Sosyal Sorumluluk İçeren Buluşum İçin Desteğinize İhtiyacım var

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG

Çevrimdışı çılgıntürkler

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-1
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Sedat BALCI
  • Marka: Volkwogen
  • Model: 2005
  • Model Yılı: 2005
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
sedat bey ben sıze bır uyarı yapıyım sn yönetim projenızı okumus yada okumamıs olabılır. beğenmiş yada begenmemısde olabılır. Net olanb bırsey varkı ıkna olmadıgı bunun nedeni yukarıda yazmıs oldugunuz 3 maddeden biride olabılır hepsıde olabılır. ben ılkını yaptım mesela goz gezdırdım okumadım. bu yuzden dırek proje sahıbı olarak sıze sormak ıstıyorum bagzı noktaları

1- Türkıyede sanırım patent aldınız hayırlı olsun, yurt dısında hatta dunya capında bı patent almak ıstıyorsunuz sanırım bu ıllakı sıkıntılı ve malıyetlı bır ıstır ancak neden ılk basta turkıyede bu ıslemı basarmıyorsunuz turkıyede elinizde hali hazırda bagzı haklar var tasarlayın sunun pıyasaya bi üretime baslayın fuarlara katılın ne bileyım sız daha cok arastırmıssınızdır dunyaya acıcalacak butcenız suan uygun degılse turkıyede para kazandıkdan sonra dunyaya acılsanız ???

2- Forumotomobil.com olarak bizler size nasıl bır yardımda bulunabılırız ? anladıgım kadarıyla elestrıye cok acık degılsınız. benım dusuncem bızler sıze sadece ıyı veya azayıf yonlerını söyleyebılırız bunun dısında elımızden gelen bırsey varmıdır ?
İlginiz için teşekkür ederim. Şuan itibariyle kimseden bir şey istemiyorum. gönülden dua etseniz kafi.
Eleştiri yapabilmek için konunun detaylı anlaşılması gerekir. Okumamaktan kaynaklı sorunlar dile getirilirse ben o kişinin bilgisinden tecrübesinden yararlı sağlayamayacağım gibi sağlıklı bir sonuç alamayız. Özellikle okumanız gerekiyor dediğim halde ve bunu göz ardı ederek eleştiri yapmaya odaklı kişiler de kusura bakmasın tepkim farklı olur. Her yönden kayıp. Önce konu üzerinde donanıma ulaş sonra gel tartışalım . Eksiğim varsa kabul ederim zaten. Anlayışsız gibi mi duruyorum. Her sorulan soruyu cevaplıyorum ama sormadan önce okuyun diyorum. Benim yerime kendinizi koyun. Empati yapın lütfen.
Kişisel bir sorunum yok Uğur arkadaşımız bu para neden gerekli vs vs birkaç da görüşünü sunarak samimi bulmuyorum diyerek karalama kampanyasını başlatıyor. Demek ki başından bu yana projeden habersiz ve kafasına göre yorumlar yapmaya devam ediyor.
Kızmıyorum kendisine sorun yok benim açımdan.. Genel duruma baktığımda acı gerçekleri görüyorum ve üzülüyorum
Dünya çapında patent almak dediğiniz gibi meşakkatli bir iş ve maddi bir yönü var.
Neden Türkiye değil de dünya çapında. Patent ilk başvuru tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde dünya çapında başvuru yapılmazsa herhangi bir ülkeden aynı projeyi bir başkası üstüne geçirebilir. Bu hakkın ölüyor. Sana 1 yıl hak tanımışlar. Durum böyle olursa Türk projesi olmaktan çıkar. Türkiye'de fazla ar-ge çalışması yok özellikle de otomotiv sanayide. Tüm yapılanma Avrupa'da gerçekleştiriliyor. Türkiye'de olması onlar için bir şey ifade etmez.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Daha ilk etapta html kodları ile konu açtınız, sizi nazikçe uyardım. Dediniz ki yönetim benim konumu kafasına göre düzenlemiş. Olabilir dedim neyse çektim kendi kendime , yeni gelmiş bir insan forum kullanma konusunda sıkıntıları olabilir, sonra dediniz ki forumun medya yüklemesi yok. O'da varmış sonradan farkettiniz. :) Şimdi kim ön yargılı kim değil, yada kim karalama kampanyası yapıyor konusuna gelelim. Sabırla sizinle konu hakkında görüşmeye çalışırken şu yazdıklarınız hiç olmadı. Dikkatinizi arz ederek, sabır ve tevekkül ile hala yazdıklarınıza yanıt vermeyi kendime düstur ediniyorum. Ve.........

Bence tam tersi, siz benim yazdıklarımı okumamışsınız. Ben size diyorum ki, ar-ge için öneri ve eleştirilerim olacak; yukarıda verdiğim örneği tekraren okuyunuz. Eğer siz eleştiri yada tavsiye kaldırabilecek kadar olgunluktasınız, bu para neden gerekli vs vs birkaç da görüşünü sunarak samimi bulmuyorum diyerek karalama kampanyasını başlatıyor. diye mesaj yazıyorsunuz? Kaldı ki ben sizin mesajınızı okudum.

Hem diyeceksiniz ki Çizimler bittikten sonra Türkiye Patent Enstitüsü ile buluşumun patent araştırması yürütüldü ve 39616753.01-2013/06715 sayılı dosya numarası ile yurt dışında araştırma hakkını elde etti. hemde diyeceksiniz ki bana 10.000 TL daha lazım.

Ayrıca güvenlik ile ilgili yaptığınız açıklama aşağıda yazılı. Ama paylaştığınız görsellerle yazdıklarınızın arasında bir bağ göremedim kusura bakmayın.

Özellikle kemik gelişimini tam olarak sağlayamayan bebekler için koltukların yönünün ters istikametinde de kullanılma özelliği bulunan, aracın dekoratif görünümüne uygun bir çocuk güvenlik koltuğu tasarımıdır. Kemik gelişimini henüz tamamlayamamış bebeklerin araç koltuklarının baktıkları yöne değil ters yöne dönmesi gerekmektedir. Çünkü bebeğin kemik yapısı ve vücut gelişiminin çok yeni olmasından dolayı, olası bir kaza sırasında yaslanılarak korunması gerekmektedir. Ayrıca yapılan araştırmalar ve testler özellikle kaza anlarında hava yastıklarının açılması ile kemik gelişimini henüz tamamlamamış bebeklerin boyunlarının kırılma ihtimali bulunduğunu göstermiştir. Tasamının amacı öncelikle bebeğin hayatını güvende tutmak sonrasında ise görselliğe uyarlamak olmuştur.

Avrupa'da kazalarda çocuk ölümü %2 iken, ülkemizdeki kazalarda çocuk ölümleri %40'ı buluyor. Aracın yavaş hızla yaptığı kazalarda bile çocuklar ölümcül yaralanmalara maruz kalıyor. Yapılan araştırmalara göre ise çocuk güvenlik koltuğu bebek ölümlerini %71 azaltıyor. Buluş, maddi getiriden ziyade sosyal sorumluluk projesidir.

Peki hala yukarıdaki açıklamalarıma rağmen benim bir karalama kampanyası yürüttüğümü düşünüyor musunuz? Eğer öyle ise benim başka birşey söylememe sanıyorum gerek kalmadı.

Çevrimdışı çılgıntürkler

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-1
  • Forum Otomobil
Gerilmene gerek yok.

3. seçeneği gözden geçir lütfen.
Çözüm kumbarası İntel'in sitesi, proje anlaşılır olmasa  kabul edilebilir mi sizce.Sitenin özelliklerine bakın projeler nasıl kabul ediliyor. Bunları araştırın. Gerçekten samimiysen bu kararında ben gözden geçirmeye varım:))

Çevrimdışı c3ngiz

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +25/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Cengiz KIRANTA
  • Marka: Renault
  • Model: Megane 2 Hb.
  • Model Yılı: 2004
Sabahtan Beri konuyu Dışarıdan Takip Ediyorum ve Susuyorum Sayın Arkadaşım Kafanda Bir Proje Yapmışsın

Güzel ama Gelip Burada Sunuyorsan Fikir İstiyorsan İyi veya Kötü Eleştirilere Açık Olmanız Lazım Bence Sen

Daha Fazla Uzatma Başka Forumlara Git İcat Yapanlar Falan Onların Bir Fikrini Al ForumOtomobil Ailesi Olarak Biz

Sana Bir şey Veremeyeceğiz.
♦  Hayat Paylaşınca Güzel  ♦

Çevrimdışı çılgıntürkler

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-1
  • Forum Otomobil
Daha ilk etapta html kodları ile konu açtınız, sizi nazikçe uyardım. Dediniz ki yönetim benim konumu kafasına göre düzenlemiş. Olabilir dedim neyse çektim kendi kendime , yeni gelmiş bir insan forum kullanma konusunda sıkıntıları olabilir, sonra dediniz ki forumun medya yüklemesi yok. O'da varmış sonradan farkettiniz. :) Şimdi kim ön yargılı kim değil, yada kim karalama kampanyası yapıyor konusuna gelelim. Sabırla sizinle konu hakkında görüşmeye çalışırken şu yazdıklarınız hiç olmadı. Dikkatinizi arz ederek, sabır ve tevekkül ile hala yazdıklarınıza yanıt vermeyi kendime düstur ediniyorum. Ve.........

Bence tam tersi, siz benim yazdıklarımı okumamışsınız. Ben size diyorum ki, ar-ge için öneri ve eleştirilerim olacak; yukarıda verdiğim örneği tekraren okuyunuz. Eğer siz eleştiri yada tavsiye kaldırabilecek kadar olgunluktasınız, bu para neden gerekli vs vs birkaç da görüşünü sunarak samimi bulmuyorum diyerek karalama kampanyasını başlatıyor. diye mesaj yazıyorsunuz? Kaldı ki ben sizin mesajınızı okudum.

Hem diyeceksiniz ki Çizimler bittikten sonra Türkiye Patent Enstitüsü ile buluşumun patent araştırması yürütüldü ve 39616753.01-2013/06715 sayılı dosya numarası ile yurt dışında araştırma hakkını elde etti. hemde diyeceksiniz ki bana 10.000 TL daha lazım.

Ayrıca güvenlik ile ilgili yaptığınız açıklama aşağıda yazılı. Ama paylaştığınız görsellerle yazdıklarınızın arasında bir bağ göremedim kusura bakmayın.

Özellikle kemik gelişimini tam olarak sağlayamayan bebekler için koltukların yönünün ters istikametinde de kullanılma özelliği bulunan, aracın dekoratif görünümüne uygun bir çocuk güvenlik koltuğu tasarımıdır. Kemik gelişimini henüz tamamlayamamış bebeklerin araç koltuklarının baktıkları yöne değil ters yöne dönmesi gerekmektedir. Çünkü bebeğin kemik yapısı ve vücut gelişiminin çok yeni olmasından dolayı, olası bir kaza sırasında yaslanılarak korunması gerekmektedir. Ayrıca yapılan araştırmalar ve testler özellikle kaza anlarında hava yastıklarının açılması ile kemik gelişimini henüz tamamlamamış bebeklerin boyunlarının kırılma ihtimali bulunduğunu göstermiştir. Tasamının amacı öncelikle bebeğin hayatını güvende tutmak sonrasında ise görselliğe uyarlamak olmuştur.

Avrupa'da kazalarda çocuk ölümü %2 iken, ülkemizdeki kazalarda çocuk ölümleri %40'ı buluyor. Aracın yavaş hızla yaptığı kazalarda bile çocuklar ölümcül yaralanmalara maruz kalıyor. Yapılan araştırmalara göre ise çocuk güvenlik koltuğu bebek ölümlerini %71 azaltıyor. Buluş, maddi getiriden ziyade sosyal sorumluluk projesidir.

Peki hala yukarıdaki açıklamalarıma rağmen benim bir karalama kampanyası yürüttüğümü düşünüyor musunuz? Eğer öyle ise benim başka birşey söylememe sanıyorum gerek kalmadı.

Özellikle kemik gelişimi dememizdeki amaç siz hani bazı projeler gösterdiniz ya yapılmış. Ben size eksik olduğunu söyledim. Yenilikçi proje olduğunu göstermek adına o özelliği vurguladık. AA BUNU volvo yapmış demeyesiniz aynısı var  vs vs böyle ithamlarla karşılaşmamak adına bilmem anlatabildim mi.Neyse tartışmaya girmek istemiyorum sizden ricam konuyu tamamen kaldırmanız. Teşekkür ederim.Saygılar

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33