Opel Astra H kasa korna çalmıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mfb5552

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Fatih bilgin
  • Marka: Opel
  • Model: Astra 1.3 H
  • Model Yılı: 2007
  • Yakıt Tipi: Motorin
Arkadaşlar aracımı kuaföre verdikten sonra korna bazen çalışıyor bazen çalışmıyordu. Bu gün hiç çalışmaz oldu. Elektirikciye götürdüm kontrol ettikten sonra kendisinin bir şey yapamayacağı ve elektronik ile beyincilere gitmem gerektiğini söyledi.
Elektronik ve beyin ustası 350 tl. Ye yapacağını söyledi ve direksiyon tuş takımları ile CİM inde arıza olduğunu onları tamir edeceğini belirtti.
Ben bunun bu kadar tutmayacağını düşünerek servise gittim. Serviste direksiyon tuş takımlarının değişeceğini ve CİM inde temizlik ve tamir olursa 1000tl olmazsa 2200tl. Ye mal olacağını söyledi.
Direksiyon tuş takımını kendim dışardan orjinal yada yan sanayisini bulabilirmiyim ve bunu kendim değiştiremez miyim. Bunları değiştirdiğimde olmazsa normal bir elektronikci CİM ini tamir edemezsin. Ne yapacağımı şaşırdım kaldım.

Çevrimdışı Mfb5552

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Fatih bilgin
  • Model: Astra 1.3 H
  • Model Yılı: 2007
Arkadaşlar aracımı kuaföre verdikten sonra korna bazen çalışıyor bazen çalışmıyordu. Bu gün hiç çalışmaz oldu. Elektirikciye götürdüm kontrol ettikten sonra kendisinin bir şey yapamayacağı ve elektronik ile beyincilere gitmem gerektiğini söyledi.
Elektronik ve beyin ustası 350 tl. Ye yapacağını söyledi ve direksiyon tuş takımları ile CİM inde arıza olduğunu onları tamir edeceğini belirtti.
Ben bunun bu kadar tutmayacağını düşünerek servise gittim. Serviste direksiyon tuş takımlarının değişeceğini ve CİM inde temizlik ve tamir olursa 1000tl olmazsa 2200tl. Ye mal olacağını söyledi.
Direksiyon tuş takımını kendim dışardan orjinal yada yan sanayisini bulabilirmiyim ve bunu kendim değiştiremez miyim. Bunları değiştirdiğimde olmazsa normal bir elektronikci CİM ini tamir edemezsin. Ne yapacağımı şaşırdım kaldım.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
Geçmiş olsun bende aynı arabayı kullanıyorum. Ne yazıkki bu arıza yani cim modülü arızası arabalarimizda kronik sorun. Cim modülü tamiri yada sıfırla değişmesi sorunu cozecektir. Tuş takımının değişmesine gerek yok. Sadece kornada sorun olmayabilir misal ses açma-kısma yol bilgisayarı tuslarinda da sorun yaratabilir.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Açık söylemek gerekirse, ben olsam önce kendim açıp temizler, geri takıp denerdim. Baktım olmuyor, ondan sonra bakardım çaresine. Benim arabada da hız sabitleyici tuş takımında arıza vardı. Bilgisayar bağlantısında hız sabitleyici hatası veriyordu. İletişim kurulamıyor diye. Elektrikçinin eline düşsek ayakta yiyecek bizi. Neyse ben durmadım, direksiyonu açtım. İç mekanizmasını, hava yastığına kadar söktüm. Güzelce temizledim. Güzelce topladım. Kontağı açtığımda hız sabitleyicinin tuş takımı canavar gibi çalışıyordu. Daha sonra tekrar bilgisayar bağlantısı yapınca hataları sildirip yeni test yaptırdım hatalar kayboldu.

Şimdi illaki ustanın bir bildiği vardır. Benim buna bir itirazım yok. Arabada gerçekten sorunda olabilir. Buna da eyvallah. Ama hep söylüyorum, para kaptırmadan önce, elinden geliyorsa şansını bir dene. Aç direksiyonu, güzelce temizle topla tak. Çalışmazsa o zaman git ustaya. Bahsettiğin rakamlar az rakamlar değil. Belkide 2200 lira maaş alıyorsun ama servis bu parayı senden tek seferde istiyor. Yazık bence... Sen bilirsin.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33