Dizel (88Hp) Getz yakıt tüketim verileri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugur_bek

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +7/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ugur bekcibasi
  • Marka: hyundai
  • Model: getz
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
Araç sıfır alındı fakat 19500 km değerinden sonra yakıt kayıtları tutulmaya başladı. Kaydı iphone üzerinde "Road Trip" programı ile tutmaktayım. Resimlerde bu program açıkkenki ekran alıntılarıdır.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Kısaca özetleme gerekirse;

Araç haftada bir gün uzun yol (Muğla-Isparta gidiş geliş) yapmakta, diğer günlerde hafta içi ev-iş arası 7 km, haftasonuda alış verişe gidiş geliş için kullanılıyor. Tabi bayramlarda, tatillerde 150km ve 700km uzaklıktaki ailelerimize gitmekteyiz. Aracın kullanıldığı yerler trafiğin az olduğu yerler. Gerek Muğla merkez, gereksede Isparta Merkez büyük şehirlere göre oldukça az trafik yoğunluğuna sahip. Bu kullanım şartlarında 5,5 lt/100km ortalama yakıt tüketmektedir. Benim kullanım tarzım seri hızlanıp, sabit hızla devam etmek şeklinde. Eşimde benzeri kullanıyor fakat sanıyorum benden yarım litre daha fazla yaktırabiliyor araca  :)

2011 yılı eylül ayından beri yakıtların değişimini ikinci resimde görebiliriniz. Şu an POCELL 1000 Oktan tarifesi sayesinde yakıtı 15 kuruş/lt indirimli almaktayım. Petrol ofisinin Promax dizel ürünü 4,39 tl/lt normalde ben kartımdaki indirim sayesinde 4,24 tl/lt fiyattan almaktayım. 50000 kilometre süresine kadar Shell Fuel Save dizel kullanıyordum. Aralarında fark yok. Hatta araştırırsanız ikiside aynı yakıt  :D

Genel söylentinin aksine mevcut durumda 23 kuruş/km yakıt tüketimi var ki bence oldukça yeterli. Tabi birde acı gerçekler var. Güncel 1,6 lpg tam uyumlu araçlar daha az yakmakta  :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Güzel paylaşım. Bilgilendirme için teşekkürler Bektaş.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Adem

POCELL GSM Operatörü  :düşünüyor:

Verileri tuttuğu program Road Trip'miş.  :utanmak:

Birde araç dizel... Yani Motorin yakıt kullanır.  :-X

Süper bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık bu pocell olayı güzelmiş peki lpg'yi indirimli alabilirmiyiz?

Çevrimdışı ugur_bek

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +7/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ugur bekcibasi
  • Marka: hyundai
  • Model: getz
  • Model Yılı: 2011

Genel şartlarda "İndirim, akaryakıt veya LPG alımında geçerlidir." ibaresi bulunmakta  :) Avea altyapısında zaten POCELL. İsterseniz detaylı olarak nasıl POCELL'e geçersinizin bilgisini verebilirim ama reklam gibi olur  :D

Hatta siz Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap linkini inceleyin ve avea kullanıyorsanız geçin  :) Ben Vodafone operatöründen geçtim 3g'nin şarjı fazla tüketmesi ve internetteki yavaşlık gibi sebeplerle memnun değilim. Ama bir sene beraberiz napalım.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Hayırlı olsun. Adem'da Avea Kullanıyor :) POCELL'i program sanmış olabilir.

Genel şartlarda "İndirim, akaryakıt veya LPG alımında geçerlidir." ibaresi bulunmakta  :) Avea altyapısında zaten POCELL. İsterseniz detaylı olarak nasıl POCELL'e geçersinizin bilgisini verebilirim ama reklam gibi olur  :D

Hatta siz Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap linkini inceleyin ve avea kullanıyorsanız geçin  :) Ben Vodafone operatöründen geçtim 3g'nin şarjı fazla tüketmesi ve internetteki yavaşlık gibi sebeplerle memnun değilim. Ama bir sene beraberiz napalım.

Çevrimdışı D@rk34

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +62/-2
  • Ad Soyad: Tansu
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent
  • Model Yılı: 2006
çok güzel bir açıklama olmuş teşekkürler.Hemen telefonuma kullandığınız programı indirdim fakat çok karışık geldi birde ben  yakıta çok taktığım zaman ayağımda kasılmalar oluyor  ağrı yapıyor rahat kullanamıyorum.  :) Onun için hiç ilgilenmemekten yanayım sonuçta öyle yada böyle bitince alıyoruz :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bence yanlış yapıyorsun. Eğer fazla yakıt tükettiğini tespit ediyorsan, çarelerine bakma çalışmalısın. Fazla tüketime sebep olan ne varsa kontrol ettir derim. Eğer yakıtı düşüremiyorsan elden çıkarmaya bak aracı. İyi kötü bir şekilde daha az yakıt tüketen bir araç bulmaya çalış. Devir ekonomi devri.

çok güzel bir açıklama olmuş teşekkürler.Hemen telefonuma kullandığınız programı indirdim fakat çok karışık geldi birde ben  yakıta çok taktığım zaman ayağımda kasılmalar oluyor  ağrı yapıyor rahat kullanamıyorum.  :) Onun için hiç ilgilenmemekten yanayım sonuçta öyle yada böyle bitince alıyoruz :)

Çevrimdışı D@rk34

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +62/-2
  • Ad Soyad: Tansu
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent
  • Model Yılı: 2006
Bence yanlış yapıyorsun. Eğer fazla yakıt tükettiğini tespit ediyorsan, çarelerine bakma çalışmalısın. Fazla tüketime sebep olan ne varsa kontrol ettir derim. Eğer yakıtı düşüremiyorsan elden çıkarmaya bak aracı. İyi kötü bir şekilde daha az yakıt tüketen bir araç bulmaya çalış. Devir ekonomi devri.

Orası öyle Abi ben sadece sürekli yapmıyorum böyle bir uzun yola flan çıktığımda kontrol ediyorum birde bu kadar detaylı değilde yakıt aldığımda km ye bakıyorum.Yani bu kadar detaylı incelemiyorum :) ilk aldığımda çok detaylı inceliyordum hatta 0.1 litre düşüriyim diye baya zorluyordum kendimi :) pedala basmakla basmamak arasında ama  artık o kadar uğraşmıyorum demek istediğim o yani :) yoksa dediğin doğru kontrol etmekte fayda var.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Hımmm. Bende geçerdim ama Vodafone ile taahüt devam ediyor. Daha başlayalı birkaç ay oldu. Bitince bakarım bende.

Program sanmadım abi sırf bu indirim için avea'ya geçerim abi sıkıntı değil
Hayırlı olsun. Adem'da Avea Kullanıyor :) POCELL'i program sanmış olabilir.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33