Sigorta ve kasko işlemleri ile ilgili bütün sorularınız

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iskocyalim

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Metin SERT
  • Marka: Opel
  • Model: Astra 1.3 Hb Enjoy
  • Model Yılı: 2008
  • Yakıt Tipi: Motorin
Merhaba,

Malum arkadaşlar sigorta fiyatları çok can yakıcı durumda.
bu sigorta işinde mümkün olduğunca daha çok firmadan fiyat alıp ona göre değerlendirmek çok önemli. hiç olmucak firma daha uygun fiyat verebiliyor.
Ben uzun süredir bu iş ile meşgulüm ve elimde bulunan 15 firma ile müşterilerimi memnun etme mücadelesindeyim.

10 ila 15 dakika içersinde bütün firmalardan fiyatları kontrol edip sizlerler paylaşabilirim.
Yaptırıp yaptırmamak hiç sıkıntı değil. Aynı şeyler araç kaskoları ev poliçeleri içinde geçerli.
Burdan veya özelden birbirimize yazabiliriz.
Syg.

Allah kazasız belasız günleri sizlere bizlere ailelerimize nasip etsin.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Sorularımız sadece otomobil sigortası üzerine mi? Yoksa emlak sigortası hakkında da sorular yöneltebilir miyiz Metin?

Çevrimdışı iskocyalim

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Yani şöyle aslında ben ev kaskosu sağlık kaskosu ilede ilgileniyorum. fakat malum ülkemizede çok yaygın olmadığından ağarlıklı olarak araçlarla ilgileniyorum. malum forumda otomobil olduğundan konunun dağalmasını istemedim. yoksa tabiki ev sigortaları ilede yardımcı olabilceğim arkadaşlar varsa bilgi verebilirim.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Yani şöyle aslında ben ev kaskosu sağlık kaskosu ilede ilgileniyorum. fakat malum ülkemizede çok yaygın olmadığından ağarlıklı olarak araçlarla ilgileniyorum. malum forumda otomobil olduğundan konunun dağalmasını istemedim. yoksa tabiki ev sigortaları ilede yardımcı olabilceğim arkadaşlar varsa bilgi verebilirim.

Doğru düşünmüşsün Metin. O zaman bu başlık sadece otomobil sigortası ve kasko üzerine olsun. Haklısın konu dağılmasın. Emlak sigortası hakkında yeni bir başlık açarsın bizler için. Sana oradan da sorular yöneltiriz ve teklif isteriz. Bende emlak sigortasını yaptıracaktım ama sigorta bedeli çok yüksek çıkınca vazgeçtim. Belki senden uygun bir teklif alırım. Bununla ilgili yeni konu açmanı bekliyorum. Kolay gelsin.

Çevrimdışı iskocyalim

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bir soru :

Sigorta şirketi Sompo Japan

Araç bu firmadan kaskolu, araç kazalı, ön iki hava yastığı açıldı. Motor panelinden direksiyon ön konsola kadar hasar var. Araç içinde hafif yaralanma sözkonusu. Trafik polisi hatanın karşı tarafta olduğunu rapor etti. Bu aracın durumu ne olur? Not : Hasar bedeli yaklaşık olarak 9.000 TL tutmakta. Aracın 2. el piyasa değeri minimum 18,000 TL maksimum 30,000 TL.

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Poliçe de yazan araç rahiç bedelinin yüzde kaçından fazla hasar çıkarsa otomatikmen pert olur ibaresine bakmak lazım, atıyorum piyasa rahiç bedeli 22 bin olsa ve poliçe de hasar oranı yüzde 40 ı aşarsa pert olur demişse, 9 binlik hasar tutarıyla otomatikmen pert olur. Bu şartlar saglanmadığında acentenizin ve sizin, eksper ve servisle olan ikili diyaloğunuzla aracı yaptırmaya ya da pert olmaya ikna etmek mümkün

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Poliçe de yazan araç rahiç bedelinin yüzde kaçından fazla hasar çıkarsa otomatikmen pert olur ibaresine bakmak lazım, atıyorum piyasa rahiç bedeli 22 bin olsa ve poliçe de hasar oranı yüzde 40 ı aşarsa pert olur demişse, 9 binlik hasar tutarıyla otomatikmen pert olur. Bu şartlar saglanmadığında acentenizin ve sizin, eksper ve servisle olan ikili diyaloğunuzla aracı yaptırmaya ya da pert olmaya ikna etmek mümkün

Sıkıntı da orada zaten, acentedeki şahıs aracın pert mi yoksa onarım mı geçireceğini söylemiyor. Gerçi süreç henüz 2 haftalık ama poliçede aracın rayiç bedeli diye birşey yazmıyor. Eklerden birinde araç bedeli %70 hasarlı araçlar perte çıkarılır yazıyor. Ama rayiç bedel yada aracın rayiç bedeli hakkında bir rakam yok. Ucu açık bırakılmış, yani oto pazarı, galeri ve piyasa 2. el değeri heyetçe belirlenen rakam baz alınır diyor. Burada o heyet kazazedenin mi yoksa acente ninmi safında duracak? Yoksa ne şiş ne kebap yansın deyip averaj mı alacak?

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Sigorta şirketinin objektifliği önemli tabi ki, Sompo hakkında bilgim yok ama bir kaç köklü firma kazazedeyi rahiç bedeli konusunda üzdüğünü çok görmedim, genelde beklenen fiyatı veriyorlar ama bu hepsi için aynı olmayabilir, bu fiyat sözleşmede yazdığı şekli neyse o şekilde belirlenir, heyet belirliyorsa kaza öncesi hasar durumu, kilometresi, servis bakımı  vs göz önüne alınarak emsalleriyle olan fiyatlara bakılarak ortalama fiyat söylerler.

Siz aracın teslim edildiği servis ve eksperle diyalogda olun sürekli ve isteğinizi bildirin

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Sözkonusu aracın emsalleri yaklaşık olarak 28.000TL - 29.500TL civarı, işin enteresan kısmı exper burnundan kıl aldırmıyor. Adam 19.500TL rayici dedi :) ve aracın ihaleye çıkacağını, bu işin yaklaşık olarak 3 ay süreceğini söyledi. Üstüne üstlük servis onarımı istersek aracın yan sanayi parçalarda tamir edileceğini söyle ki o araca tekrar binmek intihar olur. Çünkü araç yengeç modunda ön şase sağa kaymış. Aracı toplamak bile mesele... Balans tutacağını bile sanmıyorum.

Sigorta şirketinin objektifliği önemli tabi ki, Sompo hakkında bilgim yok ama bir kaç köklü firma kazazedeyi rahiç bedeli konusunda üzdüğünü çok görmedim, genelde beklenen fiyatı veriyorlar ama bu hepsi için aynı olmayabilir, bu fiyat sözleşmede yazdığı şekli neyse o şekilde belirlenir, heyet belirliyorsa kaza öncesi hasar durumu, kilometresi, servis bakımı  vs göz önüne alınarak emsalleriyle olan fiyatlara bakılarak ortalama fiyat söylerler.

Siz aracın teslim edildiği servis ve eksperle diyalogda olun sürekli ve isteğinizi bildirin

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Muz cumhuriyeti [emoji4]

3 ay beklemek te ne demek, sözleşmenizi okuyun eğer öyle bir şeye imza atılmışsa çok yanlış yapılmış, sözleşmede öyle bir şey yoksa hiç bir hakkı yok bunu söylemeye, aracın pert ya da onarımına karar verildikten sonra bunu size bildirir, pert durumunda  max 15 gün içerisinde paranız ödenir, onların ihalesi sizi bağlamaz.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bu Sompo Japan firması gözümden fena düştü. Araç benim değil tabi, poliçesini okumasını söyledim fakat biliyorsun toplum okuma özürlü!

Muz cumhuriyeti [emoji4]

3 ay beklemek te ne demek, sözleşmenizi okuyun eğer öyle bir şeye imza atılmışsa çok yanlış yapılmış, sözleşmede öyle bir şey yoksa hiç bir hakkı yok bunu söylemeye, aracın pert ya da onarımına karar verildikten sonra bunu size bildirir, pert durumunda  max 15 gün içerisinde paranız ödenir, onların ihalesi sizi bağlamaz.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Aracın hasar bedelinin yeniden hesaplanmasını istemiş, 9000 TL lik hasar 16.000 TL ye çıkmış. Bir bit yeniği var ama dur bakalım. Bende takip ediyorum. Aracın pert çıkması durumunda önerilen rakamın yülseltilmesini talep etmiş. Milimetrik rakamlarla yükseltiyorlar... Böyle saçma birşey olamaz.

5 iş günü diye biliyorum.dosya açılmışmi exper değişimi talep edilebilir.experler bağımsızdır normal şartta.sigortacılar birliğine sikayet edilebilir.sanayi ve gümrük bakanlığınada

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Kabul etmesin istediği rakamı alana kadar.

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şimdi konuştum. 26.000 TL ye razıyım demiş. Bakalım sonuç ne çıkacak.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Birkaç mesaj önce bahsettiğim konu sonuca bağlandı. Şöyle ki;

Araç perte çıkarıldı. Sigorta şirketi ile pazarlıklar neticesinde 30.000 TL talep edildi, şirket önce 19.500TL daha sonra 22.000 TL önerdi. 30.000 TL'de ısrar edildi. Sonuç olarak acente 26.500 TL ye kadar çıktı. İstenilen rakam 26.000 TL idi. Fakat sigorta işlemlerinde yapılan indirim fiyattan 1.000 TL olarak düşüldü. Şu anda 25.500 TL ödeme yapılacak. Fakat bu ödemenin hemen yapılmayacağı, 1-3 ay gibi bir süre sonra ödenebileceği söylendi. Şu anda araç pert, evraklar imzalandı. 25.500TL ödeme bekleniyor. Bilginize.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33