BBC Haberden Sigarayı Bırakmak İsteyenlere..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG

Çevrimdışı OvaleTurkiye

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
    • Ovale Elektronik Sigara
  • Ad Soyad: Aysu Güler
  • Marka: Toyota
  • Model: RAV4
  • Model Yılı: 1998
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Aysu hanım ürünlerin resimlerini görmemiz mümkünmü? sigara kullanmıyorum ama tavsiye edebileceğim insan çok

Tabi en kısa zamanda ürün resimlerini ve açıklamalrını paylaşacağım.. İsterseniz ovaleturkey.com sitesini de ziyaret ederek iceleyebilirisniz.

Çevrimdışı OvaleTurkiye

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Aysu hanımFormaldehit nedir?

Formaldehit, Metanal da denilen  bir organik bileşiktir ve toksit özelliği vardır. Bir çok doğal besin kaynağında bulunduğu gibi kimya endüstrisinde en yaygın olarak kullanılan ve üretilen maddelerden birisidir. Likitlerin içinde eser miktarda bulunmaktadır. Sayın Yönetim izlediğiniz analiz videosunuda paylaşıyorum ki sorunuz ile konu arasındaki bağlantıyı netleştirebilelim.

Ovale Likitlerinin Analizi;

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/?PHPSESSID=c57517221b711833769f813603222e94"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/?PHPSESSID=c57517221b711833769f813603222e94"><b>Giriş Yap</b></a>

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bu videoyu sitenizden izledim. Fakat asıl merak ettiğim, formaldehit maddesi kanserojen bir maddemidir? Eser miktarda var dediğiniz, zararsız (vücuttan atılabilir) anlamındamıdır? 17 yıldır sigara kullandıktan sonra bu kadar incelemenin anlamı varmı diye düşünenler olabilir :) ama formaldehit içeren ürünler özellikle gelişim çağındaki çocuklara ne kadar zararlı? Bunu öğrenmek istiyorum. Malum, büyük şehirlerde "ben doğal besleniyorum" diyen kendini kandırır. Marketlerde satılan ürünlerin %90 yapay...

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
kesinlikle! Ve Adem bak geçen Cuma öğlen saatlerinde 4. sigarayı içtim! Cumartesi günü öğlen saatlerinde 1 tane sigara içtim. Sonra buluştuk hatırlarsanız.  Cumartesi akşam elektronik sigara ile takviye yaptım. İlaçta aldım. Pazar ve Pazartesi günü çok zor geçti sigarasız. 29 Ekim Cumhuriyet bayramı kutlamalarına gittim. Sigara içenlerden kaçmaya çalıştım! İnanılmaz bir durum! Şu anda canım sigara istemiyor! Özellikle çay veya kahve içtiğimde kesinlikle yeni söndürmüş olsam bile bir tane daha yakardım. Şimdi çayımı kahvemi içiyorum ve canım sigara istemiyor. Ayrıca şuda var! İlacı azalttım. Günde 6 adet kullanırken! Şimdi 2-3 adet anca kullanıyorum. Elektronik sigaranın etkisi bu işte çok büyük! Neden dersen, sanalda olsa o dumanı solumak, belkide sigaradan uzaklaştıran en büyük etken. Birşey daha var! Bu bana özel! Küllüğümü yıkamadım! Arada kokluyorum!  :igrenc: :igrenc: :igrenc: :igrenc: İğrenç ötesi! Bu pisliği nasıl içiyormuşum diye şimdi kendime kızar oldum. Yani işin özü bırakmayı istemekle başlıyor! Gerisi geliyor! İnşallah sigara içen milletler arasında en son sırada olur Türkiye'm.  :kucakla:

Sıfır katran diyor süper bir durum değil mi bu elektronik sigarayı herkese aşılamak lazım

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Faydasının olacağına eminim!

Abi o zaman herkesi elektronik sigaraya yönlendirmek lazım süper bir olay herkez bilinçlensin herkez elektronik sigara alsın

Çevrimdışı OvaleTurkiye

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Biliyorusnuz ki son zamnalarada organik modası çıktı oysaki organik denilen şey doğal hali ile yetişen besinlerdir. Şuan ki tarom sisteminde malumunuz nice endüstriyel gübre, ilaç kullanılıyor...Formaldehit normla gıdalarda da olan bir tür zehirdir aslında ama her gün bir şekilde bunu yaşıyoruz mesela mobilyalarımız kuru aşamasında veya gün geçtikçe folmaldehit salgılmaktadır ve bizlerde solumkatayız..Yediğimiz elmada , sütte, balık vs..diye....Bu olağan bir şeydir önemli olan min. da olmasıdır...

Marketlere girip ürün içeriğini okuduğunuzda bir çok kimyasal içeren ve kansorejen olan madde vardır . İçtiğimiz süt bile süt olmayan bir dönemde yaşamaktayız...Her zehir diye nitelendirdiğimiz madde kansorejen değildir.

Örneklemek gerekirse bazılarımız baklayı sevmez bunun nedeni de baklanın zehirli olması ve enzim sorunu yaşatan bir sözelliğe sahip olmasıdır.. bir çoğumuz zaman içinde bu duruma bağışıklık geliştirdiğimiz için keyifle zehirlenmeden yiyebiliyoruz..

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bakla dedinizde... Tadı ve kokusu burnuma damağıma geldi bi garip hissettim! Yemekhanede bazen çıkar  :-\

Yani işin aslı, ya bu diyarlardan gidip ekip biçip tüketmek, yada bu değirmenin unu olmaya devam etmek... 2 alternatif :)

Biliyorusnuz ki son zamnalarada organik modası çıktı oysaki organik denilen şey doğal hali ile yetişen besinlerdir. Şuan ki tarom sisteminde malumunuz nice endüstriyel gübre, ilaç kullanılıyor...Formaldehit normla gıdalarda da olan bir tür zehirdir aslında ama her gün bir şekilde bunu yaşıyoruz mesela mobilyalarımız kuru aşamasında veya gün geçtikçe folmaldehit salgılmaktadır ve bizlerde solumkatayız..Yediğimiz elmada , sütte, balık vs..diye....Bu olağan bir şeydir önemli olan min. da olmasıdır...

Marketlere girip ürün içeriğini okuduğunuzda bir çok kimyasal içeren ve kansorejen olan madde vardır . İçtiğimiz süt bile süt olmayan bir dönemde yaşamaktayız...Her zehir diye nitelendirdiğimiz madde kansorejen değildir.

Örneklemek gerekirse bazılarımız baklayı sevmez bunun nedeni de baklanın zehirli olması ve enzim sorunu yaşatan bir sözelliğe sahip olmasıdır.. bir çoğumuz zaman içinde bu duruma bağışıklık geliştirdiğimiz için keyifle zehirlenmeden yiyebiliyoruz..

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33