2. El araç tavsiyesi lütfen

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Faramir

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
kıymetli forum üyeleri merhabalar...
bu yaz araba almayı düşünüyorum 27.000 liraya kadar. araba kullanmayı çok iyi bilmiyorum. ilk etapta  fiesta ve polo lara baktım ama hasar kayıtsız veya km si 100.000 altında bulamadım.
şimdilerde punto lara bakıyorum. sizin tavsiyeleriniz neler acaba neyi niye almalıyım ?
teşekkür ederim. :anlamadim: :anlamadim: :anlamadim: :anlamadim: :anlamadim:

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: emrah pamuk
  • Marka: kia
  • Model: sorento prestige
  • Model Yılı: 2009
  • Yakıt Tipi: Motorin
öncelikle ilk araçta bence en önemlisi parçası kolay bulunan ve ucuz olan araçlar alınmalı. ikincisi kesinlikle otomatik bir araç düşünülmemeli çünkü otomatik kullananlar normal viteste sıkıntı yaşıyorlar. üçüncü olarak araç fiyat olarak yüksek olmamalı ve elden çıkarması kolay olmalı. çnkü sonuç olarak sende hırpalanacak.  en son olarak araç isteğin sedan mı yoksa hb mi.. ilk araba için ben hbden yanayım. küçük olduğundan park etmesi filan kolay oluyor. ama sedana da bi alışırsan hepsini yaparsın.
tavsiye araç hyundai accent, fiat punto, albea, ben gibi yapıp 206 alabilirsin. ama 206 ların parçalar çokta ucuz değil.

en önemlisi sen bi arabadan ne istiyorsun bunu belirtirsen daha rahat yardımcı labiliriz. konu kurallar bölümündeki maddelere göre yazarsan tüm arkadaşlarımız yardımcı oalcaklardır.
yetmedi biraz daha büyüsün kia sorento
oyuncaklar büyüdü 1.4 tsi passat
peugeot bipper tepeeee yeni oyuncağım...
206 roland garros yeşil kurbağa ilk göz ağrım

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Şoförlük tecrübenizi artırana kadar daha uygun bir araç seçmelisiniz. Bu konuda özellikle (minik sürtmeler, hafif tıklamalar vs) parçası bulunabilen, ustası bol ve yedek parça fiyatı olarak hesaplı bir araç seçmek sizin için iyi olacaktır.

Tanışma bölümüne bekliyoruz. Sonrasında devam ederiz.

Çevrimdışı reyemrahan

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +8/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Emrah YILDIZ
  • Marka: Renault
  • Model: Megane II
  • Model Yılı: 2004
öncelikle merhaba ve şimdiden hayırlı olsun diyelim :)
tecrübeyle sabit hatasız araba alma derim (eşimden dolayı biliyorum)
hatasızı pahalıya alırsın piyasaya göre ve acemilikde olacağı için bikaç yere sürtebilirsin veya allah esirgesin kaza yapabilirsin.
diğer arkadaşlar tavsiyeleri çok isabetli ve katılmakla beraber 27bin lirayı komple araca vermen hata olur kanaatindeyim. şayet 27 bin liran varsa (benim prensip ve tecrübelerime göre) alacağın arac en fazla 21bin liralık araç olmalı. şimdi diyeceksin o fiyata araç zor,evet haklısın..
ancak dediğim gibi hatasız araç alma. piyasaya bak. komple boyalı olmayan,şaseleri sağlam,motoru sağlam, kaput (özellikle) değişmemiş olan bi aracı alabilirisiniz ucuza.
böyle bi araç alın ki hem ucuza mal edersiniz(fiyat kırarsınız) hemde olası boya durumlarında zaten boyalı olduğu için çokda sıkıntı olmaz. en azından satış fiyatınız düşmez! çünkü zaten ucuza almışsınızdır!
lastikler yeni ,motoru yürüyeni düzgün olsun...
böyle bi araç size yeter kanaatindeyim.
ve araç tavsiyesi istersenizde ben clio veya megane almanızı tavsiye ederim. neden mi? hurda bile olsa satılıyor(sebebini anlayamasamda!!!)
hem parçaları ucuz,hem piyasası var her türlü elden çıkarırsınız,hemde araç sürmeyi iyi manada öğrenmiş olursunuz:)
daha ilerisi için ise tabiki mazda tavsiye ederim:)

Çevrimdışı Faramir

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
hatchback bir araç bakıyorum.
genel mantık sanırım araba kullanmada iyileşene kadar hasar kayıtlı(motor hariç) boyalı(tavan hariç) almamda bir mahsur yok.
peki hangi araçları tavsiye edersiniz ve en fazla kaç km olmalı ?   muhtemelen  Allah nasip ederse benim alacağım aracı en az 2 sene kullanırım diye düşünüyorum.
hyundai i20 düşünüyordum kağıt gibi en ufak çarpmada içine çöküyor dediler. 
vw  polo  parçası pahalı dediler.
fiesta 2009 model üstü ucuza denk getiremedim.

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: emrah pamuk
  • Marka: kia
  • Model: sorento prestige
  • Model Yılı: 2009
  • Yakıt Tipi: Motorin
hb ford bakabilirsin ama parçaları nasıldır bilemiyorum. pejo bak istersen..
yetmedi biraz daha büyüsün kia sorento
oyuncaklar büyüdü 1.4 tsi passat
peugeot bipper tepeeee yeni oyuncağım...
206 roland garros yeşil kurbağa ilk göz ağrım

Çevrimdışı reyemrahan

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +8/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Emrah YILDIZ
  • Marka: Renault
  • Model: Megane II
  • Model Yılı: 2004
değerli kardeşim hb clio lar var,tavsiye ederim gene. itiraf edeyim ki renault markasını hiç sevmem,ben japan hayranıyım :) ama türkiyede işler biraz farklı  yürür.
ben reno almanı tavsiye ederim,işini görür ve ihtiyaçlarını karşılar...
aklıma gelmişken bişey daha iliştireyim yazdıklarıma, kesinlikle dizel araç alma! benzin/lpg senin için en hayırlı olanıdır emin ol buna! şuan senin için dizel araç risk içerir.
km ise modele bağlı olmakla beraber bana göre yıllık 10bin km kabul edilebilir bir rakamdır. ona göre hesaplayabilirsin. ve aracı aldığında muhakkak teste sok. başka türlü dost işi kesinlikle alma derim ben!
hakkında da herşeyden ziyade hayırlısı olsun...

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
hatchback bir araç bakıyorum.
genel mantık sanırım araba kullanmada iyileşene kadar hasar kayıtlı(motor hariç) boyalı(tavan hariç) almamda bir mahsur yok.
peki hangi araçları tavsiye edersiniz ve en fazla kaç km olmalı ?   muhtemelen  Allah nasip ederse benim alacağım aracı en az 2 sene kullanırım diye düşünüyorum.
hyundai i20 düşünüyordum kağıt gibi en ufak çarpmada içine çöküyor dediler. 
vw  polo  parçası pahalı dediler.
fiesta 2009 model üstü ucuza denk getiremedim.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33