Tek depo benzinle 1810 km ...!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
Fransız Peugeot’nun “Avrupa’da Yılın Otomobili” seçilen 308, yeni 3 silindirli 1.2 lt benzinli turbo motor seçeneğiyle adeta yakıtı kokluyor.

Geçtiğimiz günlerde uzmanların gözetiminde gerçekleştirilen testlerde tam depoyla 1.810 km yol giderek (yaklaşık olarak İstanbul-Van arası) seri üretim otomobilde yakıt tüketimi rekoru kıran 308 PureTech, mayıs ayında Türkiye’de de satışa sunulacak.

Fransız UTAC (Otomobil, Motosiklet ve Bisiklet Teknik Birliği) yetkililerinin kontrolünde İspanya’daki Almeria pistinde gerçekleştirilen testlerde pilot değişimleri sayesinde 32 saatten fazla yol yapan PureTech motorlu 308, test verilerine göre 100 kilometrede yaklaşık 2.85 lt yakıt tüketti. 308 PureTech, 1.810 km’yi toplamda 51.4 litreyle tamamladı.
6 ileri manuel vites kutusuyla donatılmış, 130 HP’lik yeni üç silindirli turbo benzinli PureTech motora sahip seri üretim Peugeot 308, bu testle birlikte benzin motorlu seri üretim otomobiller arasında yakıt tüketimi konusunda referans oldu. Mayıs ayı itibariyle Türkiye pazarına sunulacak 308’in 1.2 lt e-THP versiyonu, 130 HP’lik gücüne karşılık, fabrika verilerine göre normal yol şartlarında 100 km’de 4.6 lt tüketiyor. 308’in halen 1.2 lt (82 HP) ve 1.6 lt (156 HP) benzinlinin yanı sıra 1.6 litrelik (92 ve 115 HP) dizel motor seçenekleri de var. 308 modellerinin Türkiye’deki başlangıç fiyatı 51 bin 400 TL.
Turbo destekli ve üç silindirli 1.2 lt benzinli PureTech motor, 110 HP’lik versiyonuyla yakında Peugeot’nun 208 ve 2008 modellerinde de kullanılacak.

Çevrimdışı TU9RUL

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: Tuğrul
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent
  • Model Yılı: 1998
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
100km de 2.85lt yakıt tüketimi diyor bana hiçte inandırıcı gelmiyor verin bu araçları bize birde biz test edelim gerçek değerlerini yazalım :)

Türkiye'de bu değerler tutmaz kanaatindeyim :)

Çevrimdışı efedesign

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +49/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mehmet Niyazi ALADAĞ
  • Marka: Peugeot
  • Model: 301 Active 1.6 Hdi
  • Model Yılı: 2013
Muhtemelen bu testi 70 - 80 km hızla giderek yapılmış
Bilemiyorum space star ile karşılaştırdığımda bile aracın kasasının ağırlığından daha fazla yakması gerek 308 in :)
Dünyanın En Büyük Haber Alma Teşkilatının Adı DEDİKODU'dur...

Çevrimdışı efedesign

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +49/-0
  • Forum Otomobil
Muhtemelen bu testi 70 - 80 km hızla giderek yapılmış
Bilemiyorum space star ile karşılaştırdığımda bile aracın kasasının ağırlığından daha fazla yakması gerek 308 in :)
space starda nasıl değerler  ?

Fiili test değerleri sitemizde mevcuttur fabrika verileri harici test değerleridir :)

1- Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

2- Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

3- Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Eğer doğruysa mükemmel

Fransız Peugeot’nun “Avrupa’da Yılın Otomobili” seçilen 308, yeni 3 silindirli 1.2 lt benzinli turbo motor seçeneğiyle adeta yakıtı kokluyor.

Geçtiğimiz günlerde uzmanların gözetiminde gerçekleştirilen testlerde tam depoyla 1.810 km yol giderek (yaklaşık olarak İstanbul-Van arası) seri üretim otomobilde yakıt tüketimi rekoru kıran 308 PureTech, mayıs ayında Türkiye’de de satışa sunulacak.

Fransız UTAC (Otomobil, Motosiklet ve Bisiklet Teknik Birliği) yetkililerinin kontrolünde İspanya’daki Almeria pistinde gerçekleştirilen testlerde pilot değişimleri sayesinde 32 saatten fazla yol yapan PureTech motorlu 308, test verilerine göre 100 kilometrede yaklaşık 2.85 lt yakıt tüketti. 308 PureTech, 1.810 km’yi toplamda 51.4 litreyle tamamladı.
6 ileri manuel vites kutusuyla donatılmış, 130 HP’lik yeni üç silindirli turbo benzinli PureTech motora sahip seri üretim Peugeot 308, bu testle birlikte benzin motorlu seri üretim otomobiller arasında yakıt tüketimi konusunda referans oldu. Mayıs ayı itibariyle Türkiye pazarına sunulacak 308’in 1.2 lt e-THP versiyonu, 130 HP’lik gücüne karşılık, fabrika verilerine göre normal yol şartlarında 100 km’de 4.6 lt tüketiyor. 308’in halen 1.2 lt (82 HP) ve 1.6 lt (156 HP) benzinlinin yanı sıra 1.6 litrelik (92 ve 115 HP) dizel motor seçenekleri de var. 308 modellerinin Türkiye’deki başlangıç fiyatı 51 bin 400 TL.
Turbo destekli ve üç silindirli 1.2 lt benzinli PureTech motor, 110 HP’lik versiyonuyla yakında Peugeot’nun 208 ve 2008 modellerinde de kullanılacak.

Çevrimdışı efedesign

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +49/-0
  • Forum Otomobil
Eğer doğruysa mükemmel

Nedense hiç doğru gelmedi bana :D

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Çevrimdışı emreozcan01

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +8/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: Emre ÖZCAN
  • Model: Accent Era
  • Model Yılı: 2008
bi haberdede bu arac için Van- İstanbul arası tek depo diyordu. bu araç daha ankarayı çıkarken biter yakıt. üfürmüşler. bu yapılan km (1810 km) zaten dümdüz ve labaratuar ortamında yada hava akımının en aza indigi rüzgarın etkisinin çok az oldugu bir gün test alanında klima, teyp ve bilimum buna benzer seylerin acilmadan yapıldığı km 'dir. Böyle bisey söz konusu bile degildir. haa yakıt deposunu 70-75 Lt yaparlar o zaman amenna yapabilir belki derim. ben inanmıyorum, inanan arkadaslarada basarılar iyi günler diliyorum... Gününüz güzel yolunuz açık olsun...
bu aracın türkiye sartlarında gidecegi taş catlasa, patlasa, ezilse parende atsa, ayaga kalksa 1200 km.
Ne ekersen onu biçersin...

Çevrimdışı Gençadam

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +99/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Murat L.
  • Model: 208
  • Model Yılı: 2015
  • Yakıt Tipi: Benzin
Yok canım daha neler :hasta: Opel opc içinde az yakıyo dediler o kadar araştırdık ettik İstanbuldki kuzen aldı benzin yetiştiremiyorum diyiyo araba spor değilde normal bi araç olsa tüp taktıracak  :D 5 litre olsa öp başına koy
2015 PEUGEOT 208

Çevrimdışı Gençadam

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +99/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Murat L.
  • Model: 208
  • Model Yılı: 2015
  • Yakıt Tipi: Benzin
Yok canım daha neler :hasta: Opel opc içinde az yakıyo dediler o kadar araştırdık ettik İstanbuldki kuzen aldı benzin yetiştiremiyorum diyiyo araba spor değilde normal bi araç olsa tüp taktıracak  :D 5 litre olsa öp başına koy
opc için az yakıyormu dediler :) şuan 100 km de 9 lt altında benzın yakan opc astra/insignia bulmassınız türkiyede...

Abi o motora göre az yakar dediler opelin motor teknolojisi felan saydırdı adamlar :D şimdide ocağına incir ağacı dikiyo adamın

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2015 PEUGEOT 208

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
dizel olsa inandırıcı olabilirdi ama benzin işin içine girince insanın inanası gelmiyor...bende haberi yorumları izlemek için paylaşmıştım.. tahmin ettiğim gibi kimse inanmadı böyle bir tüketime...  :islik:

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
+1

dizel olsa inandırıcı olabilirdi ama benzin işin içine girince insanın inanası gelmiyor...bende haberi yorumları izlemek için paylaşmıştım.. tahmin ettiğim gibi kimse inanmadı böyle bir tüketime...  :islik:

Çevrimdışı efedesign

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +49/-0
  • Forum Otomobil
X 100 :D

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33