Crosswind Stabilization nedir?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Videoyu HD kalitesinde izlemek için tıklayınız.
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Crosswind Stabilization - Mercedes-Benz Technology 2014

Crosswind Stabilizasyon özelliği güçlü yan rüzgarlardan aracın olumsuz etkilenmesini, yani şeritten çıkmasını veya savrulmasını engellemek amacı ile geliştirilmiş otomatik bir sistemdir. AIRMATIC süspansiyon, adaptif fren, elektromekanik direksiyon ve elektronik stabilite programı (ESP) bu sistemde senkronize olarak kullanılmaktadır.

Mercedes-Benz'in GL-Serisi SUV araçlarında 2014 yılından itibaren kullanılmaya başlanan yeni bir özelliktir. Bu bağlamda, araç yandan ve açılı esen rüzgarı algılar algılamaz, aracın şeritten çıkmasını veya savrulmasını engellemek amacı ile, aracın rüzgar alan bölümüne yakın tekerleklere bir taraftan fren uygular. Sistemin devrede kaldığı maksimum hız 80 km/h'tir. Daha yüksek hızlarda ise şeritten tehlikeli biçimde uzaklaştığı durumlarda sürekli devrededir.

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
Mercedesin ARGE departmanı iyi çalışıyor maşallah..sürekli yenilik.. bu yüzden en kaliteli arabaları üretiyorlar... Paylaşım için sonsuz teşekkürler..  :-3

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Mercedesin ARGE departmanı iyi çalışıyor maşallah..sürekli yenilik.. bu yüzden en kaliteli arabaları üretiyorlar... Paylaşım için sonsuz teşekkürler..  :-3

Rica ederim kardeşim. Birçoğumuzun başına bu olay gelmiştir. Özellikle uzun yolculuklarda, viyadüklerden, köprülerden geçerken veya ben aydın tarafında bizzat şahit oldum ve yaşadım, rüzgar jeneratörlerinin olduğu bir bölge var. oradan geçerken arabanın resmen savrulduğuna şahit oldum ve yavaşlamak zorunda kaldım.

Bazı durumlarda ise solumuzdan geçen hırçın kamyon ve otobüs gibi büyük cüsseli araçların yarattığı hava boşluğu ve basınçtan dolayı kullanmakta olduğumuz aracı adeta bir mıknatıs gibi kendine çekmesi ve bırakması durumunda yaşadığımız kontrol dışı şerit sapmaları.

Bunların tamamını göz önüne aldığımızda Mercedes-Benz'in icadı Crosswind özelliği sürüş konforunu ve hatta kazalarında önüne geçebilecek bir sisteme imzasını atmış. Gerçekten kullanışlı ve çok faydalı bir özellik.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33