Honda'cı lar yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakanilkiz

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +70/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: hakan xakah
  • Marka: RENAULT
  • Model: Twingo 1.2 alize
  • Model Yılı: 1998
  • Yakıt Tipi: Benzin
Selam arkadaşlar. 1992 civic 1,5 EX OTM Sedan aldım. Araca çok ysbancıyım. Bir iki sıkıntım var,
- araç ilk çalıştığında otm jigle devreye giriyor. 30-45 saniye kadar sürüyor. 3000 devire kadar çıkıyor sonra normale dönüyor. Normalmidir?

- akü yeni değişmiş. Lakin göstergede akü işareti var. Nedendir?

- arka sol kapı dıştan açılmıyordu. İçten açılıyordu. Bende çocuk kilidini kapadım şimdi hiç açılmıyor. Nereye gösterebilirim. Anadolu yakası Pendik ilçesi civarı?

- bakımını ve trigerini yaptırmam lazım. Pendik civarı usta tavsiyeniz varmı?

- aracın LPG de çekişi çok zayıf. Benzinle aralarında dört katı çekiş farkı var desem yeridir. Bu normalmidir. Gazı dip yapsam bile işlemiyor aksine sanki yavaşlıyor. Ama biraz dipten kaldırayım yine ağır ağır hızlanmaya devam ediyor. Bu olay çok canımı sıktı.

Yardım ve yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı otohaberleri

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
    • Otogündem
  • Ad Soyad: Bora Kozak
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent Blue
  • Model Yılı: 2012
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Özellikle LPG için bahsettiğin çekiş durumu sıradan bir durum değil hocam mutlaka bununla ilgilenmelisiniz , ama Honda için deneyimli ustalar çok önemli bulmasıda zor yardımcı olmak isterdim ama. Bilmeden ustalar inan ki daha beter ediyorlar heleki eski tip hondalarda bu olaylar çok sık oluyor. Benimkinde de akü ışığı yanıyordu ama buda sıradan değil sıfırlamak gerekiyormuş bazı ayarlarını bilenler öyle söylemişlerdi de kime yaptıracaksın.

Çevrimdışı hakanilkiz

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +70/-0
  • Forum Otomobil

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Özellikle LPG için bahsettiğin çekiş durumu sıradan bir durum değil hocam mutlaka bununla ilgilenmelisiniz , ama Honda için deneyimli ustalar çok önemli bulmasıda zor yardımcı olmak isterdim ama. Bilmeden ustalar inan ki daha beter ediyorlar heleki eski tip hondalarda bu olaylar çok sık oluyor. Benimkinde de akü ışığı yanıyordu ama buda sıradan değil sıfırlamak gerekiyormuş bazı ayarlarını bilenler öyle söylemişlerdi de kime yaptıracaksın.
Teşekkürler. Hafta sonuna kadar illaki biri usta önerisi verecektir. Zaten hafta sonları kullanıyorum. Şu an yatıyor.

Çevrimdışı gokhankaradas

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: gökhan karadaş
  • Marka: fiat
  • Model: marea hlx
  • Model Yılı: 2001
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Selam arkadaşlar. 1992 civic 1,5 EX OTM Sedan aldım. Araca çok ysbancıyım. Bir iki sıkıntım var,
- araç ilk çalıştığında otm jigle devreye giriyor. 30-45 saniye kadar sürüyor. 3000 devire kadar çıkıyor sonra normale dönüyor. Normalmidir?

- arka sol kapı dıştan açılmıyordu. İçten açılıyordu. Bende çocuk kilidini kapadım şimdi hiç açılmıyor. Nereye gösterebilirim. Anadolu yakası Pendik ilçesi civarı?

- aracın LPG de çekişi çok zayıf. Benzinle aralarında dört katı çekiş farkı var desem yeridir. Bu normalmidir. Gazı dip yapsam bile işlemiyor aksine sanki yavaşlıyor. Ama biraz dipten kaldırayım yine ağır ağır hızlanmaya devam ediyor. Bu olay çok canımı sıktı.

jigle meselesi gayet normal olması gerektiği gibi çalışıyor

akü işareti araba şarj etmediği zamanlarda yanıyor bildiğim kadarıyla başka bi sebebi varmı tam bilemiyorum

çocuk kilidi acılınca zaten icerden acılmaz bi kaportacıya götürüp döşemeyi cıkarttırın büyük ihtimalle dışardan acan kısımda kırık falan vardır

lpg konusuda arac karbüratörlü sanırsam lpg ayarıyla en kötü ihtimal lpg beyninin değişimiyle sorun çozülür

Çevrimdışı hakanilkiz

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +70/-0
  • Forum Otomobil

jigle meselesi gayet normal olması gerektiği gibi çalışıyor

akü işareti araba şarj etmediği zamanlarda yanıyor bildiğim kadarıyla başka bi sebebi varmı tam bilemiyorum

çocuk kilidi acılınca zaten icerden acılmaz bi kaportacıya götürüp döşemeyi cıkarttırın büyük ihtimalle dışardan acan kısımda kırık falan vardır

lpg konusuda arac karbüratörlü sanırsam lpg ayarıyla en kötü ihtimal lpg beyninin değişimiyle sorun çozülür
LPG beyni yeni değişmiş. Sıralı sistem değil. Sanırım karbüratörlü değil bu modeller.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33