çip mi yazılım mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı memed95_

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Memed Kara
  • Marka: BMW
  • Model: F32 420d xDrive
  • Model Yılı: 2014
  • Yakıt Tipi: Motorin
bmw 420d xdrive aracım var. henüz 8000kmde ve ben araca yeni bir şeyler eklemek istiyorum. görüntüsüne neler yapabileceğimi araştırırken çip veya yazılımla araç gücünün ve torkunun arttırılabildiğini öğrendim. aracın performansıyla ilgili bir sorunum yok ama daha iyi neden olmasın dedim daha sonra :D

iki farklı markanın iddia ettikleri değişimler şu şekilde:

güç:184hp-->232hp
tork:380nm-->480nm

bir diğer aracın orijinal gücünü 181 almış
güç:181-->206hp
tork:380-->478nm

ben bu işlerden pek anlamıyorum açıkçası o yüzden bilen abilerime sormak istiyorum bu işin olumlu olumsuz yanları nelerdir? aslında bu konuda açılan diğer yazıları okudum ancak tam merak ettiğim şeyleri öğrenemedim. yardımcı olursanız sevinirim :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
memed bence orijinalini kurcalama. zaten bmw 420d oldukça güçlü bir araç. ben tavsiye etmem.

Çevrimdışı memed95_

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Memed Kara
  • Marka: BMW
  • Model: F32 420d xDrive
  • Model Yılı: 2014
eğer dezavantajları varsa kurcalamak gibi bir niyetim yok zaten :) biraz da bilgi sahibi olmak istiyorum açıkçası :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
eğer dezavantajları varsa kurcalamak gibi bir niyetim yok zaten :) biraz da bilgi sahibi olmak istiyorum açıkçası :)

Forumda bu konu ile ilgili daha önce yazılmış birçok bilgi var. İnceleyebilirsin. Ben olsam kurcalamam, sebebine gelince yüksek performans için örnek veriyorum 2000cc'lik motorun 2600cc'lik bir motorun gücünde performans vermesi için çalışırsam, A'dan Z'ye modifikasyon yapılması gerektiğini düşünüyorum. Aks millerinden, şanzımana, motora kadar birçok parçanın dayanımını artırmam gerekir. Yoksa sanal işlemlerle yapılmış artırımlar uzun vadede araca zarar vermekten öteye geçmeyecektir. Şahsi fikrim.

Bu arada seni tanışma bölümüne bekleriz.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
Arabanın fabrikadan çıakrken bellibir gücü saklanır daha doğrusu arabanın tam gücünü ortaya çıkarmazlar bir kısmını kısıtlarlar. Buda arabanın motorunun uzun ömürlü olmasını sağlar.. Çip'i bilmem ama yazılımla bu güç kullanıma alınıyor. Yani fabrikanın yazılımla kısıtladığı gücü başka bir yazılımla geri alıyolar..

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33