Yeni araba

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gardi074

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Barış SUSAM
  • Marka: Opel
  • Model: Astra 1.4
  • Model Yılı: 2000
  • Yakıt Tipi: Benzin
Arkadaslar oncelikle mrb.
Burdan mi soruluyo tam bilemedim ama
Ben yeni opel astra 2000 model 1.4 benzinli aldim 150.000 km
Simdi benim icin rahat etsin diye bi baktirmak istiyorum tamirciye ne demeliyim ?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Barış aileye hoşgeldin, konu kategorisi burası değil ama sıkıntı değil buradan devam edelim, bundan sonra açacağın konuları forum yapısını inceleyerek açarsan iyi olur.

Aldığın bir arabayı, almadan önce kontrol ettirmek aslında en doğru olanı. Sanırım bazı şeyleri görmezden gelmişsin. Neyse yapacak birşey yok, yoluna bakman lazım.

Anlaşılan araba ne kadar sağlıklı kontrol ettirmek istiyorsun. Bunun için bir motor ustasına gideceksin. Bulunduğun şehride yazarsan, senin bulunduğun ilde tanıdığı ustası olanlar tavsiyede bulunabilir. Yapman gereken ustaya götürüp, aracın motoru ve yürür aksamını kontrol ettirmek. Tabi yetkili servisede götürebilir ve check-up isteyebilirsin.

Motor-Mekanik aksamda sıkıntı olmadığını öğrendikten sonra aracı bir rot balansçıya götürüp, rot balans ayarına baktırman gerekiyor. Gitmişken far ayarınıda yaptır.

En son kaportacıya gidersin. Arabada bilinenin dışında kazalı, değişen, boyalı parça olup olmadığını öğren. Arabanın durumunu genel manada bu şekilde öğrenebilirsin.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Hayırlı olsun. Yönetimin dediğine katılıyorum..

Sahibinden daha akıllı Zenfone5 ile gönderdi.

Çevrimdışı cihatemre

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Kaca aldin

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33