Az yakar çok kaçar Megane 2 :)

Apar · 5 · 6666

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Apar

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Erdem Eren
  • Marka: Megane 2 1.5 DCi 110HP
  • Model: 2008
  • Model Yılı: 2008
  • Yakıt Tipi: Motorin
Herkese merhabalar , resimleri ilerleyen günlerde ekleyeceğim.

Aracım Megane 2 1.5 DCi 110HP 2008 Model Dolu paket.Aracı genel anlamda anlatmak istiyorum.Aracımın deposu yaklaşık olarak 240TL'e doluyor ve uzun yol kullanımında rahat 1000KM'e yaklaşıyor. ( 90-110 Aralığında ).Şehir içi genelde 50TL-50TL atıyorum ve 50TL'lik motorine eğer fazla trafik olmassa 250-260KM yapıyor gerçekten çok az yakıyor.Dayım istanbulda galerici yazları yanındayım birçok aracı kullanma şansım oldu ama yakıt anlamda gerçekten 1 numara.

Yakıt konusu geçtikten sonra araç 2 ayın birinde mutlaka sanayiye götürüyorum çünkü istesemde istemesemde kapılarda tıkırtı sesi veya herhangi bir yerinden mutlaka bir ses yapıyor.Fransız araçlarının hepsin bu neredeyse var.Motor konusunda kışın soğuk havalarda çalışma problem olabiliyor yine dci ile alakalı bir durum.Motor gerçekten muadillerine göre seri ve akıcı ama motorda çok sorun verebiliyor örneğin sürekli aldığım hatalar.

Elektronik Arıza - Akü Şarj Olmuyor - Enjeksiyon Hatası.Aynı aracı kullanan Benzin + LPG 80HP olan arkadaşım var aynı problemleri zamanla oda yaşıyor.Kısaca bu dizel motlarları fazla üzmeyeceksiniz biraz zorlamada veya kötü bir yolda sert sürmede çabuk hata veriyor.Bunun dışında dediğim gibi yakıtta beni üzmüyor tam öğrenci aracı.Araç yaklaşık olarak 1.5 yıldır bende çok uzun yol yaptım.Uzun yolda birçok araca göre yol tutuşu iyi hafif sert virajda 130-140 arkayı veya önü dağıtmadan topluyor.( Daha önce dedemin 2008 clio ile sürdüm araç arkadan bırakıyordu ).Bundan sonra Allah izin verirse aklımdaki araç Opel Corsa 1.3 CDTi.

Herkese teşekkürler merak ettiğiniz sorular varsa cevaplayabilirim.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
Gerçekten az yakıyor.. Yakmıyo hatta kokluyo. Akrabada var sürekli duyuyorum :D

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Fotoğraflarıda paylaşmayı unutmayın. Ama hızlıresim sitesine yüklemeyin. Oradan çabuk siliniyor. Ya foruma yükleyin yada Tinypic sitesine yükleyin

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
Valla dobra dobra anlatmışsın Erdem helal olsun +2 puan benden sana...

Maalesef Renault grubunda elektronik arızalar bol miktarda var.. bir türlü düzen tutturamadılar... DCİ motorlar ekonomik gözüksekde enjektör arızası belli bir km den sonra kaçınılmaz oluyor...   :yorgun:

Çevrimdışı Apar

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Erdem Eren
  • Marka: Megane 2 1.5 DCi 110HP
  • Model: 2008
  • Model Yılı: 2008
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
güzel anlatmışsın erdem aracını tanıdığın er halinden belli bilinçli bir sürücüsün benden sana +1 puan en kısa zamanda resimleri bekliyoruz :)

Teşekkür ediyorum , en kısa zamanda :)

Gerçekten az yakıyor.. Yakmıyo hatta kokluyo. Akrabada var sürekli duyuyorum :D

Aynen öyle hocam ama titiz kullanacaksın yoksa sanayiden çıkamıyorsun.

Fotoğraflarıda paylaşmayı unutmayın. Ama hızlıresim sitesine yüklemeyin. Oradan çabuk siliniyor. Ya foruma yükleyin yada Tinypic sitesine yükleyin

En kısa zamanda hocam :)

Valla dobra dobra anlatmışsın Erdem helal olsun +2 puan benden sana...

Maalesef Renault grubunda elektronik arızalar bol miktarda var.. bir türlü düzen tutturamadılar... DCİ motorlar ekonomik gözüksekde enjektör arızası belli bir km den sonra kaçınılmaz oluyor...   :yorgun:

Öyle hocam maalesef ama titiz kullandığınız zaman fazla baş ağrısı yapmıyor :) , teşekkür ediyorum.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33