Uygulamalar ve Bilgi Paylaşımı > Trafik sigortası ve Kasko
Araç değer kaybı
(1/5) > >>
arpadan:
Merhaba,

Yaklaşık 1 ay önce başımdan hafif hasarlı bir kaza geçti.
Neticesinde 5760 lira hasar kaydı oluştu. Kusurun tamamı karşı tarafta idi.
Ne kadar yetkili serviste yapılsa da bu tutar açıkcası bana yüksek geldi.
Aracı da satarken illaki bu tutar göze batacak.
Bu doğrultuda araçta oluşan değer kaybını nasıl tanzim edebilirim acaba?

İnternette danışmanlık tarzı siteler var.
bunlardan birine açıklayıcı mail attım, isteğe göre mailimi ve cevaplarını paylaşabilirim.

Bu arada eklemem gereken en önemli husus ise mahkeme mahkeme uğraşacak durumum hiç yok.
Bu işin içinden en az uğraşı ve bürokrasi ile çıkabilen var mıdır?
Örneğin "al abi sana kefalet veriyorum bu işi çöz, tutarın şu kadarını al " gibi.

Teşekkür ederim.
FO-Admin:
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş YapArac yeni ise değer kaybı Davası acabilir Aracın kaybettiği Değeri Karşı taraftan alırsınız.

Sent from my iPad using Tapatalk

--- Alıntı sonu ---

Bilgilendirme için teşekkürler. +1
arpadan:
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş YapLinkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş YapArac yeni ise değer kaybı Davası acabilir Aracın kaybettiği Değeri Karşı taraftan alırsınız.

Sent from my iPad using Tapatalk

--- Alıntı sonu ---

Bilgilendirme için teşekkürler. +1

--- Alıntı sonu ---
Bi buro ile gorusmekteyim. Tahmini olarak 5700 liralık hasardan elime net 1500 lira geçecek gibi görünüyor . yalnız işlemler 8 ayı bulabilirmis. Yine bilgilendirme gececegim

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gokhaning:
Benim de merak ettiğim bir konu bu. Yaklaşık üç hafta önce ben de bir kaza geçirdim ve 5500 tl masrafla aracım tamir edildi. Karşı taraf yüzde yüz kusurlu olduğu için Masrafın tamamı onun sigortasından karşılandı. Aracı ben satın aldım ve kullanıyorum fakat araç sahibi hollanda da, 2016 ağustosunda Türkiye ye gelecek, o vakte kadar aracı üstüme alma imkanım yok. Bu yüzden de değer kaybı davası açamıyorum, bu davayı 2016 yılında açabilir miyim? Yoksa 1 yıl geçti açamazsın mı derler? Bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arpadan:
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş YapBenim de merak ettiğim bir konu bu. Yaklaşık üç hafta önce ben de bir kaza geçirdim ve 5500 tl masrafla aracım tamir edildi. Karşı taraf yüzde yüz kusurlu olduğu için Masrafın tamamı onun sigortasından karşılandı. Aracı ben satın aldım ve kullanıyorum fakat araç sahibi hollanda da, 2016 ağustosunda Türkiye ye gelecek, o vakte kadar aracı üstüme alma imkanım yok. Bu yüzden de değer kaybı davası açamıyorum, bu davayı 2016 yılında açabilir miyim? Yoksa 1 yıl geçti açamazsın mı derler? Bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

--- Alıntı sonu ---

Merhaba, hoşgeldiniz.

Tanışma bölümünde kendinizi tanıtmışmıydınız :)

Sorunuzun cevabı; zaman aşımı süresi 2 yıldır, kaza tarihinden itibaren iki yıl içinde dava açabilirsiniz.
Takipte kalmanızı tavsiye ederim, diğer üyelerin de merakını gidermesi ve faydalı olması açısından her gelişme hakkında bilgilendirme geçeceğim.
Navigasyon
Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 

Tam sürüme git