Trafik kurallarına uyalım! (Öneriler)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Bu konu trafikte araç kullanan ve yaya olan herkesi ilgilendiriyor. Asgari dikkat edilmesi önemlidir.

Ben kendimce fikirlerimi paylaşacağım, sizlerden de daha yaşanır bir trafik hayatı için kişisel düşüncelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. Kalıplaşmış söylemler dışında "Şu hareketi trafikte yapmayın yada şu hareket daha iyi olur" gibi alternatifler üretelim.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
* Trafiğe çıkıldığında arabanızın kısa farlarını mutlaka açık tutun. (Fark edilmeniz kolaylaşır)
* Kontrolsüz kavşaklarda, ana caddeye yaklaşırken (20mt kala olabilir) kısa korna çalın. (Diğer sürücünün refleksini artırır)
* Ana yolda seyrederken, tali yol bağlantılarına yakın ve fazla sür'atli seyretmeyin. Tali yoldan aniden başka bir araç çıkabilmesi ihtimali yüksektir.
* Karşıdan karşıya geçmeye çalışan yaya bir çocuk gördüğünüzde, mutlaka hızınızı düşürün ve mümkünse geçmesine izin verin.
* Trafikte seyrederken, yola fırlayan bir top, yada oyuncak benzeri bir şey gördüğünüzde mutlaka hızınızı düşürün. Top veya oyuncağın peşinden düşünmeden koşan bir çocuk mutlaka gelecektir. (!) Aracınızı durdurabilecek hıza düşürün (!)
* Yol ağızlarında, tali yol bağlantı ağızlarında kesinlikle yolcu indirmeyin. Hem yolcu hemde aracınız için tehlikeli olacaktır.
* Aracınızın camından, kağıt, çöp yada buna benzer materyalleri savurmayın. Aracınızda bir çöp poşeti her zaman bulunsun. Atacağınız bu materyaller, arkadan gelen sürücünün dikkatinin dağılmasına ve kaza yapmasına sebep olabilir.
* Takip mesafesini durabileceğiniz kadar ayarlayın. Önünüzde seyreden aracın ne zaman frene basacağını bilemezsiniz.
* Uzun yolda seyrederken, 25-30 mt önünüze değil, görüş mesafesinin elverdiğince uzağı da gözlemleyin! Sizin önünüzdeki araçların birden bire yavaşlaması ve hatta ani fren yapması sonucunda zincirleme kazaya karışmanızı engeller.
* Trafikte kimseyle zıtlaşmayın. Mülayim olun. Karşınızdaki sürücünün ruh halini bilemezsiniz. Çok farklı sert bir tavırla karşılaşacağınız ihtimalinin %99 olduğunu hesaplayın.

Evet arkadaşlar, şimdilik aklıma gelenler bunlar. İlavelerinizi bekliyorum.
Lütfen bu önerileri dikkate alınız.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Çevrimdışı KaNKi

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +7/-0
  • www.ankaramodifiye.com
  • Marka: Opel Corsa GSİ
  • Model: Farklı marka kullanıyorum
  • Model Yılı: 97
  • Yakıt Tipi: Benzin
bence insanlar gidecekleri şeridi belirlemeli her şeyden önce. bizim insanımız sol şeride geçip 30 40 la gidebiliyor. en nefret ettiğim olay bu :D
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı ilhan T.

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +26/-8
  • Ad Soyad: İLHAN TAŞKO
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent
  • Model Yılı: 2001
Başka öneri yok mu? :)

Var Uğur Abi Olmazmı Başka Öneri Benim Önerim'de Şu;

Pazar Günü Sabah Sporu Olsun Diye Bisiklete Binip Gezmeye Dolaşmaya Çıkmayın yoksa Uğur Abin Yazdığı Bu Kurallaya Uymayan Bir Sürücü'nün Araba'sının Altında Kababilirsiniz :) Bknz; BeN :-5

Çevrimdışı Quest03

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Hyundai
Kırmızı ışıkta beklerken yeşil yandığında seri bir şekilde hareket edilmesi özellikle kısa süreli geçişlerde çok önem arzediyor. Bazı rahat tiplerin sohbetten ya da derin hülyalara dalmalarından dolayı trafik akışını aksatması bence bir problem... ;)
Eğri ağacın doğru gölgesi olmaz...

Çevrimdışı Quest03

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Hyundai
Başka öneri yok mu? :)

Var Uğur Abi Olmazmı Başka Öneri Benim Önerim'de Şu;

Pazar Günü Sabah Sporu Olsun Diye Bisiklete Binip Gezmeye Dolaşmaya Çıkmayın yoksa Uğur Abin Yazdığı Bu Kurallaya Uymayan Bir Sürücü'nün Araba'sının Altında Kababilirsiniz :) Bknz; BeN :-5

Senin hayatın spor zaten İlhan. Hem ne diye bisikletinle memleketimin güzide insanlarının arabalarına çarpıyorsun. Çok ayıp çook... ;)

Çevrimdışı ilhan T.

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +26/-8
  • Ad Soyad: İLHAN TAŞKO
  • Marka: Hyundai
  • Model Yılı: 2001
Evet Abi Çok Ayıp Ettim Bak Hiç Farkında Değildim :)

Çevrimdışı perfect5706

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +7/-1
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: samet
  • Model Yılı: 2oo3
Kırmızı ışıkta beklerken yeşil yandığında seri bir şekilde hareket edilmesi özellikle kısa süreli geçişlerde çok önem arzediyor. Bazı rahat tiplerin sohbetten ya da derin hülyalara dalmalarından dolayı trafik akışını aksatması bence bir problem... ;)

Abi bende katılıyorum seri bi sekilde hareket etmelerinide bu seferde Yan yoldan gelen adamda sarıda geciyor olumsuz seyler yasanıyor . Mesala ben yasadım .

Çevrimdışı Quest03

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Hyundai

Abi bende katılıyorum seri bi sekilde hareket etmelerinide bu seferde Yan yoldan gelen adamda sarıda geciyor olumsuz seyler yasanıyor . Mesala ben yasadım .

Haklısın, en öndekiler tabi ki ihtiyatlı hareket etmeli ancak ben daha çok öndekiler hareket ettiği halde ağırdan alanlara kızıyorum...

Çevrimdışı Quest03

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Hyundai
Var cidden öle agırdan alanlar özellikler dolmuscular :) bu arada babamda dolmuscudur  :D

Amanıın iyi ki söyledin bak, pot kırmayalım da sonra. :o Genelde taksi ve dolmuşçulara salvolar gırla gider forumlarda. Bizim ailede de taksiciler var gerçi de...

Çevrimdışı Lady Getz

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +4/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: Cecilia Araya Rubilar
  • Model: Getz
  • Model Yılı: 2007
  • Yakıt Tipi: Benzin
aportando al tema.

una conducta muy recurrente, por lo menos entre los conductores chilenos, es no señalizar las maniobras con las luces de advertencia.

En muy importante advertir al conductor que viene detras (yo lo hago a una distancia no menor a 50 metros), que realizaremos una maniobra de cambiarnos de pista o virar en una esquina y que nos hará reducir la velocidad.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
I was very angry drivers do not signal before making the return

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33