40 45 bin lira arası otomatik şanziman aranıyor

By_R · 70 · 11387

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sinan__

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +44/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Sinan
  • Marka: Renault
  • Model: Megane
  • Model Yılı: 2007
  • Yakıt Tipi: Motorin
Verdiğim ilanlar örnek olması açısından temsilidir.
1) Ford-Bmax Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
2) Citroen-C4 Picasso Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
3) Renault Scenic Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Ömrünün baharında bir Makine Mühendisi.

Çevrimdışı User19

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +45/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mustafa N. Can
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent Milenyum
  • Model Yılı: 2003
  • Yakıt Tipi: Benzin
Model genel olarak nasıl peki hocam?Yani Octavia nasıl aklınıza yattı mı?

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Octavia tercih edilebilir bir model bence, listeye eklemilisiniz

Çevrimdışı By_R

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ÜMİT T.
  • Marka: OPEL
  • Model: ASTRA 2012 Sedan EnjoyPls
  • Model Yılı: 2012
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Model genel olarak nasıl peki hocam?Yani Octavia nasıl aklınıza yattı mı?

Araç gerek iç ferahlık olsun gerekse görünüş itibariyle gerçekten çok iyi kendim kullanma fırsatım olmadı tabi vites geçişleri falan hakkında yorumum yok fakat dsg şanzıman bildiğim kadarıyla dsg ler de 2011 den önceki sürümlerinde sorun çıkartabiliyor diye duydum ne kadar dogru bilmiyorum birçok forumdada okumustum

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Dsg epey düzeltti kendini ama yeterli mi bılmıyorum. Octavia segmentinde en iyi yaşam alanı sunan modellerden biridir.

Çevrimdışı User19

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +45/-0
  • Forum Otomobil
Evet eski dsg ler hep sorunluydu. Herkes yakınıyordu Fakat çoğu serviste düzeltildi araçların. Yeni serilerde tek tük çıkıyor sorunlar...

Çevrimdışı User19

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +45/-0
  • Forum Otomobil
Octavia'nın veya Focusun Manuelini alırsanız daha iyi olur. Tamamen kapalı mısınız manuele?

Çevrimdışı By_R

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Octavia'nın veya Focusun Manuelini alırsanız daha iyi olur. Tamamen kapalı mısınız manuele?

Manuel sevmiyorum hocam eşimde kullanacağı için otomatik favori önceki aracımda otomatikti açıkcası o kolaylığı tattıktan sonra kolay kolay manuel almam :)

Çevrimdışı User19

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +45/-0
  • Forum Otomobil
Anlıyorum ama eski DSG lere de güvenilir mi güvenilmez mi şüpheli... Sonuçta bu tavsiyeyi size yapan benim, böyle bir sorunla karşılaşmanızı istemem... Focus otomatiklere de bir bakın derim. Focus Octavia kadar geniş değil ama en azından kronik bir sorununu duymadık...

Manuel sevmiyorum hocam eşimde kullanacağı için otomatik favori önceki aracımda otomatikti açıkcası o kolaylığı tattıktan sonra kolay kolay manuel almam :)

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Kriterlerinizi önünüze koyduğunuzda, esnetilmeyecek mutlak olanlar hangileri

Çevrimdışı By_R

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Kriterlerinizi önünüze koyduğunuzda, esnetilmeyecek mutlak olanlar hangileri

Otomatik vites olması,100 bin km altı - aslında biraz bagaj hacimlerine baktığım zaman Auris tarzı araçlarda olabilir gibi geliyor sonuçda eşim ben birde ufaklık :) en az 2008-Model civarı ve tabiki hasar kayıtı fazla olmayan çokmu şey arıyorum bilmiyorum fakat 44 civarı bir meblada az değil :)

edit: ve tabi ki benzin + lpg olursa çok iyi olur dizel istemiyorum

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Haftasonu bizzat Renault Scenic'i tecrübe etme fırsatı buldum. Araçla ortalama olarak 40km yol yaptım. Bunun 20km'si otoban 20km'si şehir içi oldu. Araçla ilgili şahsi izlenimim şudur :

Benzin+LPG 2005 Model Dynamique modeli. 1600cc motoru var. Araç oldukça ferah, geniş ve havadar. Aslına bakarsanız bu tip araçlara yani MPV tarzı araçlara ilgimi forumdaki arkadaşlar bilirler. Bu aracın 4x4 ve en az 3000cc lık 250hp'lik bir motoru olmalıymış. Şimdi önyargıları bir kenara bırakacak olursak (Fransız malı vs.) araç geniş ailelere hitap ediyor. Gerek bagaj gerek yolcu için harika alana sahip. Bugün en düşük 24.000 TL den başlayıp, 38.000 TL gibi rakamlara satılmakta (2005 Modelleri tabi ki)

Araç LPG'li olmasına rağmen oldukça çabuk ivmeleniyor. 0-100'ü için kronometre tutmadım ama araç bence hızlanma konusunda da tatminkar. Tek hoşuma gitmeyen yanı göstergelerin orta konsolda olması fakat oda belli bir süre sonra göz aşinalığı oluşturuyor. Alışılmayacak birşey değil yani. Aracı zorladım ortalama olarak 170km/h hıza kadar ulaşabiliyor. Tabi araçta yolcu yok. Belki ciddi bir bakımdan sonra araç +15-20 km daha üstlere çıkabilir. 2. vitesten 3. vitese geçişi sırasında devir kaybı yaşatmazsanız motora 3. viteste 110km/h hıza kesiciye girmeden bir tık önce ulaşabiliyorsunuz. 5. Viteste 5000 devre geldiğinde motor gürültüsü ve yol gürültüsü en azından Honda Civic (2003-2006) 'ten neredeyse %50 az geliyor. Kıyaslamam için kusura bakmayın, Hyundai Elantra ile kıyaslayacak olursak neredeyse başa baş diyebiliriz gürültü olayını...

Şimdi bunu Ümit'in işine yarar diye yazıyorum, aracı övmek gibi bir amacım yok fakat hakkını vermek lazım. Tamam kaportada kullandığı plastik bileşenlerin fazlalığı nedeniyle dayanıklılık konusunda sürekli hakkında tartışma çıkan Renault'un Scenic modeli gerçekten orta direk bir aile için ideal. Şehir içinde rally yapmayacağımıza göre yeter de artar diye düşünüyorum. Ayrıca araç büyük, park sorunu var diye söylemler vardı. Bu ön yargı ile paralel parkı ilk denemede tek manevra ile gerçekleştirdim. Kesinlikle büyük olması park sorunu çıkarmıyor, bunu söyleyenler park veya direksiyon kaabiliyeti zayıf kişiler diye düşünüyorum ;) Objektif olmaya çalıştım. Yorumum budur.

@Sinan 'a sevgiler. ;)

1) Ford-Bmax Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
2) Citroen-C4 Picasso Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
3) Renault Scenic Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı By_R

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil

Ahh ahh şu aracın Lpg'lisi denk gelse 5 dakika düşünmem alırım :) Çok kaçırdım param olmadığı zamanlarda

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Bence yeterli, virajlarda güven vermiyor. Biraz daha alçak olmalı.
Scenicin sanzinman kisaymis 3te 115de kesiyorsa benzinli.
5 vites mi 6 mi?

Asus Zenfone 2'den gönderildi.

Tapatalk

Çevrimdışı sinan__

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +44/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Sinan
  • Marka: Renault
  • Model: Megane
  • Model Yılı: 2007
  • Yakıt Tipi: Motorin
Tamamen katılıyorum. Temizi ömürlük olur. Bence tam ideal aile aracı. Genişlik olsun yakıtı olsun çekişi olsun çok tatmin eder. Lpg ile uyumlu motoru sorun çıkarmamakta. Bobin yakabiliyor bazen o da uygun fiyata bulunur.  Yedek parçası uygun. Araç keyifli bir araç adının fransızca karşılığı manzara.  :D panaromik cam tavanlı olursa işte o manzarayı anlıyorsunuz.  Daha bir ferah oluyor. Arka koltuklar üçüde ayrı ayrı ileri geri hareket edip çıkabilmekte. Bu da operasyonel kaabiliyet kazandırıyor bagajla istediğiniz gibi oynayın. Malum çocuk eşyalarının sığdırılması falan. Grand scenic vardır bide bu da 7 kişilik versiyon. Binmeyenin yerdiği binenin çok beğendiği bir araç. Sorunuz olursa yine cevaplamaya çalışırım.
Alıntı yapılan: Yönetim leink=topic=20165.msg239250#msg239250 date=1460559554
Haftasonu bizzat Renault Scenic'i tecrübe etme fırsatı buldum. Araçla ortalama olarak 40km yol yaptım. Bunun 20km'si otoban 20km'si şehir içi oldu. Araçla ilgili şahsi izlenimim şudur :

Benzin+LPG 2005 Model Dynamique modeli. 1600cc motoru var. Araç oldukça ferah, geniş ve havadar. Aslına bakarsanız bu tip araçlara yani MPV tarzı araçlara ilgimi forumdaki arkadaşlar bilirler. Bu aracın 4x4 ve en az 3000cc lık 250hp'lik bir motoru olmalıymış. Şimdi önyargıları bir kenara bırakacak olursak (Fransız malı vs.) araç geniş ailelere hitap ediyor. Gerek bagaj gerek yolcu için harika alana sahip. Bugün en düşük 24.000 TL den başlayıp, 38.000 TL gibi rakamlara satılmakta (2005 Modelleri tabi ki)

Araç LPG'li olmasına rağmen oldukça çabuk ivmeleniyor. 0-100'ü için kronometre tutmadım ama araç bence hızlanma konusunda da tatminkar. Tek hoşuma gitmeyen yanı göstergelerin orta konsolda olması fakat oda belli bir süre sonra göz aşinalığı oluşturuyor. Alışılmayacak birşey değil yani. Aracı zorladım ortalama olarak 170km/h hıza kadar ulaşabiliyor. Tabi araçta yolcu yok. Belki ciddi bir bakımdan sonra araç +15-20 km daha üstlere çıkabilir. 2. vitesten 3. vitese geçişi sırasında devir kaybı yaşatmazsanız motora 3. viteste 110km/h hıza kesiciye girmeden bir tık önce ulaşabiliyorsunuz. 5. Viteste 5000 devre geldiğinde motor gürültüsü ve yol gürültüsü en azından Honda Civic (2003-2006) 'ten neredeyse %50 az geliyor. Kıyaslamam için kusura bakmayın, Hyundai Elantra ile kıyaslayacak olursak neredeyse başa baş diyebiliriz gürültü olayını...

Şimdi bunu Ümit'in işine yarar diye yazıyorum, aracı övmek gibi bir amacım yok fakat hakkını vermek lazım. Tamam kaportada kullandığı plastik bileşenlerin fazlalığı nedeniyle dayanıklılık konusunda sürekli hakkında tartışma çıkan Renault'un Scenic modeli gerçekten orta direk bir aile için ideal. Şehir içinde rally yapmayacağımıza göre yeter de artar diye düşünüyorum. Ayrıca araç büyük, park sorunu var diye söylemler vardı. Bu ön yargı ile paralel parkı ilk denemede tek manevra ile gerçekleştirdim. Kesinlikle büyük olması park sorunu çıkarmıyor, bunu söyleyenler park veya direksiyon kaabiliyeti zayıf kişiler diye düşünüyorum ;) Objektif olmaya çalıştım. Yorumum budur.

@Sinan 'a sevgiler. ;)

Ömrünün baharında bir Makine Mühendisi.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33