LPG yağı nedir?Kullanan var mı?

Emre · 8 · 10015

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +31/-2
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: Emre CANLI
  • Marka: Kia
  • Model: Rio 1.5 Comfort
  • Model Yılı: 2004
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Siteyi gezerken gördüm dikkatimi çekti.LPGli araçlarda malumunuz yağ eksiltmesi kaçınılmaz.Acaba bu ürünle araçtaki yağ eksiltmesini minimize edebilir miyiz?Ürünün 10/40ını göremedim 20/40ının sakıncası olur mu?Ürünü kullanan var mı?Teşekkürler...
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Castrol GTX LPG 20W-50, LPG yakıt sistemiyle çalışan araçların özel yağlama gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak formüle edilmiş bir motor yağıdır. Castrol GTX LPG 20W-50, API SL/CF performans seviyesinde bir motor yağı olma özelliği sayesinde, özellikle zorlu şehir içi trafiğinde dur-kalk’ların motorda yarattığı olumsuz etkilerin azalmasını sağlar, LPG yakıt kullanımından kaynaklanan yetersiz yağlamaya çözüm getirir.

Castrol GTX LPG 20W-50, LPG yakıt sistemiyle çalışan tüm araçlarda kullanılır.

KULLANIM ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI
Yüksek ve düşük sıcaklıklarda aşınmaya karşı %50 daha fazla koruma sağlar.*
Çamurlaşmaya karşı maksimum koruma sağlar.*
Yüksek sıcaklıklarda yağın bozulması ve viskozite kaybına karşı üstün koruma sağlar.*
Motoru soğutur ve temizler.
Göreceli olarak daha kuru olan LPG yakıtın kullanımından kaynaklanan yetersiz yağlamaya çözüm getirir.
*API SL performans seviyesi ile karşılaştırıldığında
Dikkat: Castrol GTX LPG 20W-50 ile birlikte herhangi bir katkı malzemesi kullanılmaması önemle önerilir.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987

Çevrimdışı Emre

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +31/-2
  • Forum Hyundai
Aynen abi ben de ilk kez gördüm ve şaşırdım doğrusu.Sonuçta araçlarımız benzinli değil LPGli.Böyle birşey varda niye yaygın değil.Gerçekten işe yarıyor mu merak ediyorum.İşe yarıyorsa sipariş vericem.

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
Abisinin bu tip şeyler tamamen satış pazarlama taktiği, Lpg nin yağımı olur Allah rızası için söyleyin..  :-6 Benzinli araçlar için Castrol 10/40 koyacaksın bi daha arkana bakmayacaksın...

Çevrimdışı Emre

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +31/-2
  • Forum Hyundai
Abi eyvallah katılıyorum ama forumlarda araştırdım da biraz kafama da yatmadı değil hani.Şimdi canlı destekten siteden görevlilerle görüştüm.Uzmanlar tarafından gerekli cevapandırmayı yapacaklarını söylediler...

Çevrimdışı Hakan34

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +11/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: Hakan
  • Marka: Suzuki
  • Model: GSXR-1000 k8
  • Model Yılı: 2008
  • Yakıt Tipi: Benzin
Bildiğim kadarı ile LPG li araçlarda motorun çabuk ölmesinin sebeplerinden en büyüğü yağlanma ile ilgili problem bu yüzden yeni LPG sistemlerinde harici bir yag haznesi yapıp LPG ile birlikte motorun yağlanmasını kolaylaştırmak için bir sistem var
kendi aracımda yok ama bir kaç araçta gördüm pazarlama stratejisi olarak düşünürsek olabilir ama LPG de bir motorun ömrünün benzinde ki kullanıma göre daha kısa olduğunu da göz önüne alırsak motor ilk çalışma esnasında yağlamanın önemli olduğunu da biliyoruz bu yüzden mantıklı bir sistem tabi bence :)
Siz Bizden Fazla yaşayabilirsiniz ama biz sizden bir başka yaşarız.

Çevrimdışı ersinerdem

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +18/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: ERSİN ERDEM
  • Marka: HYUNDAI
  • Model: SONATA
  • Model Yılı: 2003
motor üreticisinin verdiği vizkozite değerinin üzerinde bir vizkoziteye sahip yağ kullanmak motoru bile bile öldürmek demektir...eskiden bundan 20-25 sene evvel vaya daha önceleri şu anda kullandığımız 10-40  5-40  5-30  0-20 gibi yağlar yoktu..nedeni o zamanın şartlarındaki motorlara koyarsın 20-50  20-60 yağlar...ama şimdiki motorlarda dizayn daha karmaşık ve üretim hasasaiyet ve toleransları daha düşük..bu yüzden bu ince yağlar olmazsa motor her noktasını yağlamayabilir...bence bunlar reklam sakın o elantraya bu yağdan falan düşünme...koyarsan motorcundan da randevu al bence...

Çevrimdışı Emre

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +31/-2
  • Forum Hyundai
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
motor üreticisinin verdiği vizkozite değerinin üzerinde bir vizkoziteye sahip yağ kullanmak motoru bile bile öldürmek demektir...eskiden bundan 20-25 sene evvel vaya daha önceleri şu anda kullandığımız 10-40  5-40  5-30  0-20 gibi yağlar yoktu..nedeni o zamanın şartlarındaki motorlara koyarsın 20-50  20-60 yağlar...ama şimdiki motorlarda dizayn daha karmaşık ve üretim hasasaiyet ve toleransları daha düşük..bu yüzden bu ince yağlar olmazsa motor her noktasını yağlamayabilir...bence bunlar reklam sakın o elantraya bu yağdan falan düşünme...koyarsan motorcundan da randevu al bence...
Eyvallah Ersin Abi :) bi ön araştırma yapmıştım sadece.Anlaşıldı Castrol Magnetec 10/40 a devam :D

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33