Focus 3 1.6 tdci yakit tuketimi hk

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nyuksek42

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: nebi yuksek
  • Marka: ford focus 3 style
  • Model: style
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Foxus 3 tdci style arabam 1 depo full mazotla 53 lt. Gostergede sehirici 6.9 gosteriyor fakat 530 km de kirmizi isik yandi canim sıkıldı.bunda yakit durumu nu yorumlarsaniz sevinirim.

Arac 2300 km de

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

Çevrimdışı D@rk34

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +62/-2
  • Ad Soyad: Tansu
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent
  • Model Yılı: 2006
Kullanım tarzınız nasıl yakıt tüketiminde kullanım tarzı çok önemlidir.eğer yoğun trafikte sakin kullandıysanız yada normal trafikte sert ani hızlanmalarla kullandıysanız normal ama normal trafikte sakin kullanımda fazla gibime geldi tabi emsallerine de bakmak lazım gerçi daha yeni kırmızı ışık yanmış yani içinde en azından bi 6 7 lt mazot daha vardır bunlarında göz önünde bulundurulup ölçülmesi lazım aslında en sağlıklı ölçüm deponun pompa atana kadar fullenip biraz yol yaptıktan sonra tekrar aynı şekilde fullenmesiyle olan ölçümdür.
Diğer yandan bakarsak aracın km side daha yeni pek sanmıyorum ama belki onunda etkisi olabilir ki bu bence çok düşük bir ihtimal.Daha bilgili arkadaşlarda yardımcı olacaklardır aracın yakıtını en güzel uzun yolda anlarsınız çünki şehir içinde her türlü etmen fark yaratır :)

 Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap aracılığı ile gönderildi 
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı nyuksek42

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
Teşekkür ederim kardesim guzel yorumlarin icin izmir ici normal kullanim yaptim.2 sefer otobanda yaklasik gidis donus 160 km hiz denemesi yaptim ortalama hiz 160 km icin 205 e kadar cikabildim yol ancak bukadarina musade etti.bu yakiti artirdi galiba.

Çevrimdışı nyuksek42

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
Birde ford eco mode da yapraklarin hepsi dolu iken otoban denemesinden sonra hiz tarafının iki yapragi bosaliyor.

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
yüksek hızlarda aracın rüzgar direnci vs. artacağından araç çok fazla yakıyor.daha doğrusu hızlandıkça yakıt artar..205 KM hızlara çıktım derseniz yakıtı içer derim bende size...en güzel yakıt ölçümü şudur... Benzinliğe gider yakıtı pompa atana kadar doldurursunuz, sonra km sayacını sıfırlarsınız, yakıt çeyrek depoya gelene kadar standar kullanım yapıp tekrar istasyona gidip pompa atana kadar fullersiniz..sonrada aldığınız yakıtı yaptığınız km ye böldüğünüzde yakıt tüketim değeriniz ortaya çıkmış olur.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Nebi abi, moralini bozma. Ford'un yeni nesil araçlarında malesef birçok insan yakıttan şikayetçi. Fabrika verileri ile araç tüketimi uyuşmuyor diyor tanıdıklarım. Ah bilgisayar kullanmayı bilsede foruma üye olsa. Senden kıymetli olmasın bir abimiz var. O da Cmax kullanıyor. Yorumu şu, lıkır lıkır yakıt tüketiyor diyor.

Normalde 53 litre depo - 6,9lt/100km = 770 km. gitmesi gereken araç 530 km menzil yapıyor. Tansu'nun söylediği gibi depoda 5-7 litre daha mazot olsa. Bu hesaba göre +100 km daha yol kat etmesi gerek. Geriye kalan 140 km yol kayıp. Diyelim ki aracı sıkıştırdınız, -40 km'de öyle gitti diyelim. 100 km yine eksik.

Tabi yol bilgisayarınada itimat etmemek lazım. Belkide ölçümlerde hata vardır.

Hadime değil ama size tavsiyem; aracı şehir içinde kullanmaya başlamadan önce en az 1-2 dakika çalıştırarak rolantide yağlamayı ve ısıtma işlemini yapınız. Erken ve yüksek devirlerde vites değişiminden kaçınınız. Fabrika verileri yanlış bilmiyorsam 70-90km ler arası yakıt tüketimine göre hesaplanıyor. Bence gerekli olmadıkça 90km ile 100km arasında kullanmanızı öneririm. Yakıt bittiğinde deneme yapın Nebi abi. İnşallah düzelir. Yakıt altın gibi pahalı. Onuda Ford'a içirmeyelim.

Çevrimdışı Arda Çeliktenli

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +29/-0
  • Forum Otomobil
    • FORUMOTOMOBİL
  • Ad Soyad: Arda Çeliktenli
  • Marka: Opel
  • Model: Corsa Swing
  • Model Yılı: 2000
  • Yakıt Tipi: Benzin
abi fordun 2010 dan sonraki araçlarında kim anlatıyorsa çok yakıyor diyor. gülü seven dikenine katlanır. benim yorumum bu
OPEL ''Wir Leben Autos''

Çevrimdışı nyuksek42

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
Arkadaşlar yorumlarinuz icin hepinize çok teşekkür ediyorum sagolun varolun.Bugun gostergeleri sifirlayip max hiz110 km yaptim su anda gun sonu 4.9 lt/100 gosterdi.Ayrica sunuda belirteyim Izmirin araclar icin dezavantaji hep rampa cikiyoruz benim ev tepede bu fazla yakit hiz denemedinden kaynaklandi simdi daha iyi anlıyorum.

Çevrimdışı nyuksek42

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
abi benim dayımda aynı araçtan var oda senin dediğin gibi çok yakıyor diyor yanlız çok basınca yakıyormuş bence yakıt ölçümü yapacaksan 100-110km hızınüzerine çıkma şayet buhızın üzerine çıkarsa yakıt değerlerin çok değişir birde sen hız denemesi yapmışsın hiç canını sıkma sen hız denemesi yapmadan dene derim  ;)
Tsk ederim kardesim.

Çevrimdışı nyuksek42

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
yüksek hızlarda aracın rüzgar direnci vs. artacağından araç çok fazla yakıyor.daha doğrusu hızlandıkça yakıt artar..205 KM hızlara çıktım derseniz yakıtı içer derim bende size...en güzel yakıt ölçümü şudur... Benzinliğe gider yakıtı pompa atana kadar doldurursunuz, sonra km sayacını sıfırlarsınız, yakıt çeyrek depoya gelene kadar standar kullanım yapıp tekrar istasyona gidip pompa atana kadar fullersiniz..sonrada aldığınız yakıtı yaptığınız km ye böldüğünüzde yakıt tüketim değeriniz ortaya çıkmış olur.
Teşekkürler kardeşim.

Çevrimdışı D@rk34

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +62/-2
  • Ad Soyad: Tansu
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent
  • Model Yılı: 2006

Arkadaşlar yorumlarinuz icin hepinize çok teşekkür ediyorum sagolun varolun.Bugun gostergeleri sifirlayip max hiz110 km yaptim su anda gun sonu 4.9 lt/100 gosterdi.Ayrica sunuda belirteyim Izmirin araclar icin dezavantaji hep rampa cikiyoruz benim ev tepede bu fazla yakit hiz denemedinden kaynaklandi simdi daha iyi anlıyorum.

Moralinizin düzelmesine sevindim İzmir çok sevdiğim bir yer ama dediğiniz gibi rampası çok :)

 Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap aracılığı ile gönderildi 

Çevrimdışı nyuksek42

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
Nebi abi, moralini bozma. Ford'un yeni nesil araçlarında malesef birçok insan yakıttan şikayetçi. Fabrika verileri ile araç tüketimi uyuşmuyor diyor tanıdıklarım. Ah bilgisayar kullanmayı bilsede foruma üye olsa. Senden kıymetli olmasın bir abimiz var. O da Cmax kullanıyor. Yorumu şu, lıkır lıkır yakıt tüketiyor diyor.

Normalde 53 litre depo - 6,9lt/100km = 770 km. gitmesi gereken araç 530 km menzil yapıyor. Tansu'nun söylediği gibi depoda 5-7 litre daha mazot olsa. Bu hesaba göre +100 km daha yol kat etmesi gerek. Geriye kalan 140 km yol kayıp. Diyelim ki aracı sıkıştırdınız, -40 km'de öyle gitti diyelim. 100 km yine eksik.

Hadime değil ama size tavsiyem; aracı şehir içinde kullanmaya başlamadan önce en az 1-2 dakika çalıştırarak rolantide yağlamayı ve ısıtma işlemini yapınız. Erken ve yüksek devirlerde vites değişiminden kaçınınız. Fabrika verileri yanlış bilmiyorsam 70-90km ler arası yakıt tüketimine göre hesaplanıyor. Bence gerekli olmadıkça 90km ile 100km arasında kullanmanızı öneririm. Yakıt bittiğinde deneme yapın Nebi abi. İnşallah düzelir. Yakıt altın gibi pahalı. Onuda Ford'a içirmeyelim.
Kardeşim ilgin için cok tesekkur ederim.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Rica ederim abi ne demek :)

Kardeşim ilgin için cok tesekkur ederim.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33