Doblo yıllık masrafı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mu-rat

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: MURAT IŞIK
  • Marka: FIAT
  • Yakıt Tipi: Motorin
Merhaba arkadaşlar;
hususi kullanım için Fiat Doblo almayı düşünüyorum fakat yıllık sigorta, MTV vs masrafları ne kadardır bir bilgim yok sizce Doblo almak mantıklı mıdır? Bazıları ruhsatta hususi geçiyor bazıları da ticari, maliyet açısından bunlardan hangisini tercih etmeliyim sizce, 22000TL gibi bir rakama almayı düşünüyorum ama konuyu bir türlü netleştiremedim teşekkürler.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Hususi yani ruhsatta otomobil olarak geçen Doblo'nun 2 yılda 1 kere araç muayenesi olur. Ruhsatta ticari kamyonet yazıyorsa yılda 1 kere muayenesi olur. ZTS (Zorunlu Trafik Sigortası) fiyatını etkileyen çeşitli unsurlar var. Örneğin, sürücünün yaşı, daha önceden karıştığı kaza sayısı gibi... MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) ise aracın motor hacmi ve üretim yılına göre hesaplanır.

Buna göre ana kalemler;
TÜVTÜRK muayenesi
ZTS
MTV

İlave olarak yakıt sarfiyatı, 10.000km veya 30.000km bir yapılan periyodik bakımlar ve yazlık-kışlık lastik harcamaları, aksesuar vs... keyfekeder yapılan harcamaları hesaplaman gerekir.

Kabaca evde +1 nüfus daha varmış gibi düşünecek olursak ve 1 yıla yayacak olursak aylık gider tabi tahminen yazıyorum 400TL/Ay olarak düşünebilirsin. Bu rakam oynayabilir net bir rakam değildir.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
+1 ;)
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Dobloyu tavsiye ederim.  Yaklaşık 10 yıldır doblodan başka araba almadık. Şuanki aracımız 2011 model 1.3 doblo bunun altı aylık mtv si 498 lira ancak seneye yaştan dolayı bu fiyat düşecektir. Yılda bir sefer muayenesi var aracın. Bizim aracın kasko artı sigortası 1500 lira civarında. 10.000 bakımı 200 lira civarında hatta dahada aşağı bir fiyata yaptırabilirsin.. 22.000 liraya d2 kasa 1.3 1.4 bulabilirsin 2006 2007 2008 2009 2010 model civarında.... Bakımlı bir doblo alırsan pişman olmazsın.

Tapatalk

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Doblo alırken en önemlisi bakımlı olması, ticari olmaması zaten :) Gerçi dobloların ömrü uzun olur ama ne olur ne olmaz. Ticari araçları şoförler nasıl kullanıyor görüyoruz :) Evveliyatını iyi araştırırsanız pişman etmez.

+1

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33