yeni dobloda orjinal teyiple ses kalitesini arttırma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustafa2002954

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +4/-0
  • Forum Otomobil
  • Yakıt Tipi: Motorin
Merhabalar,

2 ay önce 2011 model doblo aldım ve her yeni doblo kullanıcısı gibi bende ses sisteminden memnun değilim. Sesi iyileştirmek için arkalara "Pioneer TS-G1022i 190 W 2 Yollu Hoparlör" baslar hariç diğer seslerden memnunum. Şimdi önler için "Jbl Gto-6508c 16cm Companent Hoparlör" aldım henüz takamadım (İstanbulda havalarda soğuk) Araştırmalarımda (forumlar, tesisatçılar) bu yaptığım/yapacağım iyileştirmenin yeterli olmayacağı yönde. Henüz önlere hoparlör takamadım ama benim anlayamadığım ve merak ettiğim soru şu

Neden önlere 16,5cm hoparlor taktığımda bas sesi alamıyorum? Evde sinema sistemim var 13 cm hoparlörle(bufferi bu ölçü, diğer uydu hoparlörler daha küçük) her yeri titretiyor, ayrıca 2011 model polo, corsa, fluance, caddy araçlara bindim ses benim çin yeterli ve o arabalarda internetten öğrendiğim kadarıyla hoparlörler 13-16 cm civarlarında. O arabalarda bu çaplarda ses alınabiliyorda dobloda neden alınamıyor?

Eğer bu sorunun cevabı kapı içi akustik ise, bunu düzeltmek için ne yapılabilir? Bagajımda orada burada extra bir şeyler görmek ve arabanın fonksiyonelliğinden ödün vermek istemiyorum.

Konu hakkında değerli yorumlarınızı ve yardımlarınızı rica ederim.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Mustafa her zaman kaliteli hoparlör ile kaliteli ses duyulmayabilir. Bunun sebebi radyo/teyp'in çıkış değerleri de olabilir. Bence senin tesisatta eksik kalan şey bir Amfi. Eğer bir amfi takarsan, elindeki hoparlörler ile birlikte çok güzel bir sese kavuşmuş olursun. Yüksek bass istiyorsan, kutu bass denilen hoparlör kabinleri var. Bunlarda araçta yer işgal eder. Ama polyester pandizot ile kutu bas olayını daha minimize edebilirsin. Bu konuda da Alican sana destek olacaktır.

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +4/-0
  • Forum Otomobil
Yeni model araçlardaki bas bana yetiyor, eğer amfi ile sorun çözülebilirse araba içerisinde görmeyeceğim bir yere sığacak boyutta bir yere amfi olabilir. Amfilere baktığımda da kafam karıştı, ..kanal, stereo çıkış vb. birde amfi alırsam ben takamam, teyip arkasından bağlatmak gerekiyor ama olabilir.

Ben yüksek seste müzik dinlemiyorum teyibin sesi 40 a kadar çıkıyor ben max 23 ü zor açıyorum, kızım rahatsız oluyor çünkü.Amfinin benim dinlediğim kısık seste basları iyileştirmede bir etkisi olur mu?

Genelde türk halk müziği dinliyorum çok nadir olarak ta diğer hepsini.

Çevrimdışı alis_09

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +134/-2
  • Ad Soyad: Alican Gürcan
  • Marka: Admire 1.3 MPI
  • Model: Accent
  • Model Yılı: 2005
Cam gibi ses almak istiyorsan ilk önce sağlam bir ana ünite lazım mustafa bey. Besleyi iyi olmadığı sürece sen ne kadar kaliteli bir haporler alsanda faydası olmaz. güzel bir teyp ve o aldığınız JBL leri takarsanız sesleri iyi alrısınız diye düsünüyorum
>>>>> Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! <<<<<

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Mustafa, Amfi bass kalitesini artırır. Zaten bass seviyesini amfi'nin üzerinden ayarlamak mümkün. Amfi tesisatı için teybin arkasından ve aküden, direk enerji alman lazım. Motor panelinden kokpite ulaşan bir boşluk bulman lazım. Tek başına baya uğraştıracak bir iş. Ama bir oto elektrikçisinde yaptırırsan onlar hızlı bir şekilde hallederler. Şayet amfi sana çok gelecekse, kaliteli bir oto teyp almanı öneririm. Çıkış kalitesi yüksek cihazlardan. Özellikle Pioneer ve Sony öneririm. Double Din teyplerde sanırım yeni doblolara oluyor. Öyle bir ürüne bak derim. Çıkış gücü en az 4x50W gibi bir ürün sanıyorum kaliteli bir ses için işini görecektir.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Yeni model araçlardaki bas bana yetiyor, eğer amfi ile sorun çözülebilirse araba içerisinde görmeyeceğim bir yere sığacak boyutta bir yere amfi olabilir. Amfilere baktığımda da kafam karıştı, ..kanal, stereo çıkış vb. birde amfi alırsam ben takamam, teyip arkasından bağlatmak gerekiyor ama olabilir.

Ben yüksek seste müzik dinlemiyorum teyibin sesi 40 a kadar çıkıyor ben max 23 ü zor açıyorum, kızım rahatsız oluyor çünkü.Amfinin benim dinlediğim kısık seste basları iyileştirmede bir etkisi olur mu?

Genelde türk halk müziği dinliyorum çok nadir olarak ta diğer hepsini.

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +4/-0
  • Forum Otomobil
Cam gibi ses almak istiyorsan ilk önce sağlam bir ana ünite lazım mustafa bey. Besleyi iyi olmadığı sürece sen ne kadar kaliteli bir haporler alsanda faydası olmaz. güzel bir teyp ve o aldığınız JBL leri takarsanız sesleri iyi alrısınız diye düsünüyorum

Teybi bende değiştirmek istiyorum bu sene kış lastiğini ödeyeceğim, seneye de teyip ve amfi yi öderiz artık

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Hoparlörleri takacağın pandizotuda ekle :D

Teybi bende değiştirmek istiyorum bu sene kış lastiğini ödeyeceğim, seneye de teyip ve amfi yi öderiz artık

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +4/-0
  • Forum Otomobil
Uğur Bey, dedikleriniz bana çok mantıklı geliyor, amfi yi ben bağlayamam be nedenle profesyonel bir destek şart, işçilikte de soyulmamak için teyp i değiştirirken amfi taktırmam gerek.

Peki yeni model arabalar amfi siz nasıl bu kadar kuvvetli bas veriyor?

Pandizotun fazla tutacağını sanmıyorum. Yanılıyor muyum yoksa  :hasta:

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Pandizot fazla tutmaz. Sanmıyorum. Alican ile konuşursunuz o işi.

Yeni araçların bir kısmında dahili amfi olanlar var. Tabi amfisizler de var.

Uğur Bey, dedikleriniz bana çok mantıklı geliyor, amfi yi ben bağlayamam be nedenle profesyonel bir destek şart, işçilikte de soyulmamak için teyp i değiştirirken amfi taktırmam gerek.

Peki yeni model arabalar amfi siz nasıl bu kadar kuvvetli bas veriyor?

Pandizotun fazla tutacağını sanmıyorum. Yanılıyor muyum yoksa  :hasta:

Çevrimdışı alis_09

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +134/-2
ortalama 130 - 150 tl civarı tutar kargosu hariç

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bizim halaoğlunun bmw sine sorduk Ankara'da. O da hazır yani özel imalat'ta değil. Adam 200 dedi ve 180 TL den 1 kuruş aşağı düşmedi!  :kızgınım: 6 yıl önce tanışıyor olsaydık, sana yaptırırdık  :kızgınım: :kızgınım:

ortalama 130 - 150 tl civarı tutar kargosu hariç

Çevrimdışı alis_09

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +134/-2
abi çok yüksel fiyatlar istiyorlar dediğin gibi buradada öye 150 - 200 tlden aşağı yok

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Tahmin ediyorum şimdi sorsam 300 den aşağı yoktur. Ama tabi Mustafa bey soruştursun polyestercilerden fiyatları. Böyle özel döküm için ne istiyorlar...

abi çok yüksel fiyatlar istiyorlar dediğin gibi buradada öye 150 - 200 tlden aşağı yok

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +4/-0
  • Forum Otomobil
Tahmin ediyorum şimdi sorsam 300 den aşağı yoktur. Ama tabi Mustafa bey soruştursun polyestercilerden fiyatları. Böyle özel döküm için ne istiyorlar...

Hamama giren terler rakamlar bu ise yapacak bir şey yok vereceğiz, ben yuvanın fotoyu atayım da oluruna bir bakalım.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
130-150 arası tutar dedi Alican. Benim yazdığım rakamlar, normal dükkan fiyatları. Alican bu işi kendi imkanlarıyla garajında yapıyor ;)

Hamama giren terler rakamlar bu ise yapacak bir şey yok vereceğiz, ben yuvanın fotoyu atayım da oluruna bir bakalım.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33