Klima Kompresörü Çalışırken Devreden Çıkıyor!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı harun43

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: harun deniz
  • Marka: opel
  • Model: astra cd
  • Model Yılı: 1999
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Merhabalar, geçtiğimiz hafta klima kompresörü devreye girmediğinden dolayı bakıma girdim. (Kompresör devreye girmiyor fakat klima fanı çalışıyor.) Kompresör bobini, drayer (kurutucu filtre) değişti. Klima gazı yenilendi ve sonuç mükemmel. Bobin değişir değişmez anında çalıştı ve 2 gün sıkıntı yoktu fakat dün sabah gelirken ne fan ne de kompresör çalışmadı 50 km yol yaptım tam stop edicem bir kez daha basınca her ikiside devreye girdi. Klima ustasını aradım havaların soğuk olmasından dolayı dış ısı sensörü klimayı devreye almayabilir dedi. İyi de ben kara kış olduğunda bile bu klimayı çalıştırdım dedim getir bi bakalım cihaza bağlayalım dedi. Dün akşam dış ısı sensörünü değiştirdim fakat sorun şu şekilde devam ediyor, kompresör 15 saniye çalışıyor sonra devreden çıkıyor 5-10 saniye sonra tekrar devreye giriyor. Klima basınç sensörünü değiştirsem sorun düzelir mi? Klimanın sistemini bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olun.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Başlığı okuduğumda ilk aklıma gelen kayış gergi rulmanı tam sıkılmamış olabilir düşüncesine kapıldım. Fakat konuyu okuduğumda 15 dk 'da bir devreye girmesi kayış gergisinin düzgün olduğunu gösterir. Elektronik bir arıza varmış görünüyor. Bilgisayara bağlatıp hata kodlarına baktır istersen. Bunlarda klima beyni olabilir.

Çevrimdışı harun43

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: harun deniz
  • Marka: opel
  • Model: astra cd
  • Model Yılı: 1999
Bende elektronik bir sorun olduğunu düşünüyorum. Daha çok sensörlerden kaynaklandığını düşünüyorum.Hafta sonu cihaza bağlatıcam bakalım orda ne çıkacak.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Bencede öyle yap. Çünkü deneme yanılmayla sorunu çözmeye çalışan usta, seni boşu boşuna masrafa sokacak.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Bende elektronik bir sorun olduğunu düşünüyorum. Daha çok sensörlerden kaynaklandığını düşünüyorum.Hafta sonu cihaza bağlatıcam bakalım orda ne çıkacak.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33