35 YS 328 Ford Mondeo ile merhaba

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gecekusu333

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Adil DERİCİ
  • Marka: Ford
  • Model: Mondeo sw
  • Model Yılı: 2002
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Adil bey maşallah diyorum. Allah kaza bela vermesin. Araba güzelmiş. Tam Emrah kardeşimin istediği araba tipi! Geniş bagajlı!

Çevrimdışı gecekusu333

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Allah razı olsun arkadaslar :)
Bu arada yanlislarimi derleyip toplayan yöneticiyede tesekkürü eksik etmiyim :-4

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Rica ederim Adil bey zamanla herşeye hakim hale gelirsiniz zaten ;)

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Allah razı olsun arkadaslar :)
Bu arada yanlislarimi derleyip toplayan yöneticiyede tesekkürü eksik etmiyim :-4

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
SW araçlar her zaman hoşuma gidiyor... Ama neden 2. elde ağır gidiyor hala anlamadım :(

Adil bey aracınızın maşallahı var resmen gemi gibi mübarek Allah kaza bela göstermeden kullanmayı nasib etsin inşallah  :)

Çevrimdışı gecekusu333

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
esasen ülkemizde sw kültürünün olmamasından kaynaklandığını düşünüyorum.sw araçlar yerine genelde ticari sınıf araçlar yada 2000li yıllarda moda olmaya başlayan aile sınıfı diye adlandırılan araçlar ithal edilip,sw sınıfı ithal edilmeyince ülke piyasasında geri kaldı bu sınıf ama dünya genelinde özellikle usa ve Avrupa'da bölemi :)
buralarda sw araçlar lüx aile araçlarıdır çok tutulur. ;)

bende ilk mondeo'mu 4 yıl önce alırken sw bakıyordum ama içime sinen bir araç bulamayıp hiç sevmesemde sedan olarak almıştım,yaklaşık 2 yıl boyunca ciddi boyutta sw mondeo hayali ile yaşadım(bazen rüyalarımda görüyodum istediğim aracı :siritan: )  3 ay kadar da bu aracın peşinden koşmuşluğum var sahibinden koparmak için ve zafer benim oldu  :yandan:

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
:) İşte hayallerin gerçek olması böyle birşey. ForumOtomobil olarak SW araçların tanıtımına ağırlık vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Neden daha kullanışlı araçlar almak varken, 2. eli sıkıntılı diye kullanmayalım ki? Aslında şuna inanıyor ki herkesin gönlünden geçiyordur.

esasen ülkemizde sw kültürünün olmamasından kaynaklandığını düşünüyorum.sw araçlar yerine genelde ticari sınıf araçlar yada 2000li yıllarda moda olmaya başlayan aile sınıfı diye adlandırılan araçlar ithal edilip,sw sınıfı ithal edilmeyince ülke piyasasında geri kaldı bu sınıf ama dünya genelinde özellikle usa ve Avrupa'da bölemi :)
buralarda sw araçlar lüx aile araçlarıdır çok tutulur. ;)

bende ilk mondeo'mu 4 yıl önce alırken sw bakıyordum ama içime sinen bir araç bulamayıp hiç sevmesemde sedan olarak almıştım,yaklaşık 2 yıl boyunca ciddi boyutta sw mondeo hayali ile yaşadım(bazen rüyalarımda görüyodum istediğim aracı :siritan: )  3 ay kadar da bu aracın peşinden koşmuşluğum var sahibinden koparmak için ve zafer benim oldu  :yandan:

Çevrimdışı gecekusu333

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
sw hayattır,ben asla piyasasını düşünerek karar vermem neticede Ford bu ;) uygun alınmış ise herzaman alıcı bulur.

buarada mondeo yakıt konusunda hiçde öle zannedildiği gibi bir hovarda bir araç değil aksine aynı segmentteki rakiplerine oranla yakıtı iyi denilebilir.

elbette ki altınızda ki aracın 1.500kg luk bir seyahat aracı olduğunu unutmadan,araç güçlü diyerek kendinizi spor araba kullanıyor havasına sokmadan kullanılan sürüş tarzı ile benim aracım ş.içi 11lt gaz,0,28/0,32krş arası yakıt tüketimine sahip.ş.dışı 0,20/0,22 krş seviyesine kadar düştüğü söleniyor ama benim öle bir derdim olmadığı için hiç denemedim.hızlı kullanan biriyim,otobanı görmüşsem ort 180km hız ile seyahat ederim.bu aracım ile performans testi yapmak için otobana çıkıp 220km hıza kadar yüklendiğimde ki yakıt tüketimim 0,35krş olmuştu.altımda ki aracın kağıt üzerinde değil gerçek performansını,potansiyalini tecrübe edip bilmek benim için önemli bir detay yoksa her ş.dışı yolculukta bu sürüş tarzı mümkün değil elbette.
ş.içi tüketim de ise benim değerlerimin epey altında değerler elde edenler var ancak ben sırf araç daha az yaksın diye bu sınıftaki bir aracı 2000d aralığında vites değiştirip,2200d üzerine çıkmadan kullanmayı uygun görmediğimden en ideal olduğunu düşündüğüm sürüş tarzını prensip edinip;ş.içi kullanımda 3000d vites geçiş aralığı ile kullanıyorum ve gayet yeterli bir performans eşliğinde keyifle kullanıyorum.

birçok 1.6/1.8 motorlu,daha düşük sınıf ve daha konforsuz,güvensiz araçlar 0,25krş seviyelerinde yakarken bana göre bu değerler çok ideal.

bunların dışında benim için çok önemli bir kriter ise güvenlik.
daha az yakıyor diye teneke parçası veya 1000kg seviyesinde ki araçlara binmem.ülkemiz yolları can pazarı.ehliyeti alan,şoför koltuğuna oturan herkes kendini şoför sanıyor ve Allah korusun her an kaza ile burun burunayız.özellikle Fiat grubu,uzak doğu araçlarının kazalarda ne hale geldiğini çoğu kez gördükten sonra Ford'çu oldum :D
özellikle 2002 yılında Opel Astra araç ile yaşamış olduğum kaza sonrası sloganım "ELHAMDÜLİLLAH FORD'ÇUYUM"
 oldu  :yandan: :yandan: :yandan:
arkadaşın kullandığı araç ile 120km bir hız ile palmiye ağacına girmiştik ve ben hariç kimsede birşey yoktu.
o yüzden öncelik yakıt tüketimi değil,can güvenliği.   sonra elbette ki yakıt tüketimi yada yaşam tarzına göre konfor kriteri gelebilir.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Çevrimdışı Arda Çeliktenli

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +29/-0
  • Forum Otomobil
    • FORUMOTOMOBİL
  • Ad Soyad: Arda Çeliktenli
  • Marka: Opel
  • Model: Corsa Swing
  • Model Yılı: 2000
  • Yakıt Tipi: Benzin
Maşallah Adil bey :) Çok güzel araba. Bizde Megane I 'in SW sini alacaktık dükkana ama vazgeçtik. Babam 2014'ü bekliyor, Dacia alacaz galiba.
OPEL ''Wir Leben Autos''

Çevrimdışı gecekusu333

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
adil bey son derece güzel konuşmuşsunuz tek katılmadığım nokta opelle sağlam değil demenizdir.Bir opelci olarak hemde bir astracı olarak opel güvenlik konusunda birçok markadan iyidir.bakın kaporta olarak demiyorum güvenlik olarak aırbaglerı olsun freni olsun ve diğer güvenlik etkenleri olarak çoğundan iyidir.Allah göstermesin aynı palmiye ağacına aynı şartlarda çarpmış olsanız forddan nsıl çıkardınız orasınıda bilemessiniz allah kimseye kaza bela vermesin...

ben yaşadığım kazayı anlatırken Opel'in sağlamlığına vurgu yapmıştım ama  :iyi:
araç konusunda Alman araçlarını tek geçerim,Alman araçları içinde de (fiyat/performans baz alınarak) Ford'u tek geçerim.yani aynı görüşteyiz aslında ama anlatım tarzım sanırım tersi görüşte olduğum imajını vermiş :)
hani öyle bir kazadan,altımızda bir Alman aracı olduğu için sağ sağlim çıktığımıza vurgu yapmıştım.az yakıyor diye piyasadaki birçok araçtan birini tercih etmiş olsak belki bizde o kazada az yakıtın kdvsi olucaktık :cilgin:

Alman araçlarına karşı ayrı bir sempatim var,ford olsun,audi olsun,vw olsun,opel olsun bunların sağlamlığı tartışılmaz bile.elbette tarzlar gereği herkes farklı bir modeli benimsiyor benimde Ford'a karşı bir sempetim var.gerek oturaklılık gerek sağlamlık olarak edinilen tecrübelerden sonra...araçların kazalarda ki potansiyallerini gördükten sonra..

mesela ilk aracımı alış senaryomuda kısaca paylaşıyım.
4 yıl önce ilk arabama alırken,9.000tl bir bütçem var.onumu bunumu şunumu derken,bırakın araçlar modeller arasını tarzlar arası bile bir ideal oturtamadım kendime.birbirinden alakasın araçlar ile ilgileniyordum.kimi şahin al der,kimi fiat al der,kimi onu kimi bunu al der.ben ne aldım..94 mondeo glx :yandan:
aracı gören,çok yakar bu,parçası pahalı olur bunun,niye bunu aldın vs vs.. etrafımda nekadar kuş grubu,fiat grubu araç kullanan varsa;aracın bende kaldığı süre içinde benden  3-4 kat fazla sanayiye yol yapmışlardır.üstelik mondeo öle bir araçki hem kolay kolay parça ihtiyacı duymuyo,hem de parça kalitesinden dolayı bir kez değişen parçayı bir daha hatırlamıyorsunuz bile.aracım 145.000km de idi daha ne egzoz da ne kasada kayda değer bir pas,çürüme hiçbir şey yok.kasa desen kaya gibi.yakıt desen 0.20krş ogünün rakamları ile..baktılar araç isabetli bir araç bu sefer konu "bu araçta abs varmı? klima varmı" muhabbetine döndü :siritan:    eee mondeo bu,glx boş versiyon olmasına rağmen standart donanımı sayıyorum,dolusunda ne var diyolar  :-4
bizim komşuda aynı model ghia x modeli vardı.araç 320.000km de iken satıldı,performans testinden %80 ile çıktı.yani 94 model 320.000km de ki araç %20 güç kaybı ile çalışıyor.
ben o araçla bile yolda 180km hız ile ne bir titreme,sarsınta,gürültü,ne bir rahatsızlık hissetmiyordum.

özetle kendi söylemim ile Alman tabut yapsa alırım arkadaş :D  adamlar ne üretse kalite.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Alman tabut yapsa alırım arkadaş

Hahhahahahhahah :D :D Alemsiniz :D :D

Çevrimdışı gecekusu333

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
megane 1,sedan sevmediğimden ilgimi hiç çekmedi ama sw modeli güzel,coupe modelide güzel. ben sedan sevmiiim bunu anladım  :-5

bundan önceki aracım işim gereği 2011 dacia logan mcv 7 kişilik otomobil versiyonu olandı.aracı 30.000km de neredeyse sıfır gibi almıştık.bildiğin torosun kartalın güncel versiyonu.tam bir odun,kütük,artık nedersen  :D
ama yürürü sağlam,kasislerden altımda suv varmış gibi geçiyordum ne aşırı sert nede fazla yumuşak tam ortasını bulmuşlar ama konfor aramıycan ;)  yani reno konforu yumuşaklığı yok ama dağa taşa sürmek,eşek niyetine kullanmak için en iyi araç  :-4
kağıt üzerinde  verilere bakınca bu araba gitmez diyodum ama motor renault dizel teknolojisi olduğundan beni şaşırtmıştı,hem çok az yakıyor hem iyi gidiyordu.yani kasa boyu ve ağırlığını düşünürsek kötü değildi ama nezaman araçtan tiksindim; 60.000km de triger isteyip,kayışlardan rulmanlardan ses gelinceye kadar.özel serviste ustaya dedim yahu 60.000km de trigermi değişir.biz aslında çoğu araçta 90.000km de değişim tavsiye ediyoruz ama reno grubu bu kmlerde isteyebiliyor deyince,araçmı lan bu deyip sattım :)
ne aldım şimdiki aracımı.araç 207.000km de daha triger diye bir derdi olmadı.gerçi kayış yok tabii zincirli olmasıda çok etkili ama araç bu yahu,kayışlı olan eski modelide 145.000km de hala değişime ihtiyaç duymamıştı :yandan:

buarada airbag demişken Opel'e geri dönüp unuttuğum bir durumuda dip not tarzında bir üstteki yazıya ilave ediyim.
kaza yapılan Astra'nın yolcu hava yastığı açılıp yüzümde patladığı için yüzümün yarısı kısmi yanmış,o şok etkisi ile 10günlük kısmı hafıza kaybı geçirmiştim ve araçta hurdaya gitmişti :-4 :-4 :-4

Çevrimdışı gecekusu333

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
kardeşim 2009 Ford Connect ile 110km hızla beton direğe girdiği kazada direğin sadece radyatörü kırıp motorun ön kısmına dokunduğunu gördükten sonra Ford'çu oldum ve o günden sonra sloganım,ALMAN TABUT YAPSA ALIRIM ARAKDAŞŞŞ oldu  :yandan: :yandan: :yandan:

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Of of of... Allah bir daha göstermesin :( çok üzüldüm :( eser kaldı mı o kazadan?

buarada airbag demişken Opel'e geri dönüp unuttuğum bir durumuda dip not tarzında bir üstteki yazıya ilave ediyim.
kaza yapılan Astra'nın yolcu hava yastığı açılıp yüzümde patladığı için yüzümün yarısı kısmi yanmış,o şok etkisi ile 10günlük kısmı hafıza kaybı geçirmiştim ve araçta hurdaya gitmişti :-4 :-4 :-4

Aman abi allah beterinden saklasın opelin airbag tepkimeleri süper çok ani açılıyor.. yanıkla sıyrıkla kurtulmuşsun baksana hurda araçatan...

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33