Motorda üfleme ve güç kaybı nasıl anlaşılır?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yasarzengin

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: yaşar zengin
  • Marka: skoda
  • Model: fabia 1.4
  • Model Yılı: 2001
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
s.a. arkadaşlar bir şey daha sormak istiyorum. aracımı yaklaşık iki ay önce satılığa çıkarmıştım bir çok kişi bakmaya geldi  kaç kere sanayiye götürdük motoruna kaportasına baktırdılar hiçbir usta olumsuz bir şey söylemedi. ben kendim alırkende olumsuz bir şey duymadım. sadece sağ sol iki çamurlukta işlem olduğu değişen olmadığı ve motorun %80 olduğu yağ yakması üflemesi olmadığını söylediler. dün bir müşteri çıktı tekrar sanayiye tanıdığı bir ustaya gittik yağ kapağını açtı baktı sonra yağ çubuğunu çekti aracı 5000 devire gelecek şekilde gaza basmamı söyledi bende bindim arabaya ustanın dediğini yaptım sonra indim ustanın yanına durdum. senin motor %50 nin altında dedi. nasıl olur dedim çok aşırı üfleme var dedi yağ yakıyor motorun yarının altında dedi. aracımın motoruna her türlü kefilim kesinlikle yağ yakmıyor vede üflemesi falan yok. ama yinede kafama takıldı. motoru sağlam herhangi bir araba 5000 devirde bağırtılıpta üflemesine bakılır mı? 5000 devirde hangi araba olursa olsun üfler diye düşünüyorum çünkü motor içindeki sıcaklık artıyor ve sirkülasyon hızlanıyor doğal olarak üfleme gözlemlenir bence.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Kolayı var, götür kalibrasyon testi yaptır. Kompresyon'u nasılmış öğren. Ayrıca dyno testinede sok aracı. Bakalım % kaç beygir kaybı varmış onuda öğrenmiş olursun.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
s.a. arkadaşlar bir şey daha sormak istiyorum. aracımı yaklaşık iki ay önce satılığa çıkarmıştım bir çok kişi bakmaya geldi  kaç kere sanayiye götürdük motoruna kaportasına baktırdılar hiçbir usta olumsuz bir şey söylemedi. ben kendim alırkende olumsuz bir şey duymadım. sadece sağ sol iki çamurlukta işlem olduğu değişen olmadığı ve motorun %80 olduğu yağ yakması üflemesi olmadığını söylediler. dün bir müşteri çıktı tekrar sanayiye tanıdığı bir ustaya gittik yağ kapağını açtı baktı sonra yağ çubuğunu çekti aracı 5000 devire gelecek şekilde gaza basmamı söyledi bende bindim arabaya ustanın dediğini yaptım sonra indim ustanın yanına durdum. senin motor %50 nin altında dedi. nasıl olur dedim çok aşırı üfleme var dedi yağ yakıyor motorun yarının altında dedi. aracımın motoruna her türlü kefilim kesinlikle yağ yakmıyor vede üflemesi falan yok. ama yinede kafama takıldı. motoru sağlam herhangi bir araba 5000 devirde bağırtılıpta üflemesine bakılır mı? 5000 devirde hangi araba olursa olsun üfler diye düşünüyorum çünkü motor içindeki sıcaklık artıyor ve sirkülasyon hızlanıyor doğal olarak üfleme gözlemlenir bence.

Çevrimdışı Gençadam

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +99/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Murat L.
  • Marka: Peugeot
  • Model: 208
  • Model Yılı: 2015
  • Yakıt Tipi: Benzin
sanayinin ustalarına takılma abi canını sıkmaktan başka bi işe yaramazlar Uğur abininde dediği gibi dyno test  :iyi:
2015 PEUGEOT 208

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Ayrıca dyno test sonucunda örnek veriyorum araç fabrika çıkışı 90hp, ama dyno test sonucu 60hp çıktı. Buda seni fazla korkutmasın. Baskı balatasının durumuna göre de beygir hesabı düşer. Tabi ben 60hp ile 30hp'lik abartı bir kayıptan söz ediyorum.

Çevrimdışı D@rk34

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +62/-2
  • Ad Soyad: Tansu
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent
  • Model Yılı: 2006
  • Yakıt Tipi: Motorin
kardeş şahsen bana bi usta 5000 e daya bakıyım dese s.ktri çeker giderim :) Takma kafana kasaba denk gelmişsin.
KM kaç ki

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Abi anlaşmalı.. Arabanı ucuza getirmek için oyunlar. Bugün çıksa gelse Emre yada Nebi abi araba alıcam desin valla o arabaya takladan tut boyasına kadar çıkartırım..

Çevrimdışı alis_09

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +134/-2
  • Ad Soyad: Alican Gürcan
  • Marka: Admire 1.3 MPI
  • Model: Accent
  • Model Yılı: 2005
Abi anlaşmalı.. Arabanı ucuza getirmek için oyunlar. Bugün çıksa gelse Emre yada Nebi abi araba alıcam desin valla o arabaya takladan tut boyasına kadar çıkartırım..

Hüseyine katılıyorum bence ucuza getirmek için oyun yapmaya çalışmışlar sana bence en güzeli dynoya sokman en temiz sonucu orda alırsın bence
>>>>> Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! <<<<<

Çevrimdışı yasarzengin

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
evet arkadaşlar söylediklerinize tamamen katılıyorum her ne kadar motordan anlamasamda az buçuk neyin nasıl anlaşılacağı konusunda bilgim ve tecrübem var. akıllı ve mantıklı bir insan zaten 5000 devirde aracın üflemesine bakmaz. ustanın yanında bir şey demedim arabayı almak isteyen adamla ustanın yanında ayrıldıktan sonra senin ustan bu işten anlamıyor yada aracımı öldürmeye çalışıyor 5000 devirde üflemesine bakılmaz dedim ve ekledim ben her türlü motora kefilim gel gidelim başka bi ustaya yada check-up a götürelim orda ölçtürelim dedim ama yanaşmadı bende fiyatı düşmedim alırsan bu para almassan parana göre araçlara bak dedim postaladım. aracımdan memnunum acelem yok. bu arada aracım henüz 205000 km de

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Dalga dümen işide olabilir. Uzak dur zaten. Bazı uyanıklar bu taktiği çok kullanır. Bu araba elinde kalır, motoru bitik, ama ben şu parayı verip motoru yaptırırım der :) İyi etmişsin. Hatta adamı arabaya almayacaktın. Bırakacaktın sanayide nasıl gidiyorsa gitsin.

evet arkadaşlar söylediklerinize tamamen katılıyorum her ne kadar motordan anlamasamda az buçuk neyin nasıl anlaşılacağı konusunda bilgim ve tecrübem var. akıllı ve mantıklı bir insan zaten 5000 devirde aracın üflemesine bakmaz. ustanın yanında bir şey demedim arabayı almak isteyen adamla ustanın yanında ayrıldıktan sonra senin ustan bu işten anlamıyor yada aracımı öldürmeye çalışıyor 5000 devirde üflemesine bakılmaz dedim ve ekledim ben her türlü motora kefilim gel gidelim başka bi ustaya yada check-up a götürelim orda ölçtürelim dedim ama yanaşmadı bende fiyatı düşmedim alırsan bu para almassan parana göre araçlara bak dedim postaladım. aracımdan memnunum acelem yok. bu arada aracım henüz 205000 km de

Çevrimdışı oki99

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +9/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ali fuat avcı
  • Marka: BMW
  • Model: 520İ
  • Model Yılı: 2000
% 50 nin altında olup üfleyen motor rölantideyken bile eline yağ atar.Bence gaz verirken egzosttan çıkan renge göre kendinde anlayabilirsin mavimsi duman atıyorsa yağ yakıyordur biraz gaz verdirip arkadan bak.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
% 50 nin altında olup üfleyen motor rölantideyken bile eline yağ atar.Bence gaz verirken egzosttan çıkan renge göre kendinde anlayabilirsin mavimsi duman atıyorsa yağ yakıyordur biraz gaz verdirip arkadan bak.

+1 puan katılıyorum, hatta bununla ilgili geçen yıl rektefe yaptırdığım motor için açtığım bölümde çok detaylı bilgiler var. İnceleyebilirsin

Çevrimdışı yasarzengin

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
egsoz dan farklı renkte bir duman atma söz konusu değil. ayrıca rolantıdayken hernagi bir üfleme yada atmada söz konusu değil. aracın bakımdan çıktığı servis faturaları dahil duruyor. yani aracım servis bakımlı. kendimde haziran ayında tatile gitmeden önce daha zamanı gelmeden yağını değiştirdim lastikleri değiştirdim filtreleri değiştirdim klima bakımını yaptırdım. v.s. gerekli bakımlarını zamanından önce yaptırdım.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Sen bir ilanda forumun 2. el bölümüne aç bence

egsoz dan farklı renkte bir duman atma söz konusu değil. ayrıca rolantıdayken hernagi bir üfleme yada atmada söz konusu değil. aracın bakımdan çıktığı servis faturaları dahil duruyor. yani aracım servis bakımlı. kendimde haziran ayında tatile gitmeden önce daha zamanı gelmeden yağını değiştirdim lastikleri değiştirdim filtreleri değiştirdim klima bakımını yaptırdım. v.s. gerekli bakımlarını zamanından önce yaptırdım.

Çevrimdışı uyelik1

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Yakıt Tipi: Benzin
Benm arabada egzozdan ilk calstrdgmda siyahmsi duman atio ondanmiki acaba :/

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Siyah duman yakıt enjektörlerinin adam gibi çalışmadığını gösterir benim bildiğim. Yani yakıtı doğru düzgün yakamadığı için ilk çalıştırmada muhtemelen fazla yakıt püskürtmesinden kaynaklanıyordur.

Benm arabada egzozdan ilk calstrdgmda siyahmsi duman atio ondanmiki acaba :/

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33