Polyester döküm hakkında yardım...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cinemamus

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: kemal eriş
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Merhabalar. Arkadaşlar ilk polyester döküm deneyimi biraz hüsran oldu.  Öncelikle elimde camelyaf resin diye gecen döküm tipi sıvı polyester,mek peroksit,kobalt ve renk vermesi için polipigment var. ben mek ve kobaltı direk karıştırdım ve ısınarak kola gibi köpürme sesi çıkardı duman attı falan. Daha sonra bunu polyestere karıştırdım.haliyle donma olmadı. Özene bezene yaptığım kalıbımıda mahvetmiş oldu. İdeal oran hakkında bilgi verebilecek deneyimli arkadaşlar varsa eğer çok iyi olur. Birde bu silikon kalıbımı nasıl zarar vermeden temizlerim ben bu larışımdan?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Likit polyester döküm ile ilgili orantılar aşağıdaki linkte anlatılmıştır. Kullandığın malzemenin tazeliğide önemlidir. Saklama koşulları ve nereden aldığında etki eder. Ben sıvı polyester dökümü bizzat denedim ve yaptım. Aşağıdaki linktede nasıl yapıldığı yazılı. Yardımı olacağını düşünüyorum fakat cam elyaf için sana en iyi desteği alican kardeşim verecektir.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Merhabalar. Arkadaşlar ilk polyester döküm deneyimi biraz hüsran oldu.  Öncelikle elimde camelyaf resin diye gecen döküm tipi sıvı polyester,mek peroksit,kobalt ve renk vermesi için polipigment var. ben mek ve kobaltı direk karıştırdım ve ısınarak kola gibi köpürme sesi çıkardı duman attı falan. Daha sonra bunu polyestere karıştırdım.haliyle donma olmadı. Özene bezene yaptığım kalıbımıda mahvetmiş oldu. İdeal oran hakkında bilgi verebilecek deneyimli arkadaşlar varsa eğer çok iyi olur. Birde bu silikon kalıbımı nasıl zarar vermeden temizlerim ben bu larışımdan?

Çevrimdışı cinemamus

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
İlk denemeyi yaptım.350 gram polyestere önce 3 gr kadar kobalt ekleyip 15-20 dk karıştırdım. Ayrı bi kaba 7.5 gr mek peroksit koyup üstüne polyester kobalt karışımını ilave edip polipigment boya ekleyerek 5-6 dk karıştırım. buraya kadar sorun yoktu döktüm ama sonuna doğru pıhtılaşıp kaldı,dökerken dondu. mek oranını biraz aşağı çekersem bir sonraki dökümde düzelir sanırım.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
kobalt fazla geliyor olabilir, birde karistirma islemini hizli yap. Matkapla karistir mesela, ama karistirma suresini uzatma. Karisim bu beklemeden donuyor olabilir.

Çevrimdışı cinemamus

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Teşekkürler. Kalıbı sabah çıkardım, aşağı kısımlar muazzam şekilde çıktı. Bugün ikisinin oranını azaltıp tekrar deneyeceğim inşallah ideal oranıda bulmuş olurum

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Hızlı ve çok karışım önemli. Eğer döküm yapacağın malzeme 5 litreden fazla ise aşağıdaki ürünü kullanmanı tavsiye ederim. Çünkü karışımı yaptıktan sonra hızlı şekilde tepkimeye başlıyor. Karışım yaptığın kapta önemli. Metal kap kullanmaya çalış. Çünkü plastik veya pvc kaplar kobalt ile karşılaşınca kimyası bozuluyor ve ana malzemeye karışmaya başlıyor.

Birde senden ricam, forumun tanışma bölümünde kısaca kendini tanıtabilirsen memnun olurum Kemal. Ayrıca yaptığın işlemide fotoğraflarsan forumda paylaşırsın bizde görmüş oluruz. ;)

İşte matkap ucu karıştırma başlığı

Teşekkürler. Kalıbı sabah çıkardım, aşağı kısımlar muazzam şekilde çıktı. Bugün ikisinin oranını azaltıp tekrar deneyeceğim inşallah ideal oranıda bulmuş olurum

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33