km önce değişmişti. Servis bile şaşırdı, volan bile bitmiştir diyor. Bu bakım baya tuzlu olacak. Yalnız bu sorun baskı balatayla ilgili mi onu görmem lazım. Şanzımanla ilgili sorun varmı bakılacak. 5'ten 4'e sorun yok. 4'ten 3'e arada sırada zorluyor fakat 3'ten 2. vitese alırken vitese geçmiyor. Bunu yaparken motor devrini özellikle takip ediyorum, trigeri zorlamamak için. Zaten araç kataloğunda belirtilen değer 1500-1800 devirde vites küçültün diye yazıyor. Vites düşürmek zorunda kaldığım anlar rampada motor bayılınca 3'ten 2'ye çekiyorum. Sürat ortalama 30-35km. Rampada durup tekrar 1. vitesle kalkmak zorunda kalıyorum. Bu mevzu yaklaşık 2 aydır var. Tahminen 2 hafta sonra servise bırakacağım. Çıkan sonucu yazarım. Şimdi ne desem boş ve yanıltıcı olur.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Rıdvan; benim arabayı yetkili servise götürdüm. Direkt konuya gireyim, 3'ten 2'ye geçişte sıkıntı vardı. Vites kolu değişecek. Şanzıman yağı ve baskı balata değişecek. Birde şanzıman vites çatalları değişecek dediler. Yaklaşık olarak 6,500₺ civarı masrafı var. Gerçi başka birşey çıkarsa faturaya eklenecek ama ilk tespit bu.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33