2003-2006 Meriva

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Otomobil : Meriva 1.6 16V Cosmo
5 Kapılı Wagon Kombi - Şehir içi : 9,9 lt / Şehir dışı : 6,1 lt - Motor gücü : 100 beygir - 0'dan 100'e : 13,3saniye
C Segmenti - Kasa üretimi : 2003-2006 - Yakıt tankı : 53lt. - Motor hacmi : 1600cc - Bagaj hacmi : 350lt.

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
araba nefis..birde vites konsolu aşağıda değilde yukarıda olsaydı..  sürmeye doyulmazdı

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Böyle de fena durmuyor aslında Emrah, yukarıda olmasının avantajı kokpitte rahatlık mı diyorsun  :anlamadim:

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
örnek scenic... herşeye hakimsin abi..olaya bak...rahatlığa gel...

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
scenic'lere çok para istiyorlar be kardeş 2005 model scenic 23,500 TL. Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
örnek scenic... herşeye hakimsin abi..olaya bak...rahatlığa gel...

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
Yİne Melih Kişin farkı! Ellerine sağlık diyorum abi! +1

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Merhaba arkadaşlar Altınpark buluşmamızda Emrah kardeşimin ricası üzerine biraz araştırma yapdım meriva üzerine ve piyasada beklide en çok tutulan aile arabası diyebilirim scenicle birlikte.

Araca bakıldığında ilk göze çarpan SUV tarzı görünümü ve geniş aileleri cezbeden iç hacim ve konforu arka yolcu kapılarının 360 derece açılmasıda giriş çıkışlardaki rahatlığı gösteriyor.Aynı zamanda hacimli yük taşıyanlar içinde bu  özelliğinden dolayı tercih sebebi olabiliyor.Konfor opel konforu çok fazla söze gerek diyerek markamı göklere çıkardıktan sonra aracın sıfır ve ikinci el pazarına biraz değiniyim  Yeni merivalar 1.4 100 hp manuel  benzinli seçeneğiyle 44000 tl den başlıyor en yüksek 1.3 DTE 95hp Eco Flex motor seçeneğiyle 54700 tl ye alıcı buluyor(görüldüğü üzre çok aşırıya kaçmıyor opel kalabalık aileleri ve bizler gibi cüsseli insanları düşünüyor  )  ikinci elleri ise minim 2005 max 2011 modeller arasında yapdığım araştırmaya göre 18 bin le 37 bin tl arasında değişiyor kısacası temiz bir 1.3 DTE 95hp Eco Flex motorlu 2011 merivayı 35-38 arası almak mümkün 2013 üne 55 vermekten çok daha mantıklı kasada değişme yok sanırım.

Forumlarda okuduğum kadarıyla yakıt açısından da cüssesine göre oldukça ekonomik gözüküyor araç. Ki herkez 1.3 dizel motoru tavsiye ediyor benim aklıma ilk başta bu kasanın 1.3 için ağır kalacağı geldi üstelik dizel motor için ama bir tane bile olumsuz yorum görmedim.100km ortalama 6,5-7 lt bir yakıt tüketiminden bahsediyor kullananlar birde 1.6 motora lpg takviyesiyle kilometrede 28-30 kr dan bahsediliyor(bana oda mantıklı geldi)

Gelelim bakım onarımına eğer servise giderseniz tüm Opellerde olduğu gibi küçük Mercedes bmw ayarında servis ücretlerini gözden çıkartın(bi anlamadım şu opelin parçası neden bu kadar pahalı)

Emrah kardeşim valla bulabildiklerim bukadar araç hakkında olumsuz şeyler yok denilecek kadar az alıp biniciysen 1.3 dizel yada 1.6 lpg li düşünebilirsin parça konusunda da servis değil de sanayiyi tercih edersen %70 lik bi karın olur  Yinede bakmamı istediğin bi konu olursa elimden geldiğince yardımcı olurum. Saygılar…

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
Sana güzel bir Manevi hediyemiz var Melih abi. En kısa sürede taktim edeceğiz. Sadece ufak bir düşünsel aşamadayız.  :cicek:

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
Melih kardeşim yazını bir solukta okudum. ilgin için çok teşekkür ederim. arabayı alırken merivayıda değerlendirecem.. yeni kasalar 2010 yılında üretime başladı...eski kasalar biraz ufak ama yeni kasalar gerçekten c-max ayarında... Zafira bakayım dedim o da çok pahalı geldi...

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33