Mahpeyker-Kösem Sultan

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
filmi izlemeye basladim. Yaklasik 2 saatlik bir film. Bittiginle yorumlayacagim.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
mahpeyker=ay yüzlü
kösem=önde gelen, gözde

asil adi emine olan ve osmanlinin han ünvani ile 11 yil hanlik vazifesi yapmis ve 61 yasinda suikast ile öldürülmüş Haseki Mahpeyker Kösem Sultan in yasamini yaklasik 2 saatlik filme kisaca siğdirmaya çalişmiş yonetmen.

Trajik bir hikaye, osmanlida saniyorum evlatlarini boğazlamak çok kötü bir aliskanlik haline gelmis.

Filmde mahpeykey kösem sultanin gelini ile son donemlerinde girdigi çekişmeye genis yer vermis. Ihanet, sadakat ve aşk in tema alindigi filmde atalarimizin görkemli saltanatlarinin incir çekirdeğini doldurmayan sebeplerde aldiği olumsuz darbelerden bahsediliyor. Kisacasi iktidar savaşlari denilebilir. Mahpeykerin saraya giriside oldukca trajik. Annesinden haber alamadan annesini kaybetmesi çok üzücü.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/"><b>Giriş Yap</b></a>

Izlemek isteyenlere onerebilirim. Biraz belgesel tadinda ama izlemeye ve ogrenmeye deger arkadaslar. Survivor Hasan'da bu filmde oynamış.

Çevrimdışı Armağan

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +37/-5
  • GLS
  • Marka: Renault
  • Model: Clio 4
  • Model Yılı: 2017
  • Yakıt Tipi: Benzin
ben izledm..skıntıdan başka film açmıştım
Önemli olan hangi arabaya sahip olduğun değil, önemli olan onu nasıl kullandığındır.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33