Aracım Benzinde Gitmiyor Acil Yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Siena17

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Ahmet
  • Marka: Fiat
  • Model: Siena
  • Model Yılı: 2001
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
2001 1.4 Fiat Siena Aracım Benzinde Gitmiyor. Performansı Cok Düştü Fites Degişiklerinde 3 5 Saniye Yıgılma Oluyor Gaz 3 5 sn sonra geliyor.
Ama Arabanın Performansı Cok Düştü Gitmiyor! Ustalar Enjoktorden dediler 2 Tane Yan Sanayi 2 orjinal  Enjoktor  Taktık Hiç Faydası Olmadı! Neden Olabilir.
Benzin De Araba Gitmiyor Neden Olabilir ? AciL Pm Pls ! Yorum !

Tesekkürler !

NOT:
Gazda da var Ama Benzin Kadar Degil Pek belli olmuyor.   :yandan:   :ciglik:    :kavga:   :anlamadim:   :anlamadim:

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Arac km si nedir?

Zenfone5 ile Tapatalk kullanarak gönderildi.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Yakıtın kaliteside etkiler misal 5 6 ay hiç benzinde kullanmadıysanız depodaki benzin kalitesi değişir. Benzer proplem bizim şahinde başımıza gelmişti. Benzin filtresi kıkanmıştı ve benzin depoda dura dura yoksun yapmış ve pas yapmıştı. Belki yaşından ötürüdür 92 modeldi.
Otomobil Terimleri Sözlüğü
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Yakıtın kaliteside etkiler misal 5 6 ay hiç benzinde kullanmadıysanız depodaki benzin kalitesi değişir. Benzer proplem bizim şahinde başımıza gelmişti. Benzin filtresi kıkanmıştı ve benzin depoda dura dura yoksun yapmış ve pas yapmıştı. Belki yaşından ötürüdür 92 modeldi.
+1 katkınız için teşekkürler

Zenfone5 ile Tapatalk kullanarak gönderildi.

Çevrimdışı reyemrahan

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +8/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Emrah YILDIZ
  • Marka: Renault
  • Model: Megane II
  • Model Yılı: 2004
öncelikle geçmiş olsun.
sanırım aracınızdaki sıkıntıyı biliyorum.
geçen yıl babamın aracında aynı sıkıntı yaşandı.

araç :2005 toyota avensis

arıza: lpg de araç zehir, benziden gitmiyor,yığılma oluyor,bazen sabahları hiç çalışmıyor.
yapılan işlemler : motor testi,piston emisyon testleri,bilgisayar testleri,basınç testleri, boğaz kelebeği temizlenmesi,komple yazılımın güncellenmesi vs...

çözüm : benzin deposu temizlendi ve yaklaşık 5 lt civarı çamur çıktı. benzin hortumları komple değişti ve garanti olması için benzin otomatiği değiştirildi.

sonuç : araç kusursuz çalışıyor tık yok ve babam hala memnun aracından :)

Çevrimdışı reyemrahan

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +8/-0
  • Forum Otomobil
hocam dediklerinize katılmakla beraber bazı ustaların söylediği "lpg kullana kullana araç motoru sağır olmuş" gibi terimleri egale ederek yok sayıyorum. eğer başına böyle bişey gelen olursa "motor aynı motor,nasıl lpg de çalışıyor o zaman? dedikleriniz dahilinde motorun lpg de sorun yaratması lazım,nasıl benzinde olur?" şeklinde ustacıklarınızın tezlerini çürütün lütfen!!!

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Kirli depo sıkıntılı. Geçen yıl burada Chevrolet Lacetti'de bu sıkıntıyı görmüştüm. Benzinde çalışıyordu ama araç ilk çalıştırmada birkaç marşta çalışıyor, tam lpg ye geçerken stop ediyordu. Heryerine bakıldı. :) En son deposuna bakalım dediler, emiş filtresi sakızlanmış. Depo temizlendi, filtreler değişti. Sorun çözülmüştü.

Çevrimdışı reyemrahan

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +8/-0
  • Forum Otomobil
evet sayın admin o arıza çok CİNS. hatırlıyorum babam ustacıklara götürüp bana dert yanıyordu. sırf onun için ankaraya gelip araçla beraber bizimkileri yanıma getirdim diyarbakıra. benim ustaya verdim. 1 gün komple uğraştı arabayla. başında durup olmadığını görünce insanın canı da ayrı bi sıkılıyor! neyse ki halloldu. en güzel araç iyi bir ustaya emanet edilerek bakımları zamanında yapılan ve bundan dolayı arıza vermeyen araçtır...

bu arada sayın yönetim teşekkür ederim puan için :)

Kirli depo sıkıntılı. Geçen yıl burada Chevrolet Lacetti'de bu sıkıntıyı görmüştüm. Benzinde çalışıyordu ama araç ilk çalıştırmada birkaç marşta çalışıyor, tam lpg ye geçerken stop ediyordu. Heryerine bakıldı. :) En son deposuna bakalım dediler, emiş filtresi sakızlanmış. Depo temizlendi, filtreler değişti. Sorun çözülmüştü.

Çevrimdışı gnsecer

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Güneş Ecer
  • Marka: Hyundai Excel
  • Model: 1994
Arkadaşlar başlığı gördüm de benim aracım 94 model excel. Lpg de çok iyi. kontak döner dönmez alıyor marş hiç sıkıntım yok çok şükür fakat benzinde sıkıntılı. 60 70 le giderken benzine takıyorum. araba tökezliyor. ileri geri yapıyor. yavaşlıyor ve duruyor gaza basmama rağmen. en başta benzinle çalıştırayım dediğimde almıyor adam akıllı. bir kere zar zor aldırdık benzine. 2000 devirden aşağı düşünce kapatıyor kendini araba. Problem bir tıkanma felan olabilirmi acaba ?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Üye konuyu açmış, tekrar uğramamış. Konuyu kilitlenmiştir. Aşağıdaki bölümlere gereken mesajları yazdıktan ve kuralları okuduktan sonra kilit açılacaktır.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33