Otomobil Modifiye

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Arkadaşlar, modifiye konusu bazen bir tabu haline dönüşüyor. Sizlerin bu konu ile ilgili fikirleriniz nelerdir öğrenmek istedim. Yeterli modifiye mi? Aşırı modifiye mi? Yada modifiye yaparken nelere dikkat etmek lazım? Performansmı? Görsellikmi? Bu konuda bilgisi olan olmayan tüm arkadaşların fikirlerini yazmalarını isterim.

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
Yeterli modifiye... Güçlü motor modifiyesi... Hafif kaporta modifiyesi, Güçlü bir ses sistemi... Benim modifiye anlayışım budur...

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
bende modifiyede senden farksız düşünmüyorum ama nedense, iç mekanın mod. lanması beni daha çok cezbediyor. ne bileyim extra bölmeler hazneli kolçak gibi mesela. şç ortam aydınlatmasında değişik uygulamalar gibi. En çok elektronik mod. yani  :-4

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Haklısın Adem, ince yanaklı lastik bile bambaşka yapıyor otomobili. aslında şöyle ince bir modifiye standardı olacak, muayenede falan sorun olmayacak şeyler gibi.

Çevrimdışı alis_09

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +134/-2
  • Ad Soyad: Alican Gürcan
  • Marka: Admire 1.3 MPI
  • Model: Accent
  • Model Yılı: 2005
Güzel bi görüntü(Yere Yakın, Mod far ve Stop, Spoiler, Egzoz, Süper bir etek Mod.)
Gaza bastığında dikiz aynasından görünen araç (En fazla 0-100ü 7-8 Sn Olan Bir güç )
Ve tüm bunları büyük bir his ve arzula yapmak için Volume UP (Turaç'ın dediği gibi bir sistem)
.... Hayalim bu :) 
>>>>> Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! <<<<<

Çevrimdışı alis_09

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +134/-2
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Abi birde bazı arabalara sadece jant koyarsında yeterye işte o beni bitiriyor işte ;) ;) ;) ;)
bende modifiyede senden farksız düşünmüyorum ama nedense, iç mekanın mod. lanması beni daha çok cezbediyor. ne bileyim extra bölmeler hazneli kolçak gibi mesela. şç ortam aydınlatmasında değişik uygulamalar gibi. En çok elektronik mod. yani  :-4

Buna bende bayılıyorum adem abi valla

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Sadece jant değil, mesela cam kenarlarına nikelajlı çıtalar bile değiştiriyor arabayı. En basitinden Farlara çekilen daraltma filmleri bile :D

Çevrimdışı CaN

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Can Bektaş
  • Marka: Ford
  • Model: Sierra
  • Model Yılı: 1993
Modifiye öncelikle performans olarak başlayıp daha sonrasında iç mekan ve dış kaporta ile gitmeli diye düşünüyorum ancak gelelimki günümüzde öyle araçlara modifiye yapılıyorki gerçekten içler acısı, yapmaya başladıklarında gayet güzel olacağını düşünülüyor fakat bittiğinde tam bir fiber faciası haline dönüşüyor. En başta jantlardan başladıkları bu modifiye işinde bazen araçlara takılan jantlar iğrenc bir görüntü veriyor aslında bunların olmasının nedenide herkes şu jantı kullanıyor bende kullanıyım moda gibisinden düşünmeleri galiba bence modifiye işinde araç sahipleri önce kendi hoşuna giden şeyleri yapmayı deneseler en basiti jant seciminde yada fiber tampon seçiminde acele etmeyerek başkalarının yaptığının aynısını yapmayarak kendi fikirleri ile bişiler yapsalar ortaya daha güzel şeyler cıkabilir :) 

Çevrimdışı alis_09

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +134/-2
Aynen Can sana katılıryorum. Meseba BBS jantlar. adam her arabaya bunu takmaya çalısıyor, yakisan var yakışmayan var. VE evet motortan başlamak en iyisi ama bizim Memleketimizde bu imkansiz sağolasın devletimiz her şeyi yasaklıyor. Bunun için en Matıklısı sadece dış ve ses mod bence

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Valla bu konuda haklısın yalan yok. Sırf moda diye jant ve jant kapağı değiştiren arkadaşlar var malesef. Ayrıca yakışanı yapmak konusundaki tavsiyenede katılıyorum.  Güzel olmayacaksa para+zaman harcamanın bir manası yok öğle değilmi sonuçta.

Modifiye öncelikle performans olarak başlayıp daha sonrasında iç mekan ve dış kaporta ile gitmeli diye düşünüyorum ancak gelelimki günümüzde öyle araçlara modifiye yapılıyorki gerçekten içler acısı, yapmaya başladıklarında gayet güzel olacağını düşünülüyor fakat bittiğinde tam bir fiber faciası haline dönüşüyor. En başta jantlardan başladıkları bu modifiye işinde bazen araçlara takılan jantlar iğrenc bir görüntü veriyor aslında bunların olmasının nedenide herkes şu jantı kullanıyor bende kullanıyım moda gibisinden düşünmeleri galiba bence modifiye işinde araç sahipleri önce kendi hoşuna giden şeyleri yapmayı deneseler en basiti jant seciminde yada fiber tampon seçiminde acele etmeyerek başkalarının yaptığının aynısını yapmayarak kendi fikirleri ile bişiler yapsalar ortaya daha güzel şeyler cıkabilir :) 

Çevrimdışı CaN

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
BBS ve adını bilmediğim bir jant var yeni yeni çoğalmaya başladı bu passat lara falan takıyorlar geçenlerde bir clio sport üzerinde gördüm iğrenç bir görüntü keşke orjinal jant lastiği kullansa daha iyiydi.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bak ses olayı bence en keyifli uygulamalardan biri :) Geçen pazar bunun keyfi ve merakıyla nasıl bir ses alcağız diye zevkli bir uygulama yaptık. Adem Uğur'un arabaya

Aynen Can sana katılıryorum. Meseba BBS jantlar. adam her arabaya bunu takmaya çalısıyor, yakisan var yakışmayan var. VE evet motortan başlamak en iyisi ama bizim Memleketimizde bu imkansiz sağolasın devletimiz her şeyi yasaklıyor. Bunun için en Matıklısı sadece dış ve ses mod bence

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
hahahahha :D sesli güldüm :D :D :D

BBS ve adını bilmediğim bir jant var yeni yeni çoğalmaya başladı bu passat lara falan takıyorlar geçenlerde bir clio sport üzerinde gördüm iğrenç bir görüntü keşke orjinal jant lastiği kullansa daha iyiydi.

Çevrimdışı CaN

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
ses uygulaması çok güzel bir olay abi heleki egzos sesiyle başlamışssan bu işe ve egzos tam istediğin gibi olmuşsa artık arabada müzik dinlemeyi keserek tamamen egzos sesi dinlemeye başlıyorsun tabiki bu sesi dinlemek için iki katıda yakıt harcıyorsun :) diğer tarafından düşünürsekte egzos istediğin kıvama ilk seferinde gelmiyor ve beğenmiyorsan baya bir para harcıyorsun ama sonunda istediğin sesi yine alıyorsun :)

Bak ses olayı bence en keyifli uygulamalardan biri :) Geçen pazar bunun keyfi ve merakıyla nasıl bir ses alcağız diye zevkli bir uygulama yaptık. Adem Uğur'un arabaya

Çevrimdışı alis_09

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +134/-2
Adem Abi bence mod her araca yakışır doğru yapıldığı sürece diye düşünüyorum.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33