Alpıne 3553 4/3/2 channel power amplifier bilgi !!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı m.volkandemir

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: MEHMET VOLKAN DEMİR
  • Marka: RENAULT
  • Model: CLİO-2005 DCİ
  • Model Yılı: 2005
  • Yakıt Tipi: Motorin
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim amfi modeli 3553 ama baya bi aradım bulmadım nedir ne degildir die. bu amfi ıle ilgili bılgısı olan yada kullanan varsa bi yardımcı olabılırmı iyi veya kotu ne oldugunu bıleyım satmak ıstesem elimden cıkarabılırmıyım..ve elimde 2014 model stroker s4 amfi var 38cm kicker cift bobın bi supwoffer var 4 haporler var haporlerlerı alpine baglasam supwoffer de s4e baglasam saglıklı ses alırmıyım..

alpine cıkışları su sekılde yazıor arkasında:

alpine model:3556

power amplıfıer
12v D.C negative ground

power output

35w X 4(RMS).4 Ω

BİLGİ VEREN ARKADAŞLAR ŞİMDİDEN TEŞEKÜR EDER İYİ GÜNLER DİLERİM..

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Ürünü bende araştırayım. Bakalım ne bulabileceğim. Şayet birşey bulunmasa bile, bunu anlamak için test etmekten başka çare yok.

Çevrimdışı m.volkandemir

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Ürünü bende araştırayım. Bakalım ne bulabileceğim. Şayet birşey bulunmasa bile, bunu anlamak için test etmekten başka çare yok.

valla ustat cıkıyor bısıler ama hıc turkce degıl :) admın birtanesı test edıyor makınayı  ama  turkce degıl ıste :)

vdeo da bu :  Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

valla ustat cıkıyor bısıler ama hıc turkce degıl :) admın birtanesı test edıyor makınayı  ama  turkce degıl ıste :)

vdeo da bu :  Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Videodaki eleman montajını anlatmış. Mehmet kardeşim senin yapman gerekeni söyleyeyim. Amfi kablo setin yoksa bir set alacaksın. Sigortasını mutlaka bağla. Herşeyi hazırladıktan sonra yani kablo bağlantılarını hazırladıktan sonra amfiye kısa süreli enerji ver. Araj içine tam monte etme. Aküden enerji al, ses çıkışlarına geçici olarak hat çek, dışarıda çalıştır. Enerjiyi verirken dikkat et, yanık kokusu erime gibi bir hadise görürsen işleme devam etme.

Baktın dışarıda deneyince amfi sıkıntısız çalışıyor, kutu bass ve ampinin yerini ayarla en son kablo hattını aracın içine gizle. Sanırım en temizi bu olur. Öbür türlü meraktan ileri gitmez. Yani deneyeceksin başka çare yok ;)

Çevrimdışı m.volkandemir

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil

Videodaki eleman montajını anlatmış. Mehmet kardeşim senin yapman gerekeni söyleyeyim. Amfi kablo setin yoksa bir set alacaksın. Sigortasını mutlaka bağla. Herşeyi hazırladıktan sonra yani kablo bağlantılarını hazırladıktan sonra amfiye kısa süreli enerji ver. Araj içine tam monte etme. Aküden enerji al, ses çıkışlarına geçici olarak hat çek, dışarıda çalıştır. Enerjiyi verirken dikkat et, yanık kokusu erime gibi bir hadise görürsen işleme devam etme.

Baktın dışarıda deneyince amfi sıkıntısız çalışıyor, kutu bass ve ampinin yerini ayarla en son kablo hattını aracın içine gizle. Sanırım en temizi bu olur. Öbür türlü meraktan ileri gitmez. Yani deneyeceksin başka çare yok ;)
+

aracımda suan set mevcut :) sadece ben performans ve ozellk bakımından yanı baglasam s4 den daha iyimi olur dıe bır fıkır ıstıyorum :D sımdı gıdıcem  set baglan kısı bana yanlıs bır fıkır verır para almak ıcın  yada bu amfı ıyı degıl su amfı ıle taks yapalım der benden çarpar flan ıste guzel bı fıkır ıstıyorum amfı ıle ılgili :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bulduklarımı paylaşayım

Teknik özellikler

* 4/3/2 CHANNEL OPERATION: The 3553 can be used as:
a. 4-channel amplifier, producing 35W per channel into 4ohms, or 50W per channel into 2ohms.
b. 3-channel amplifier, producing 35W(4ohms) or 50W(2ohms) into channels 1 & 2 and 100W(4ohms) into the third channel.
c. 2-channel amplifier, producing 100W per channel into 4ohms.

* STATUS MONITOR:
This indicator illuminates in green when the amplifier is on and operational. This light will turn to orange if any internal protection circuitry is activated.

* ACTIVE DIVIDING NETWORK:
A pair of built-in, switchable and independent electronic crossover network at 80 Hz, 18dB per octave, can be used to set up the amplifier for low-pass (tweeter/midrange satellite) application.

* ACOUSTIC COMPENSATION CIRCUITRY:
A selectable(Off or On) equalization curves can be added to the amplifier's output signal, compensating for the inherent non-linearities of the automobile interior. It extends low bass response and eliminates mid-bass boominess, giving the low frequency response of the audio system tightness and accuracy.

* DUO-B FEEDBACK CIRCUITRY:
This stabilizes the amplifier, removes DC offset, and offers excellent total harmonic distortion(T.H.D.) characteristics. It also provides low T.I.M., excellent slow factor, stability, and musicality.

*NO CURRENT LIMITING:
Absence of current limiters in the audio section ensures low T.I.M. excellent transient response, and superb sonic quality.

* S.T.A.R. CIRCUITRY:
The Alpine-developed Signal Transit for Accurate Response circuit topolgy improves sonic properties by reducing interaction between different sections of the circuitry.

* INPUT MODE SELECTOR:
This switch allows the user to specify the input signal entering the amplifier. Among other benefits, it eliminates the need for RCA-type Y-adaptors when bridging the amplifier.

* INPUT CHANNEL SELECTOR:
This switch allows the user to specify the input signal entering the higher power CH3 and CH4 of the amplifier.

* DC-TO-DC SWITCHING MODE POWER SUPPLY:
Provides excellent power output throughout the audio band-width(20Hz to 20kHz). It's soft clipping characteristics ensure superb transient response and musicality.

* FULLY DISCRETE, COMPLEMENTARY OUTPUT CIRCUITRY:

* INDEPENDENT, CONTINUOUSLY ADJUSTABLE GAIN CONTROLS FOR CH1/2 AND CH3/4:

* GOLD-PLATED, SCREW-DOWN POWER AND SPEAKER TERMINALS:

* HIGH PERFORMANCE, LOW NOISE, AUDIOPHILE QUALITY ACTIVE AND PASSIVE COMPONENTS:

* THIRD ORDER(18dB PER OCTAVE) CAPACITIVE/INDUCTIVE POWER SUPPLY INPUT AND OUTPUT FILTERING:

* EXTRA HEAVY DUTY CONSTRUCTION

Çevrimdışı m.volkandemir

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
eline koluna emegıne saglık teşekur ederım ugrastırdık senıde :) peki ses kalıtesi iyimi yanı bu gosterdıgı ozellıklere gore ben pek anlayamadım :) 4 adet  oval kaldırr mı iyi ses verır mı ?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Aslında benimde bu konuda fazla bilgim yok fakat gerçek 35w çıkış veriyordur. Ovalleri seçerken buna dikkat etmen lazım sanıyorum. Düşük alırsan yakar. Yüksek alırsan amfiyi kasar. O yüzden değerlere uygun hareket etmen gerek. Fakat performans konusuna inanki yorum yapamayacağım. Onuda senin test ederek kulaklarınla duyman gerek kardeşim

eline koluna emegıne saglık teşekur ederım ugrastırdık senıde :) peki ses kalıtesi iyimi yanı bu gosterdıgı ozellıklere gore ben pek anlayamadım :) 4 adet  oval kaldırr mı iyi ses verır mı ?

Çevrimdışı m.volkandemir

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Aslında benimde bu konuda fazla bilgim yok fakat gerçek 35w çıkış veriyordur. Ovalleri seçerken buna dikkat etmen lazım sanıyorum. Düşük alırsan yakar. Yüksek alırsan amfiyi kasar. O yüzden değerlere uygun hareket etmen gerek. Fakat performans konusuna inanki yorum yapamayacağım. Onuda senin test ederek kulaklarınla duyman gerek kardeşim

sagolsın : ben bunu en guzelı br ustya taktırıp nasıl oldugunu test etmem gerek :) baska turlu olmuyacak :)

ama yınede konu acık kalsın yardım elı uzatan cıkar belkı :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
ustaya götürmene gerek yok işte bende onu söylüyorum. bağla arabana dene. en kötü 30 TL alacak

Çevrimdışı m.volkandemir

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
haksın kardesım ben onu bır deneyeyım ama ıste mono amfı ve store amfıyı kopru yapmayı bılmıyorum..

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
haksın kardesım ben onu bır deneyeyım ama ıste mono amfı ve store amfıyı kopru yapmayı bılmıyorum..

Tabi hepimiz kardeşiz :) ama detayını bilmem. Baştan söyledim. Köprü nasıl yapılır öğrenmen lazım

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33