94 Hyundai excel'imle ilgili bir kaç sıkıntım var

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gnsecer

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Güneş Ecer
  • Marka: Hyundai Excel
  • Model: 1994
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Arkadaşlar merhabalar herkese iyi günler öncelikle.

Benim iki tane problemim var.

1. si : Ben arabamı koyduğumda ve 1 kaç gün sonra dikkat ettiğimde altında betonu ıslatan bir şey vardı. kurumadığı içinde yağ olduğunu varsaydım. bugün aracı başka bir yere parkettim yeri temiz olan. Arabayı karşınıza aldığınızda ve arabanın önünde durduğunuzda hemen sağ köşeye yakın bir yerden ve simetriği olan sol köşeye yakın bi yerden tekerlerklerin ön çaprazından bi sıvı akıtıyor. çok az ama akıtıyor. Ve benim aracımın 2 ayda bir fren hidroliği işareti yanıyor kadranda. az bir şey fren hidroliği ekliyorum. geçiyor. Bir kaçak var ama çok cüzzi miktarda. Bu yere akan başka bir şey olabilirmi ?. direksiyon hidroliği ve motor yağı eksiltmiyor araba bu arada. Eğer fren hidroliğiyse büyük sıkıntılar çıkarır mı ? 5 mayıs da eskişehir antalya yapıcamda.

2. si : Benim sola keskin dönerken tak tak diye ses geliyor ki sebebi aks başlığı imiş. Ustamın dediğine göre arabanın gidenine sıkıntı çıkarmaz elbette tamir edilmesi iyi olur dedi ama öğrenci olduğum için erteledim biraz. Şu sıralar hızlı giderken fren yaptığımda ön tekerleklerden aynı aks kafası sesi gibi tak tak tak ses geliyor bir süre ve geçiyor. araba yavaşlayınca. Sadece hızlıyken fren yapınca. problem ne olabilir ?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
1. Sıkıntı için;

Muhtemelen fren hortumlarının bağlantılarından fren hidroliği sızdırıyor. Fren hortumları para değil. Onları değiştir. Fren hidroliğini tamamlayarak bu iş çözümlenmez. Önümüz yaz ve hava ısınacak. Buda demek oluyor ki zaten ince olan hidrolik fren yağı daha da incelecek ve sızdırma artacak. Allah korusun fren sisteminde hidrolik yağın ciddi oranda azalması demek kontrolü kaybedeceğin anlamına gelir ki sıkıntılı bir durum.

2. Sıkıntı için,

Aks başlıklarını mutlaka yenilettir. Çıkmasıyla falan uğraşma. Muhtemelen yan sanayi ürün bulabileceksin ama yinede sıfırını alıp tak derim. Fiyatları ortalama 60-80 TL arasındadır. Gerek olursa aks milleriyle birlikte değiştir. Arabanın yaşı itibarı ile aks mili kama kanallarıda yıpranmış olabilir. Sen yenisini taksanda içinde sıyırma yapabilir.

Şöyle bir yol izlemeni tavsiye ederim, her iki sorunda ön düzenle alakalı. Frenciye ayrı aks tamiri için ustaya ayrı para ödeme bence. Ön düzeni indirdiklerinde mutlaka fren sisteminide yaptır. En azından fren sistemi masrafı için zaten sökülecek olan ön düzene ayrıca para ödememiş olursun.

Çevrimdışı gnsecer

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Oncelikle uzun gonderime cevap attığınız icin tesekkur ederim.

1. Sikintida aks koruklerinin patlamasindan dolayi bir sivi olabilir mi acaba.

2.si de aksa basliklari cok skinti olmaz musait bi zamaninda yaptirirsin demisti ustam. Buyuk sikintilara donusme ihtimalimi var acaba ?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Aks körüklerinde gres gibi katı bir yağ vardır. Öğle akıtma pek yapmaz. Ama aks işi riskli iş. Yolculuğa çıkacaksan mutlaka yaptır. Tedirgin gitme derim. Komple sıyırırsa sıkıntı yaratır. Allah korusun yazmak istemiyorum ;)

Çevrimdışı gnsecer

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33