Citröen C5 çok çok garip Tıkırtı sesi '' videolu ''

hga · 7 · 2771

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hga

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: hasan efe
  • Marka: opel
  • Model: İnsignia
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Benzin
Selam arkadaşlar. Hadiseyi kısaca özetleyeyim. Videoda çok net tırıltı duyuluyor.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Taşlı yollarda veya kasislii tırtığı derin yollarda tıkırtı kırıldı tarzı ses geliyordu.Düz yolda sorun yok.  ( videodaki tırıltı ) Alt üst her yanı kontrol edince sesin konsol altından bir bölgeden geldiğini farkettim. Başladım torpidoyu sökmeye. Bu halde test edince ses daha da netleşti.
Fakat asıl bomba şu;   Fan açıkken bu ses, malum yollara girince oluşuyordu. Fan kapatıldığında asla olmuyordu.
Fan yönleri ile alakası yok, lakin içeri hava sirkülasyonu açıkken ses cok daha net geliyor. Hava kapağı alt torpidodan göründüğü için flap' ı açıyordu. Muhtemelen içerdeki sesi dışarı daha net veriyordu.

Anlaşışması biraz hassas bir sorun...

Fanlar açıkken kasisli yolda tırıltıyor. ( düz yolda ve normal gidişte yine yok ),,,,,,
Fanlar kapalı iken her iki yol durumunda da asla bir sorun olmuyor du.

Fan motorundan şüpheleniyorum. Ulaşması da güç bir yerde. Elektrikçi ile deneyeceğiz. Motor, malesef torpido üzerinde değil.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Tahminen yazıyorum, fan pervanesinin sesine benziyor. Muhtemelen bilya dağıtmış. Bu yüzden fan çalışırken kasise girince ses yapıyor. Yani pervane yalpalıyor. Teşhis doğru. Bendeki Kangoo'dada aynı sorun var. Klimayı açınca her kasiste o sesi duyuyorum. Servis, fanı değiştirmek için ön konsol sökülerek bakılması lazım 1-2 gün kalması gerek dedi, sese katlanıyorum şimdilik.
Selam arkadaşlar. Hadiseyi kısaca özetleyeyim. Videoda çok net tırıltı duyuluyor.

Taşlı yollarda veya kasislii tırtığı derin yollarda tıkırtı kırıldı tarzı ses geliyordu.Düz yolda sorun yok.  ( videodaki tırıltı ) Alt üst her yanı kontrol edince sesin konsol altından bir bölgeden geldiğini farkettim. Başladım torpidoyu sökmeye. Bu halde test edince ses daha da netleşti.
Fakat asıl bomba şu;   Fan açıkken bu ses, malum yollara girince oluşuyordu. Fan kapatıldığında asla olmuyordu.
Fan yönleri ile alakası yok, lakin içeri hava sirkülasyonu açıkken ses cok daha net geliyor. Hava kapağı alt torpidodan göründüğü için flap' ı açıyordu. Muhtemelen içerdeki sesi dışarı daha net veriyordu.

Anlaşışması biraz hassas bir sorun...

Fanlar açıkken kasisli yolda tırıltıyor. ( düz yolda ve normal gidişte yine yok ),,,,,,
Fanlar kapalı iken her iki yol durumunda da asla bir sorun olmuyor du.

Fan motorundan şüpheleniyorum. Ulaşması da güç bir yerde. Elektrikçi ile deneyeceğiz. Motor, malesef torpido üzerinde değil.

^^^^^^^^^^^^^^^^^

Çevrimdışı hga

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Bu gün elektrikçi bakıcak. C5' lerde orta teyp bölümü ve üst konsol ayrı malzeme.
Umarım, teyp sökülerek motor bölümüne ulaşılabilir. Öyle değil ise yandığımızın resmidir.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Birde bu işi yapacak kişiyi (konsolu sökecek kişi) tavsiyeye bakarak seçmeni tavsiye ederim. İnşallah olmaz ama, kaş yapayım derken göz çıkaran oluyor malesef. Adam konsolu indiriyor, sonra monte ediyor... Fan sesinden kurtuldum derken, her yerinden lakır lakır ses gelmeye başlıyor. Allah kolaylık versin çok sıkıntılı bir işlem. İnşallah adam gibi bir ustaya düşersin.

Bu gün elektrikçi bakıcak. C5' lerde orta teyp bölümü ve üst konsol ayrı malzeme.
Umarım, teyp sökülerek motor bölümüne ulaşılabilir. Öyle değil ise yandığımızın resmidir.

Çevrimdışı hga

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
İş o safhaya gelicek ise, konsolu elletmem.
Doğrudan araba satılığa çıkar.

Çevrimdışı hga

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Motor' a şöför tarafından direksion mafsalı altından ulaştık. 15 dk da çıkardık. Malum ses, göbeği elleyince, ileri geri harekette geliyordu ama seviyesi cok az.Aynı ses ama az. Az olması halinde nasıl dışa bı kadar cok yüksek veriyor onu çözemedik.  elektrikçi de idda ediyor ses başka yerden geldiğini.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Çok rahatsız etmiyorsa dursun diyeceğim ama sinir bozucu. Anlıyorum...

Motor' a şöför tarafından direksion mafsalı altından ulaştık. 15 dk da çıkardık. Malum ses, göbeği elleyince, ileri geri harekette geliyordu ama seviyesi cok az.Aynı ses ama az. Az olması halinde nasıl dışa bı kadar cok yüksek veriyor onu çözemedik.  elektrikçi de idda ediyor ses başka yerden geldiğini.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33