Araç tavsiyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlyas47

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ilyasulus
  • Marka: yok
  • Model: yok
  • Model Yılı: yok
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Merhaba arkadaşlar sizlerden araç tavsiyesi isteyecektim yılda ortalama 10 bin ila 15 bin km arası yol yaparım muhtemelen bütcemiz en fazla 20 bin TL :) bu bütçeye göre baktım 2006 model era gene 2006 model 206  ve 2000 model corolla lar var siz ne diyorsunuz arkadaşlar

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Era derim saydklarınzn arasında

Sahibinden daha akıllı Zenfone5 ile gönderdi.

Çevrimdışı İlyas47

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
Peki era uzun yolda nasıl , bi kaç yıl sonra satmayı dusunursem piyasası nasıl bide son soru sizce dizel mi yoksa lpg li mi olmalı çok sağolun

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
Uzun yolda denemedim.. Eranın piyasası kolay kolay düşmez satılır.. Kullanım şartlarına göre anca tavsiye verebilirz. Yıllık yaptığınız km misal ?

Çevrimdışı İlyas47

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Uzun yolda denemedim.. Eranın piyasası kolay kolay düşmez satılır.. Kullanım şartlarına göre anca tavsiye verebilirz. Yıllık yaptığınız km misal ?

yıllık 10bin ila 15 bin arası
Bu arada sizce yakıt ne olmalı lpg mi yoksa dizel mi

Çevrimdışı Hamit

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +210/-0
  • Forum Otomobil
  • Marka: Ford
  • Model: Focus
  • Model Yılı: 2008
20 bine temiz era bulabiliyorsaniz hic kacirmayin bence.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
3 seçenekten accent lpg li tercih edebilirsiniz.

Zenfone5 ile Tapatalk kullanarak gönderildi.

Çevrimdışı İlyas47

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
Teşekkürler arkadaşlar uzun yolda da era lar nasil
Ben hız yapmam pek 110 120 yi nadiren geçerim sormak istediğim araç uzun yolda
arıza yaparmı

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
yanlış anlama ama, araç uzun yolda arıza yaparmı demek, merdivenlerden çıkarken bileğim burkulurmu? demek gibi öğretmenim. bunun cevabını kimse veremez. Hayat sürprizlerle doludur. siz hangi marka veya hangi model arabaya binerseniz binin, arabanın bakımları düzenli yapıldıktan sonra, lastik iyi ve fren ayarınız düzgün olduğu sürece olumsuzluklardan uzaklaşmış olursunuz. ama bakımlı araba arıza yapmaz mı? öyle bir yapar ki, şaşırıp kalırsınız.

era uzun yolda era nasıldır sorunuza normal bir arabadır diyebilirim. 1400cc, 1500cc, 1600cc hangi motor grubundan alacaksınız? era'lara dikkat edin, ticari çıkması riski yüksek olan bir arabadır.

Teşekkürler arkadaşlar uzun yolda da era lar nasil
Ben hız yapmam pek 110 120 yi nadiren geçerim sormak istediğim araç uzun yolda
arıza yaparmı

Çevrimdışı İlyas47

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
haklısınız her araç yolda kalabilir
evet haklisiniz ben gerekli bakımları yaptiktan sonra bu tarz risklerden uzaklaşılir sorumu acemiligime verin sormamin sebebi çevremdeki arkadaşların corolla gibi araçlara daha fazla güvenmek gerektiğini söylüyor özellikle motor performansı açısından corolla honda gibi araçların yolda birakmayacigini söylüyorlar  bu soru işaretlerini gidermek için sordum bide sorduğunuz motor hacmi içinde aracın temizliğine,kilometresinin düşüklüğü göre karar vermeyi düşünüyorum motor hacmi ikinci planda olacak
bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum ama önerileriniz açığım arkadaşlar

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
honda ve toyota japon, hyundai korelidir. ikisini kıyasladığımızda japon malı daha kalitelidir. bunu ırkçılık olarak algılama :) honda yada toyota yolda bırakmaz dedikleri daha dayanıklı olması gözönüne alınarak söylenen sözlerdir. yani hiç arıza yapmaz diye birşey yok ;)

gelelim motor hacmi seçimine, bence 1600cc'den aşağı motor tercihinde bulunmamalısın. Bakacağın araçları bu yönde incelemeye almalısın. Aracı almadan dyno (computest) yaptırmayı unutma. Aldığın aracın beygir gücü ile testte çıkan beygir gücü oranlarını kontrol etmelisin.

Çevrimdışı User19

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +45/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mustafa N. Can
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent Milenyum
  • Model Yılı: 2003
  • Yakıt Tipi: Benzin
Era alırsanız 1.4 benzinli almamaya dikkat edin, taksici abilerimizin en sevdiği modeldir... Piyasada taksi çıkması eralar az değil, benim tavsiyem uygun fiyata bulursanız 1.5 crdi almanızdır... Dizel eralar çok atak araclar...

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
Kendi adıma konuşuyorum. Kullandım erayı. 1.6 lpgli 2006 model 320 bindeydi. Arac motor yapmamıştı. Babamın şirket aracı. Yol tutuşu zayıf. 120den sonra tutmuyor ama acayip atak ve hızlı. Arızaya gelirsek Vw bora kullandım ben yazın Konya-İzmir yolunda devir daim hortumu patladı ve motor suyu boşaldı. Ne yaparsan yap bu hortumun patlamaması için bişey yapamazsın..

Çevrimdışı İlyas47

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
Sağolun arkadaşlar bu sitede insan baya bilgileniyor mesela dyno denen testi yeni duydum  :D az önce kendi yazdığım yorumu okudum sanki biraz sert yazmışım kusura bakmayın fark edememişim
evet haklisiniz ben gerekli bakımları yaptiktan sonra bu tarz risklerden uzaklaşılir sorumu acemiligime verin sormamin sebebi çevremdeki arkadaşların corolla gibi araçlara daha fazla güvenmek gerektiğini söylüyor özellikle motor performansı açısından corolla honda gibi araçların yolda birakmayacigini söylüyorlar  bu soru işaretlerini gidermek için sordum bide sorduğunuz motor hacmi içinde aracın temizliğine,kilometresinin düşüklüğü göre karar vermeyi düşünüyorum motor hacmi ikinci planda olacak

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
;)

Dyno test Türk piyasasında bilgisayarlı oto test diye veya komputest diye bilinir. Bu test yapılırken araç çekişine bağlı olarak döner platforma zincir ve halatlarla sabitlenip motorun güç kaybı testi yapılır. Ayrıca ecu'ya bağlanan bir cihazla aracın km'si arızalı sensörleride tespit edilir. Boya kalibrasyon cihazı ile kaportadaki boyanmış parçalar tespit edilir. Araç alacaklar için faydalı bir kontrol mekanizmasıdır. Ama bu işte, her işte olduğu gibi ehil kişilere yaptırılmalıdır.

Sağolun arkadaşlar bu sitede insan baya bilgileniyor mesela dyno denen testi yeni duydum  :D az önce kendi yazdığım yorumu okudum sanki biraz sert yazmışım kusura bakmayın fark edememişim

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33