Adil Kullanım Kotası Uyarısı - TTNET

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Limitsiz internet al... Zırt diye bu ileti gelsin... Böyle adalet olmaz olsun...

Çevrimdışı atlantis

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +10/-4
    • Truva Linux
  • Ad Soyad: Onur Özdemir
  • Marka: Honda
  • Model: Jazz
  • Model Yılı: 2003
Yapacak bir şey yok. En azından eskisi gibi 1 mb e düşürmüyorlar.
Truva Linux - Türkiye'nin Linux Dağıtımı
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Dünya'nın başka ülkelerinde bu uygulama nasıl? Onu çok merak ediyorum Onur. Bilgin var mı?

Yapacak bir şey yok. En azından eskisi gibi 1 mb e düşürmüyorlar.

Çevrimdışı atlantis

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +10/-4
    • Truva Linux
  • Ad Soyad: Onur Özdemir
  • Marka: Honda
  • Model: Jazz
  • Model Yılı: 2003
Dünya bizim değil. Çok bilgim yok ama millet yıllar önce bizim şu anda kullandığımız kapasiteleri kullanıyordu. Biz çok gerideyiz.

Oksitlenmiş kablo muhabbetlerimi hatırlarsınız. Aylarca çektirdi.
Truva Linux - Türkiye'nin Linux Dağıtımı

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
evet haklısın, biz hala ADSL kullanıyoruz... Yurt dışında DSL PLUS kullanıyor insanlar... Fiber'i saymıyorum bile. Onların internetine 7200rpm bile yetişemiyor... Biz sürünüyoruz...

Dünya bizim değil. Çok bilgim yok ama millet yıllar önce bizim şu anda kullandığımız kapasiteleri kullanıyordu. Biz çok gerideyiz.

Oksitlenmiş kablo muhabbetlerimi hatırlarsınız. Aylarca çektirdi.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
bunları okuyun ama bana ilk kez oldu. Günlük 50GB'tı anlarım kısıtlama yapılsın ama Aylık 50GB çok düşük be... Netlimitsiz aldığıma pişman ettiler beni.

TTNet sayfasından alıntıdır.

Adil kullanım uygulaması nedir?
Adil kullanım uygulaması, şebeke kaynaklarının tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet alabilmesine imkan sağlamak için devreye alınan bir uygulamadır.
Neden adil kullanım uygulanmaktadır?
Şebeke kaynaklarının en verimli şekilde kullanılmasına ve bu sayede abonelerin internet deneyimlerini en iyi şekilde yaşamalarına imkan tanımak için tasarlanmıştır. Adil kullanım uygulaması, tüm abonelerin interneti kullanmaları durumunda şebeke üzerindeki yoğunluğun dengelenmesi amacıyla uygulanmaktadır.
Adil kullanım uygulamasının içeriği nedir?
ADSL (NET Paketler) ve ULTRANET (16 Mbps'e Kadar) Paketleri için;
Ay içerisindeki veri kullanımı (download) adil kullanım noktasını (NET4, NET6, NET12, ULTRANET5 Paketleri için 25 GB'yi, NETLİMİTSİZ ve ULTRANET LİMİTSİZ Paketi için 50GB'yi) aştığında kullanım hızı 3 Mbps olacak şekilde düşürülecektir. Takip eden aya girildiğinde, internet hizmetinden mevcut erişim hızıyla tekrar yararlanılabilecektir. Bulunulan ay içinde belirtilen adil kullanım noktasının aşılmaması durumunda erişim hızında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.
TTNET HİPERNET Paketleri için;
Ay içerisindeki veri kullanımı (download) adil kullanım noktasını (TTNET HİPERNET Paketleri 32 Mbps 10 GB ve Limitsiz için 50 GB'yi, TTNET HİPERNET Paketleri 50 Mbps 15 GB ve Limitsiz için 100 GB'yi, TTNET HİPERNET Paketleri 100 Mbps 20 GB ve Limitsiz için 100 GB'yi) aştığında kullanım hızı 3 Mbps olacak şekilde düşürülecektir.Takip eden aya girildiğinde, internet hizmetinden mevcut erişim hızıyla tekrar yararlanılabilecektir. Bulunulan ay içinde belirtilen adil kullanım noktasının aşılmaması durumunda erişim hızında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.
TTNET FİBERNET Paketleri için;
Ay içerisindeki veri kullanımı (download) adil kullanım noktasını (TTNET FİBERNET4, TTNET FİBERNET6, TTNET FİBERNET12 25 GB'yi; TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (20 Mbps’ye kadar) için 75 GB'yi; FİBERNET LİMİTSİZ (35 Mbps'ye kadar) için 100 GB’yi; TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (50 Mbps’ye kadar) ve TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (100 Mbps’ye kadar) için 200 GB'yi) aştığında kullanım hızı 3 Mbps olacak şekilde düşürülecektir. Takip eden aya girildiğinde, internet hizmetinden mevcut erişim hızıyla tekrar yararlanılabilecektir. Bulunulan ay içinde belirtilen adil kullanım noktasının aşılmaması durumunda erişim hızında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.
Adil kullanım noktası aşıldığında ne olur?
NET4, NET6, NET12 NETLİMİTSİZ; NETLİMİTSİZ ve ULTRANET(16 Mbps'e kadar), NETLİMİTSİZ, TTNET HİPERNET Paketleri 32 Mbps 10 GB ve Limitsiz, HİPERNET Paketleri 50 Mbps 15 GB ve Limitsiz, TTNET HİPERNET Paketleri 100 Mbps 20 GB ve Limitsiz için kullanım hızı 3 Mbps olacak şekilde düşürülecektir.
TTNET FİBERNET4, TTNET FİBERNET6, TTNET FİBERNET12, TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (20 Mbps'ye kadar), TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (35 Mbps'ye kadar), TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (50 Mbps'ye kadar) ve TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (100 Mbps'ye kadar) Paketleri için internet kullanım hızı 3 Mbps olacak şekilde düşürülecektir.
Takip eden aya girildiğinde, internet hizmetinden mevcut erişim hızıyla tekrar yararlanılabilecektir. Bulunulan ay içinde belirtilen adil kullanım noktasının aşılmaması durumunda erişim hızında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.
Adil kullanım uygulaması sonrasında bağlantı hızı ne zaman artırılacaktır?
Her yeni aya girildiğinde, adil kullanım uygulaması öncesi hattın desteklediği hız tekrar sağlanacaktır.
Her ay adil kullanım uygulaması sonucunda hızımda düşüş mü olacak?
Adil kullanım uygulaması, o ay içinde belirtilen download miktarının aşılması durumunda uygulanır. O ay içinde bu miktarın aşılmaması durumunda erişim hızınızda herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

abi sana 50 gb veriyorlar eğer geçersen internet hızın düşüyor bende öyle oluyor  :kızgınım: :kızgınım: :kızgınım:  60 tl diye aldık her ay 75 geliyor  :kızgınım: :kızgınım: :iblis: :iblis:

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
Kaptan sen çağın gerisinde isen biz ne yapalım :D Adamlar aylık 50GB ı zor sağlıyor sen 1.5 TB istiyorsun... Nerde o yoğurdun bolluğu :D Bende 25 GB adil kullanım... Yükseltme gereği hiç duymadım :D Çünkü bu şekilde en fazla 2 gün dayanıyor bana (genelde ilk günün akşamında biter)... 50 olsa 4 gün(aslında 2 gün :D) dayanacak... O yüzden boşa para ödemek yerine şimdilik 3 Mbps'nin keyfine bakıyorum.. İlerde maddi durumum el verirse AKK'sız net alırım... Ama şuan mümkün değil ne yazık ki...

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
:) isme bak... isminde meymenet yok uygulamanın...

Kaptan sen çağın gerisinde isen biz ne yapalım :D Adamlar aylık 50GB ı zor sağlıyor sen 1.5 TB istiyorsun... Nerde o yoğurdun bolluğu :D Bende 25 GB adil kullanım... Yükseltme gereği hiç duymadım :D Çünkü bu şekilde en fazla 2 gün dayanıyor bana (genelde ilk günün akşamında biter)... 50 olsa 4 gün(aslında 2 gün :D) dayanacak... O yüzden boşa para ödemek yerine şimdilik 3 Mbps'nin keyfine bakıyorum.. İlerde maddi durumum el verirse AKK'sız net alırım... Ama şuan mümkün değil ne yazık ki...

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
:D

:) isme bak... isminde meymenet yok uygulamanın...

Çevrimdışı mcinar

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +52/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mustafa ÇİNAR
  • Marka: Citroen
  • Model: C-Elysee
  • Model Yılı: 2014
bu uyarıdan banada geldi ancak kontrol ettiğimde daha 6.281.462.606  (5,85 GB) kullanım görünüyor. bunda bi terslik yok mu ?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Mustafa birşey söyleyeyimmi benim kurduğum bir sayaç var. Ondada 18 GB yazıyor. Yanlış yapmıştır program diye düşündüm ama için içinde bir bit yeniği var...

bu uyarıdan banada geldi ancak kontrol ettiğimde daha 6.281.462.606  (5,85 GB) kullanım görünüyor. bunda bi terslik yok mu ?

Çevrimdışı mcinar

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +52/-0
  • Forum Otomobil
daha altıncı gün doğru düzgün film bile izlemedim. geçen aylara baktım en fazla 22 gb kullanmışım ki kaç tane film izledim.. akşam müşteri hizmetlerini aramak lazım..

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Haklısın. Aramak lazım bu nedir arkadaş, memlekette herkes soyguncu olmuş.  :kızgınım:

daha altıncı gün doğru düzgün film bile izlemedim. geçen aylara baktım en fazla 22 gb kullanmışım ki kaç tane film izledim.. akşam müşteri hizmetlerini aramak lazım..

Çevrimdışı mcinar

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +52/-0
  • Forum Otomobil
şu hale bak ya  :kızgınım: :kızgınım:

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33