kaza sonrası yaşanan mağduriyet

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur34

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: onur güven
  • Marka: honda
  • Model: civic
  • Model Yılı: 2001
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Merhaba dün yeşil işiktan sonra sarı ışık yandığı sırada aracımı durdurdum x arac ben durduktan sonra arkadan gelip aracıma carptı karşı tarafın sigortası anadolu sigortaymış kaza tespit tutanağı doldurup honda yetkili servisine gittik fakat orada sadece kaskolu aracların tamirinin yapıldığını söylediler bizde haliyle tanıdık bir kapartacıya gittik..şimdi sorularım şunlar;

* Ben aracımı tamirci yani kaportacıda değilde honda servisinde yaptırmak istiyorum bu mümkün değil mi?
* Kazada karşı taraf haksız sonucta arkadan vurdu ve kırmızı ısık yanacakken durmak zorundaydım kaldıki işik olmasa bile durabılırım o an kalp krizi gecirioda olabilirdim bu kazadan dolayı aracımın satarken fiyatı düşecek bu mağduriyetımın maddiyetını nereden ve ne şekilde temin edebilirim.

Teşekkürler..

Çevrimdışı domestos

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +1/-0
  • ------------------------------------
    • -----------------------------------
  • Ad Soyad: ---------------------------------
  • Marka: Mazda
  • Model: Touring Sedan
  • Model Yılı: 2009
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
1-Karşı tarafın sigortası sizi nereye yönlendiriyorsa orada yaptırmak durumundasınız, servisten orijinal parça alınarak bu işlem yapılabilir burada fazla sıkıntı olmasa gerek... Tamamen sigortanın anlaşmasına, eksperin raporuna göre yapılacak işlemler...

2-İşlem bittikten sonra; hukuk davası açarak aracının kaybettiği değeri "sigortadan" geri almak için mahkemeye başvurabilirsin ama uzun bir süreç...

2-Karşı taraf hatalı olduğu için zaten sigorta sistemi devreye giriyor ya... Bir de; var sayımlar üzerine hukuk işlemez, Allah can sağlığı versin...  :dutdut:

Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın...
------------------------------------------

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33