Bursa'dan Merhabalar

Lymix · 10 · 3705

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Lymix

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Burak CEBEL
  • Marka: Renault
  • Model: Clio
  • Model Yılı: 2005
  • Yakıt Tipi: Benzin
Merhabalar,
Ben Burak. Bursa'dan aranıza katılıyorum. Çocukluktan bu yana olan araba tutkum gittikçe artıyor. Ailemin desteği ile bir araca sahip oldum. Daha yaş 18 , hem okuyorum hem de çalışıyorum .Arta kalan vaktimde arabayla ilgilenmek ile geçiriyorum . Meraklıyım , bilgiyi öğrenmeyi severim. Burada ki dostluk ortamı beni çok mutlu etti. Bilgilerinizden , tecrübelerinizden yararlanmaya geldim. Araçta güzellik ve temizlik hastasıyım.Saat kaç olursa olsun o araba kirliyse en kötü ıslak bez ile geçerim. Araba ile uğraşmayı çok seviyorum , sanırım en büyük nedeni bu olsa gerek. Araba ikinci el olduğu için ufak tefek sorunları var tabi ki bunlar benim gözümde . Farların buharlanmış olması , kaputta taş izleri olması gibi şeyler . Aslında tam tanışmışken bir kaç soru yönlendirerek başlamak benim için iyi olacaktır.

- Araç park halindeyken Caravelle tarzı bir araç arkaya doğru yaslanmış. El freni çekik olduğu için araba olduğu yerde kalınca önden alınan hafif darbe panjurun kırılmasına ve az çok boyanın akmasına sebep olmuş. Bunları nasıl giderebilirim ?

- Temizliğe önem veririm ve sigaradan nefret ederim. Araçta çok fazla sigara içilmiş. Hatta notere giderken ilk sahibi sigara içmeye kalktı ona da karşı geldim. Arabanın içi san ki sararmış , kirli gibi geliyor. Nasıl bir temizlik ile bunları giderebilirim?

- Kaputta taş izleri var , bunlar parça değişimi olmadan giderilebilir mi ?

- Araç üzerinde çizikler bulunmakta , cila attım fakat tam bir sonuç elde edemedim . Bunun için tavsiyeleriniz nelerdir?

- Kaput içi temizliğini çok merak ediyorum , nasıl yapılır gibisinden . Bunun için geç mi erken mi bilemedim :)

Gelir gelmez çok mu oldum ne :) Şimdiden cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum .
Tanıştığıma memnun oldum , herkese iyi forumlar. :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Öncelikle merhaba Burak. Ailemize hoş geldin. Çok güzel bir tanışma konusu açmışsın. Ayrıca sorulara cevaplar için bunun bir bedeli var tabiki. Her şeyin bir ücreti var ve bu soruların cevabı içinde senin arkadaşlığın ve kardeşliğin fazla fazla yeterli olacaktır :) :) :) Aramıza hoşgeldin. Umarım keyifli vakit geçirirsin. Sadece otomobiller üzerine olmayan bu konsept'te otomobiller dışında da birçok bilgiye ulaşabilirsin. Aklına ne geliyorsa ;) Şimdi gelelim kalem kalem sorularına. Bunun için aşağıda hangi sorun için hangi bölümü kullanman gerektiğini yazdım. Forum yapısını biraz gözden geçirirsen, farklı otomobil işlemleri için farklı başlıklar şeklinde indeksledik. Bu bölümlerdeki konularda sorularının cevabıda var aslında ama, direk senin sorularına yönelmek içinde yeni konu başlıkları açarak sorularını yöneltmelisin. Hadi bakalım Hoşgeldin :)

Soru 1 - Araç park halindeyken Caravelle tarzı bir araç arkaya doğru yaslanmış. El freni çekik olduğu için araba olduğu yerde kalınca önden alınan hafif darbe panjurun kırılmasına ve az çok boyanın akmasına sebep olmuş. Bunları nasıl giderebilirim ?

ve

Soru 2 - Araç üzerinde çizikler bulunmakta , cila attım fakat tam bir sonuç elde edemedim . Bunun için tavsiyeleriniz nelerdir?

Bu bölümde yeni bir konu açarak sorunu yönelt, hep birlikte kafa yoralım fikir paylaşalım : Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Soru 3 - Temizliğe önem veririm ve sigaradan nefret ederim. Araçta çok fazla sigara içilmiş. Hatta notere giderken ilk sahibi sigara içmeye kalktı ona da karşı geldim. Arabanın içi san ki sararmış , kirli gibi geliyor. Nasıl bir temizlik ile bunları giderebilirim?

ve

Soru 4- Kaput içi temizliğini çok merak ediyorum , nasıl yapılır gibisinden . Bunun için geç mi erken mi bilemedim

Bu bölümde yeni bir konu açarak sorunu yönelt, hep birlikte kafa yoralım fikir paylaşalım : Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
Burak hoşgeldin sefalar getirdin. Aracınla ilgili sormak istediklerini fotoğraflarıyla birlikte ilgili konu başlıklarında açarsan daha kolay yardımcı olabiliriz. burası tanışma bölüm, her forumun olduğu gibi bu forumunda kuralları var.. Ailemize tekrar hoşgeldin, keyifli forumlar :iyi:

Çevrimdışı Gençadam

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +99/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Murat L.
  • Marka: Peugeot
  • Model: 208
  • Model Yılı: 2015
Aramıza hoşgeldin kardeşim araç nedir bilgi vermemişsin söylediklerin basit şeyler hallolur
2015 PEUGEOT 208

Çevrimdışı Hamit

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +210/-0
  • Forum Otomobil
  • Marka: Ford
  • Model: Focus
  • Model Yılı: 2008
Hoşgeldiniz.keyifli forumlar.sorularınızın çoğunun cevabı zaten forumumuzda var.

Çevrimdışı Lymix

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Burak CEBEL
  • Marka: Renault
  • Model: Clio
  • Model Yılı: 2005
Hoş buldum .
Yavaş yavaş foruma ısınmaya çalışıyorum , kategorileri , konuları inceliyorum her şey çok güzel gözüküyor . Sorular için yönlendirme yaptığınız için teşekkür ederim , hemen konuyu açtım ve yorumlarınızı bekliyorum . :)

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Hoşgeldiniz.. konuları ayrı ayrı açsanız daha sağlıklı olacaktır.
Otomobil Terimleri Sözlüğü

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Hoşgeldiniz.. konuları ayrı ayrı açsanız daha sağlıklı olacaktır.

Hüseyin sende bunu oku lütfen

Çevrimdışı oguzhantsci

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +87/-0
  • ForumOtomobil Ailesi Üyesi
  • Ad Soyad: oğuzhan taşcı
:) :)

Nokia 3310 cihazimdan Tapatalk kullanilarak gonderilmistir.

2005 Honda Civic,2012 Honda Civic,2013 Vw Golf,2007 Honda Civic,2012 Audi A3 , 2015 Vw Golf,2009 Bmw 320i,2005 Land Rover,2009 Honda Civic,2012 Mercedes c180

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
:) :)

Nokia 3310 cihazimdan Tapatalk kullanilarak gonderilmistir.

:D

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33