Mitsubishi Motors Avrupa'da 40. Yılını Kutluyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı efedesign

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +49/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mehmet Niyazi ALADAĞ
  • Marka: Peugeot
  • Model: 301 Active 1.6 Hdi
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin

1870 yılında kurulan Mitsubishi, 1914 yılında üç elmas logosunu tescilledi. Mitsubishi’nin ilk otomobili Model A 1917 yılında üretildi. 1937 yılında ise ilk 4x4 otomobil prototipi PX33 askeri kullanım için hazırlandı. 1951 yılında Henry J otomobilinin üretimine ve satışına başlandı. 1960 yılında ise ilk 4x4 kompakt otomobili Mitsubishi 500’ü üretti. 1962’de Colt 600, 1963’de Colt 1000, 1965’de ise Colt 1500 lanse edildi. 1973 yılında da Mitsubishi Lancer piyasaya sunuldu.

1974 yılında Londra Motor Show’da sergilediği Lancer ile Avrupa faaliyetlerine başlayan Mitsubishi Motors, 6 Mart 2014 tarihinde kapılarını açan Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda 40. yılını dünyanın ilk 4x4 plug-in hibrit aracı Outlander PHEV lansmanı ile kutladı.

Mitsubishi Uluslararası oluyor

1956 yılında İspanya ve 1963 yılında Yunanistan’da Mitsubishi araçlarının satışına başlanmasıyla Avrupa’da bu araçlar görülmeye başlandı. 1970 yılının Şubat ayında Chrysler Corporation ile Mitsubishi Heavy Industries bir araya gelerek yaptığı anlaşma neticesinde Mitsubishi Motors Corporation kuruldu. 1971 Mayıs ayında yapılan anlaşma ile Mitsubishi araçlarının Chrysler bayi ağı üzerinden dağıtımına karar verildi. Aynı yılın Eylül ayında Mitsubishi Motors Corporation %85’i Mitsubishi Heavy Industries’e %15’i Chrysler Corporation’a ait bağımsız bir firma oldu.

Avrupa faaliyetlerine başladığından bugüne Mitsubishi Motors, Avrupa’da her yıl büyüme kaydetti. 1975 yılında Avrupa’da sadece 4 ülkede satılan Mitsubishi araçları bugün 34 Avrupa ülkesinde sürücülerin beğenisine sunuluyor.

1989 yılında Almanya’da Ar-Ge Merkezi’nin kurulması ve 1993 yılında Avrupa Satış&Pazarlama ofisinin Amsterdam’da açılmasıyla Mitsubishi Motors’un Avrupa faaliyetleri hız kazandı. 1995 yılında ilk Avrupa spesifikasyonlu otomobili Carisma’nın lansmanı ile Mitsubishi Motors ciddi bir büyüme kaydetti. Daha sonraki yıllarda da ürettiği üstün teknolojili otomobiller ile Mitsubishi Motors Avrupa’da her zaman farklı olmayı başardı. Özellikle pick-up, SUV ve crossover segmentinde ürettiği üstün araçları ile sağlam, dayanıklı ve güvenilir bir marka olduğunu kanıtladı.

2013 mali yılında 34 Avrupa ülkesinde 100.000 adetten fazla satış gerçekleştiren Mitsubishi Motors geleceğe yönelik ürettiği otomobiller (%100 elektrikli i-MiEV ve dünyanın ilk plug-in hibrit 4x4 otomobili Outlander PHEV) ile de rakiplerinden ayrılarak bir adım öne çıkıyor.
Dünyanın En Büyük Haber Alma Teşkilatının Adı DEDİKODU'dur...

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
Şu an doğan şahine değil devrime biniyor olurduk, zihniyet aynı olduktan sonra , bu millet devrimlede yanlardı gardaşşş...  :cilgin:

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Şu an doğan şahine değil devrime biniyor olurduk, zihniyet aynı olduktan sonra , bu millet devrimlede yanlardı gardaşşş...  :cilgin:

Valla olsaydıda bizde yanlasaydık. Yeterki olsaydı... Elin arabalarıyla yanlamaktan iyidir  :-1

Çevrimdışı ETopcuoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Mitsubishi'ye karşı her zaman ayrı bir sempatim olmuştur. Carisma'ların hala uretilmesi gerektiğine inanıyorum ortalığın tozunu atttırır az bi makyajla. Temizini bulursam alayım diye  düşünüyorum bazen.
sent from my Windows Phone using tapatalk
Hyundai Accent 1.5 GLS

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Mitsubishi'ye karşı her zaman ayrı bir sempatim olmuştur. Carisma'ların hala uretilmesi gerektiğine inanıyorum ortalığın tozunu atttırır az bi makyajla. Temizini bulursam alayım diye  düşünüyorum bazen.
sent from my Windows Phone using tapatalk

kesinlikle sana katılıyorum

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33